بلاگ

اجاق گاز چند شعله باید بخریم

اجاق گاز چند شعله باید بخریم

اجاق گاز چند شعله باید بخریم؟

اجاق گاز یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه به حساب می آید. همانطور که می‌ دانید آشپزی بدون این وسیله غیر ممکن است؛ به همین دلیل کیفیت و چگونگی عملکرد این وسیله برای خانم ها اهمیت زیادی دارد. اجاق گازها از زمان اولین تولیدشان تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده اند؛ به طوری که در حال حاضر انواع اجاق گاز با ویژگی های مختلف در بازار وجود دارد. انتخاب بهترین اجاق گاز باید با در نظر گرفتن یک سری فاکتورها انجام شود؛ به طور مثال اگر قصد دارید اجاق گاز چند شعله خریداری کنید بهتر است تعداد شعله ها را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

اجاق گاز چند شعله

اجاق گاز چند شعله یکی از مدل هایی است که از گذشته تا به حال محبوبیت زیادی بین خانواده‌های ایرانی داشته است. این شعله ها با توجه به کاربردی که دارند می‌توانند نیازهای عمده یک آشپزخانه را برطرف کنند. با این حال هنگام خرید اجاق گاز چند شعله، بهترین آنها باید با توجه به انتظاراتی که مشتری از یک اجاق مطلوب دارد انتخاب شود. به طور کلی ویژگی های اجاق گاز چند شعله از نظر فنی و ظاهری تعیین می گردد. تعداد شعله ها، سیستم ایمنی، کیفیت قطعات، انرژی مصرفی اجاق و… در دسته مشخصات فنی این محصول قرار می گیرد. از ویژگی های مربوط به ظاهر اجاق گاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تعداد شعله ها
• جنس بدنه و رویه
• شبکه یا صفحه شعله
• ابعاد و اندازه

اجاق گاز چند شعله باید بخریم

اجاق گاز چند شعله باید بخریم

انواع مختلف اجاق گاز

اجاق گازها به طور کلی با توجه به ویژگی های شان، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این دسته بندی ها گاهی با توجه به کاربرد های آن نیز صورت می گیرد. ویژگی ها و مشخصات هر یک از این اجاق ها به طوری است که برای کاربردهای خاص بهترین انتخاب هستند. به همین دلیل مشتریان باید هنگام خرید اجاق گاز اطلاعات کافی راجع به مدل های مختلف آن داشته باشند. این آگاهی به مشتریان کمک می کند تا بهترین اتاق را با توجه به نیاز خود تعیین کنند. اجاق گازها بر اساس ابعاد اندازه و امکانات موارد زیر تقسیم می شوند:
• اجاق گاز چند شعله صفحه ای
• اجاق چند شعله رومیزی
• اجاق گاز مبله فردار
• اجاق چند شعله مبله طرح فر
هریک از اجاق ها، دارای طراحی خاصی هستند؛ به همین دلیل نمی توان از آنها برای نصب در همه مکان ها و کاربردهای مختلف استفاده کرد. به طور مثال اجاق گاز صفحه ای دارای ابعاد متوسطی است و می ‌توان آن را در سطح کابینت و توکار نصب کرد. با این حال اجاق گاز رومیزی نسبت به مدل صفحه ای از ابعاد کوچک تری برخوردار است و می‌توان آن را به راحتی جابه جا کرد. اجاق مبله طرح فر، کمدی دارد که می‌توان از آن برای نگهداری از وسایل مختلف آشپزخانه استفاده کرد. ابعاد مدل طرح فر، نسبت به مدل قبلی بسیار بزرگتر است و جای بیشتری اشغال میکند. اجاق مبله فردار شبیه اجاق طرح فر است؛ با این تفاوت که این مدل به جای کمد یک فر و جوجه گردان دارد. وجود فر در این اجاق باعث افزایش وزن آن نسبت به مدل طرح فر شده است

مطالعه کنید
جنس کابینت روشویی

ملاک های انتخاب اجاق گاز

خرید هر محصولی باید با توجه به یک سری ملاک ها انجام شود. اجاق گاز نیز از این امر مستثنی نیست؛ به همین دلیل باید قبل از اقدام به خرید این محصول ملاک های مورد نظر خود را مشخص کنید. خرید بر اساس این ملاک ها باعث می شود که بهترین مدل اجاق گاز را با توجه به شرایط آشپزخانه و نیازهایتان تهیه کنید. علاوه بر این، خرید بر اساس فاکتورهای از پیش تعیین شده باعث می شود فرایند خرید با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود. در ادامه ملاک های خرید اجاق گاز و توضیحات مربوط به آن ارائه خواهد شد.

  • ابعاد و اندازه اجاق گاز

ابعاد و اندازه اجاق یکی از مهمترین ملاک های خرید این نوع محصول است. خرید بدون توجه به این ملاک ها می تواند مشکلاتی مانند کمبود فضا برای نصب را به دنبال داشته باشد. در صورتی که آشپزخانه شما فضای کمی دارد جدا از خرید اجاق های مبله خودداری نمایید. اجاق های مدل رومیزی و صفحه ای با توجه به ساختاری که دارند برای آشپزخانه های کوچک مناسب تر هستند.

  • فردار یا بدون فر
مطالعه کنید
اجاق گاز استیل را چگونه تمیز کنیم

داشتن فر از ملاک هایی است که با درنظر گرفتن آن می توان بهترین اجاق گاز را با توجه شرایط تهیه کرد. اجاق فر دار، برای افرادی که به صورت حرفه ای آشپزی می کنند مناسب است؛ چرا که می توان با استفاده از این مدل، انواع غذاها و کیک ها را تهیه کرد. در صورتی که علاقه ای به آشپزی و پخت و پز ندارید بهتر است از خرید اجاق فردا صرف نظر کنید. اجاق گاز فردار نسبت به سایر مدل ها وزن بسیار بالایی برخوردار است. همچنین ابعاد زیاد این اجاق گاز می تواند مانع از نصب آن در یک آشپزخانه تنگ و کوچک شود.

  • جنس اجاق گاز

از مهم ترین ملاک های خریداجاق گاز، می توان به چه متریال آن اشاره کرد. به طور کلی انتخاب بر اساس جنس اجاق مربوط به جنبه فنی و کیفی محصول می شود. با این حال بسیاری از خانم ها بنا بر سلیقه ای که دارند جنس اجاق گاز را تعیین می کنند. اجاق گاز ها به طور کلی با استفاده از متریال هایی مانند سرامیک، ورق فولادی، استیل، شیشه یا ترکیبی از آنها تهیه می شود. بعضی از افراد جنس بدنه شیشه ای را به دلیل ظرافت ظاهری که دارد انتخاب می کنند. با این حال به طور کلی داغ شدن و کم بودن مقاومت شیشه، باعث شده است که جنس استیل در اکثر موارد به شیشه ای ترجیح داده شود. مشتریانی که به استحکام و دوام بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهند می توانند اجاق گازهای سرامیکی را انتخاب کنند.

اجاق گاز چند شعله باید بخریم

اجاق گاز چند شعله باید بخریم

بهترین اجاق گاز بر اساس تعداد شعله کدام است؟

تعداد شعله های اجاق گاز از دیگر ملاک هایی است که بسیاری از افراد بر اساس آن اجاق مورد نظر خود را تهیه می‌کنند. به طور کلی اجاق گازها بین ۴ تا ۵ شعله دارند. تعداد شعله های اجاق گاز صرف نظر از صفحه ای یا معمولی بودن آن می ‌تواند در تعیین فضای مورد نیاز برای نصب تاثیرگذار باشد؛ به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب اجاق گاز، شرایط نصب و نیازهای خود را در نظر بگیرید؛ سپس بر اساس این موارد، تعداد شعله های اجاق خود را تعیین کنید. بهترین اجاق از نظر تعداد شعله، آن است که نیاز شما را به بهترین شکل ممکن رفع کند. به طور مثال اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا عادت دارید به طور همزمان چند مدل غذا بپزید بهتر است اجاق گاز ۵ شعله تهیه کنید. با این حال اگر سروکاری با آشپزی ندارید و خانواده کم جمعتی دارید، بهتر است، اجاق گازهایی با شعله کمتر انتخاب کنید.

مطالعه کنید
قیمت سینک ایرانی به چه فاکتورهایی بستگی دارد

سخن پایانی
خرید محصولات مختلف زمانی به بهترین شکل ممکن اتفاق میفتد که با رعایت نکات مربوط به خرید محصول انجام شود. علاوه بر نکات ذکر شده در این مقاله، خرید از فروشگاه های معتبر و بزرگ از دیگر نکاتی است که باید رعایت گردد. در صورتی که فروشگاه از تنوع جنس کافی برخوردار باشد مشتریان می توانند به راحتی اجاق گاز مورد نظر خود را تهیه کنند. مستر ماکان یکی از بزرگترین فروشگاه های لوازم خانگی است که می توانید اجاق گاز مورد نظر خود را از آن تهیه کنید