بلاگ

آیا هود مخفی خوب است

آیا هود مخفی خوب است

آیا هود مخفی خوب است؟

اهمیت وجود هود در آشپزخانه بر کسی پوشیده نیست. همه ما می دانیم که هود در آشپزخانه چه وسلیه کارآمد و مهمی است و چقدر در کنار سایر وسایل در آشپزخانه ضروری است. سوالی که به وجود می آید این است که آیا هر نوع هودی مناسب منزل و آشپزخانه شماست؟ طبیعتا خیر، هر نوع هودی کاربرد خاص خود را دارد. یکی از دغدغه‌ های خانم‌ های خانه دار هنگام آشپزی انتخاب هود آشپزخانه است. گفتنی است که هود در آشپزخانه جدای از نقشی که دارد، در دکوراسیون آشپزخانه نیز نقش موثری ایفای می کند.
از عمده دلایلی که اکثر افراد علاقه مند به هود مخفی یا همان هود تو کار برای انتخاب این نوع هود بیان می کنند، می توان به نگرانی بابت نبود فضای کافی اشاره کرد. برخی دیگر از آنان بر این باورند که استفاده از این نوع هودها باعث از بین رفتن یک پارچگی چیدمان آشپزخانه خواهد شد.

طراحی هود آشپزخانه

در گذشته ما شاهد تنها یک یا دو مدل از هودهای آشپزخانه بوده ایم. اما امروزه این گونه نیست و ما با طراح ها و انواع مختلف و متعددی از هود های آشپزخانه مواجه هستیم. این تعدد طرح و نوع، دست خریداران را برای خرید هودی بهتر و کاربردی تر باز خواهد گذاشت. عوض شدن سلیقه مردم، تغییر سبک دکوراسیون آشپزخانه و تغییر نیاز آنها نسبت به هود ها، از جمله عواملی بودند که باعث شدند طراحی هودها آپدیت و بروز شوند.
به طور کلی عملکرد و کارایی همه هود های موجود در بازار یکسان است. یعنی این که فرقی نمی کند که هودی که شما خریده اید از نظر طراحی به چه شکل است و همه آن ها یک کار را انجام می دهند. این تغییر در سبک دکوراسیون و محل قرار گیری وسایل در آشپزخانه موجب شد که طراحی هودها بر اساس ظاهر و نوع استفاده آن ها تغییر پیدا کند. اگر قصد دارید که از هود های توکار و مخفی در آشپزخانه خود استفاده کنید، حتما بایستی آن را در بالای اجاق نصب کنید.
نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما اجاق گاز رو میزی دارید و از آن روی جزیره استفاده می کنید، مسلما هود توکار نمی تواند انتخاب درست و منطقی باشد. در این صورت بایستی شما از هودهای جزیره ای استفاده کنید.

آیا هود مخفی خوب است

آیا هود مخفی خوب است

هود مخفی یا توکار؟ کدام درست است؟

باید بگوییم که هر دو اسم مخفی و توکار به یک نوع هود دلالت دارند. این نوع هود طرح و دیزاین جدیدی از هودهای آشپزخانه است. به این دلیل که هودهای مخفی یا توکار در کابینت پنهان می‌ شوند، به این اسم شناخته می شوند. امروزه بر خواهان و خواستاران این نوع هود روز به روز اضافه می شود. دلیل آن هم این است که ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه را بهم نمی ریزد.
همان طور که بالاتر ذکر شد، عملکرد و کارایی همه هودها یکسان و به یک نحو است. در واقع تنها تفاوتی که هودهای مخفی یا توکار با سایر هودها دارند در طراحی و دیزاین آن ها است. جنس هودهای توکار مثل سایر هودها از نوع استیل است. برخی دیگر از آن ها نیز جنسی ترکیب شده از شیشه و استیل دارند. سنسورهای هود، کلیدهای کنترل و چراغ‌های هود روی صفحه ای قرار گرفته اند که از جنس شیشه مقاوم است.

مطالعه کنید
ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

مزایای استفاده از هود مخفی

هودهای مخفی و توکار با طراحی های مدرن و متفاوتی به بازار عرضه می شوند. جدای از طراحی جدید و منحصر به فرد این گونه هودها، قابلیت ها و آپشن هایی که در آن ها تعبیه می شود، باعث شده است که نتوانیم ایراد خاصی از آن ها بگیریم. تنها ایرادی که می توان از هود های مخفی و توکار به زبان آورد این است که مناسب همه افراد و همه آشپزخانه ها نیست. دیگر مورد از معایب این هودها، این است است که اگر شما فردی مجلل هستید، ممکن است طراحی ساده هودهای مخفی به مزاق شما خوش نیاید.
در سال های اخیر و به ویژه امروزه، خرید و استفاده از هودهای مخفی به علت مزایا و خوبی هایی که دارند، افزایش چشمگیری داشته است. برخی از این مزیت ها را در ادامه با هم مرور می کنیم.

  • زیبایی ظاهری

به دلیل این که این نوع هودها در کابینت شما مخفی می شوند و دیده نخواهند از بهم ریختگی احتمالی دکوراسیون شما جلوگیری خواهند کرد. زمانی که شما از هود های مخفی استفاده می کنید، چیدمان و طراحی کابینت ها بهم نمی ریزد و هارمونی جذاب و چشم نوازی در آشپز خانه شما ایجاد خواهد شد.

  • عدم اشغال فضای زیاد
مطالعه کنید
توالت طبی چیست

این که چیزی در دکوراسیون آشپزخانه فضای زیادی را اشغال نکند و فضای مینیمالی آشپزخانه را بهم نریزد به خودی خود مزیت فوق العاده ای محسوب می شود. همین که هود مخفی فضای زیادی را از آشپزخانه و به طبع از کابینت ها اشغال نمی کند، باعث می شود که شما از فضای کابینت ها استفاده بهتری داشته باشید.

  • کارایی بهتر

این هود ها در طرح و اندازه های مختلفی عرضه می شود و از آن جا که کابینت هود مخفی دقیقا اندازه اجاق گاز طراحی می شوند، کل اجاق را می پوشانند و بالاترین کارایی ممکن را از خود به نمایش می گذارند.

  • صرفه اقتصادی

هودهای مخفی و توکار به دلیل آن که از نظر ساخت صرفه اقتصادی دارند به طبع هنگام فروش و عرضه در بازار نیز قیمت پایین تری نسبت به سایر هودها دارند.

آیا هود مخفی خوب است

آیا هود مخفی خوب است

سخن پایانی
در این مقاله از مستر ماکان به همه مواردی که به ما کمک می کنند تا به پاسخ سوال خود یعنی ” آیا هود مخفی خوب است؟” برسیم، پرداخته شد. متوجه شدیم که، اگر به دنبال یک هود شیک و در عین حال پر کاربرد هستیم، هود مخفی گزینه مناسبی است. این گونه هودها، با توجه قیمت ارزان، کارایی بالا و فضای کمی که اشغال می کند، بهترین گزینه است. زمانی این بهترین گزینه بیشتر به چشم می آید که شما سبک دکوراسیون ساده و مینیمالی را به سبک های پر زرق و برق و شلوغ ترجیح می دهید.

مطالعه کنید
ترفندهای ساده برای تمیز کردن فر