بلاگ

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله؟

اجاق گاز یکی از لوازم مهم و ضروری آشپزخانه محسوب می شود که در اندازه های کوچک یا بزرگ، ساده یا پیشرفته، بدون فر یا دارای فر در هر مکانی حتی در محل کار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. وجود اجاق گاز در آشپزخانه بسیار پر اهمیت است؛ زیرا از پختن غذا گرفته تا دم کردن چای به وجود آن نیاز است. در چیدمان وسایل آشپزخانه باید نوع اجاق گاز، محل قرار گیری، فضای مورد نیاز، متناسب بودن با دکوراسیون و…. در نظر گرفته شود. اجاق گازهای صفحه ای امروزه در ابعاد و طرح های متنوعی تولید و عرضه می گردد. اجاق گازهای صفحه ای چهار شعله و پنج شعله در حال حاضر جزو پرفروش ترین مدل های اجاق هستند که از هر لحاظی مناسب و کاربردی هستند. اگر فضای کافی و خانواده پر جمعیتی دارید اجاق گاز پنج شعله ولی اگر فضای محدود و خانواده کم جمعیتی دارید اجاق گاز چهار شعله را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. در ادامه با مستر ماکان همراه باشید تا شما را در انتخاب اجاق گاز مناسب راهنمایی کند.

آشنایی با انواع گازهای صفحه ای

اجاق گازهای صفحه ای با توجه به شیوه نصب و انرژی که مصرف می کنند انواع مختلفی دارند که به شرح زیر است:

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله

  • اجاق گاز توکار

روی کابینت یا کانتر آشپزخانه جایی که برش داده شده نصب می شود و قابل جابجایی نیست.

  • اجاق رومیزی گازسوز

این اجاق گاز روی میز یا کابینت قرار داده می شود و انرژی مورد نیاز خود را از گاز شهری تامین می کند. اجاق گاز رومیزی حرارت بیشتری در مقایسه با سایر اجاق گازها دارد و انواع مختلفی از آن همچون استیل، شیشه ای، ترکیبی از شیشه و استیل در بازار وجود دارد.

  • اجاق گاز صفحه ای الکتریکی

نوع دیگری از اجاق گازهای رومیزی اجاق گازهای صفحه ای الکتریکی هستند که پیچ تنطیم کننده شعله گاز ندارند؛ بلکه به کمک دکمه های لمسی کار می کنند. این اجاق گاز در مقایسه با سایر اجاق گازها زیبا و جذاب بوده ولی حرارت کمتری دارد. این نوع اجاق گاز در جنس های شیشه ای و سرامیکی ساخته می شوند.

  • اجاق گاز صفحه ای القایی

اجاق گاز صفحه ای القایی حرارت مورد نیاز خود را از خاصیت مغناطیسی دریافت می کند؛ یعنی با قرار گیری ظرف روی شعله یک میدان مغناطیسی بین طرف و شعله ایجاد شده وموجب تولید شدن گرما می شود. این نوع اجاق گاز نسبت به سایر مدل های خود سریعتر گرم شده و قیمت بیشتری نیز دارد.

  • اجاق گاز ۲ شعله

نوعی اجاق گاز کوچک صفحه ای دو شعله است که بری ادارات آبدارخانه ها گزینه مناسبی است. این مدل اجاق گاز که دو شعله دارد روی کابینت برش داده شده نصب می شود.

  • اجاق گاز ۴ شعله

اجاق گاز ۴ شعله مانند دو شعله روی کابینت یا کانتر برش داده شده نصب شده و برای آشپزخانه های کوچک، مکان های تجاری مناسب است.

  • اجاق گاز ۵ شعله

اجاق گاز پنج شعله برای آشپزخانه های بزرگ بهترین گزینه است که دارای ابعادی استاندارد و شعله کافی برای آشپزی است.

  • اجاق گاز ۳ و ۶ شعله

در بازار اجاق گازهای ۳ و ۶ شعله وجود دارد که نوع ۳ شعله آن برای مکان های کوچک با جمعیت کم و نوع ۶ شعله آن برای مکان های بزرگ با خانواده پر جمعیت مناسب است.

مطالعه کنید
نکات مهم خرید وسایل برقی آشپزخانه

نکاتی که در هنگام انتخاب اجاق گاز صفحه ای باید رعایت کنیم

اگر قصد خرید اجاق صفحه ای برای آشپزخانه خود را دارید در هنگام انتخاب آن موارد زیر را در نظر بگیرید:
• اندازه: اجاق گاز را با توجه به فضای آشپزخانه و تعداد نفرات خانواده انتخاب کنید.
• تعداد شعله اجاق گاز: این مورد نیز همچون اندازه باید با توجه به فضا و تعداد نفرات انتخاب شود.
• ایمنی گاز: دقت کنید اجاق گازهایی را انتخاب کنید که دارای فندک و ترموکپل هستند؛ زیرا موجب می شوند در صورت خاموشی اتفاقی، جریان گاز خود به خود قطع شود.
• جنس اجاق گاز و طراحی ان: اجاق گاز استیل دارای دو نوع ساده و آج دار بوده که تمیز کردن مدل ساده آسان تر از مدل آج دار است؛ به خاطر همین مدل ساده گزینه بهتری است. اجاق گازهای صفحه ای شیشه ای نیز دارای جنس ها و طرح های مختلف است که افراد می توانند طبق سلیقه خود انتخاب کنند.

مطالعه کنید
جدیدترین مدل های روشویی پایه دار

اجاق گاز ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله؟

اجاق گاز ۵ شعله در بین مصرف کنندگان بسیار رایج است که با توجه به پرفروش بودن در طرح ها و مدل های مختلف طراحی و ساخته می شود. اگر فضای آشپزخانه خانه تان بزرگ و تعداد اعضای خانواه نیز زیاد است بدون شک اجاق گاز ۵ شعله را انتخاب کنید؛ زیرا از تنوع بالا و تعداد شعله کافی برخوردار است. اجاق گاز صفحه ای ۵ شعله در دو جنس استیل و شیشه ای ساخته می شود که طبق سلیقه خود می توانید انتخاب کنید.
یکی دیگر از گازهای توکار بسیار پرفروش اجاق گازهای ۴ شعله هستند که برای آشپزخانه با فضای کم و تعداد اعضای خانواده کم گزینه مناسبی هستند. این مدل اجاق گاز نیز در دو جنس استیل و شیشه ای طراحی و ساخته می شود. این نکنه را نیز در نظر داشته باشید که قیمت اجاق گاز ۵ شعله با توجه جنس و کیفیت آن از قیمت بالایی نسبت اجاق گاز ۴ شعله ای برخوردار است.

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله

اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله بخریم یا ۵ شعله

خرید انواع اجاق گاز صفحه ای ۴ شعله ای و ۵ شعله ای از مستر ماکان

یکی از لوازمی که به کامل و زیبا تر شدن آشپزخانه کمک می کند انتخاب اجاق با کیفیت و جنس متناسب است. از جمله مواردی که در خرید اجاق گاز تاثیر دارد به مواردی همچون زیبایی، ایمنی، شعله، اندازه، فضای آشپزخانه و… می توان اشاره کرد. افرادی که زیاد از اجاق گاز استفاده می کنند بهتر است نوع با کیفیت آن را خریداری کنند تا طول عمر زیادی داشته باشد و دچار آسیب نشود؛ از همین رو می توانید برای خرید بهترین اجاق گاز از مستر ماکان دیدن کنید. هدف ما در مستر ماکان این است که محصولاتی با کیفیت در عین حال با قیمت مناسب ارائه دهیم.

مطالعه کنید
انواع فلاش تانک