بلاگ

استفاده از روشویی کابینتی

استفاده از روشویی کابینتی

چرا باید از روشویی کابینتی استفاده کنیم؟

روشویی از گذشته دور تاکنون در سرویس بهداشتی منازل اکثر ایرانی‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه در بازار با تنوع بسیار زیادی موجود است. به همین خاطر انتخاب روشویی مناسب برای اغلب افراد بسیار سخت است. روشویی ها دسته بندی های مختلفی دارند که در حالت کلی می توان به دو نوع بدون کابینت و با کابینت تقسیم کرد.
در این مقاله به این صورت جواب می دهیم که چرا بهتر است از روشویی کابینتی استفاده کنیم؟

روشویی با کابینت و بدون کابینت

سال ها قبل از این روشویی پایه دار و بدون کابینت استفاده بیشتری می شد. زیرا مساحت اغلب منازل بزرگ بود و می توانستند وسایل بهداشتی خود را در قسمت های مختلف خانه نگهداری کنند.
به همین خاطر در ابتدا روشویی کابینتی در بیمارستان ها و هتل ها استفاده می شد اما با گذشت زمان و افزایش آپارتمان نشینی فضای سرویس بهداشتی کوچکتر شد و نیاز به فضای بیشتر و کابینت احساس می شد به همین خاطر روشویی کابینت دار طرفداران بیشتری پیدا کرد.

اهمیت استفاده از روشویی کابینتی در سرویس بهداشتی

از آنجایی که سرویس بهداشتی محیط مناسبی برای رشد انواع باکتری ‌ها و میکروب‌ ها است و معمولاً با استفاده از سرویس بهداشتی یا فلاش‌تانک تعداد باکتری‌های موجود در فضا چندین برابر می‌شود، این میکروب‌ها جذب وسایل بهداشتی می‌شوند و باعث آلوده شدن آن‌ها می‌شوند.
از طرف دیگر لوازمی که در سرویس بهداشتی استفاده می شوند به دلیل کاربرد خاص آن‌ها، نیاز به محافظت بالایی دارند. در صورتی که این لوازم دچار آلودگی شوند می توانند خطرات زیادی را با خود برای سلامتی به همراه داشته باشند.
به خصوص اگر در منزل، افراد سالمند، کودکان یا افراد دارای بیماری های خاص زندگی می کنند که نیاز به مراقبت بیشتری در برابر آلودگی ها دارند.
با توجه به توضیحات داده شده بهتر است فضایی در سرویس بهداشتی وجود داشته باشد تا اقلام بهداشتی داخل آن و به دور از انواع میکروب‌ها نگهداری شوند. به همین دلیل است که استفاده از روشویی کابینت دار توصیه می شود.

استفاده از روشویی کابینتی

استفاده از روشویی کابینتی

انواع روشویی کابینت دار

روشویی های کابینت دار انواع مختلف دارند. با توجه به نوع نصب به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • روشویی کابینتی پایه دار
مطالعه کنید
مزایا و معایب پکیج فن دار و پکیج بدون فن

یکی از انواع روشویی کابینت دار؛ نوع پایه‌دار یا ایستاده است. یکی از مزایای این مدل قرار گرفتن کامل آن روی سطح زمین است که قابلیت تحمل وزن زیادی را دارد. به همین دلیل به راحتی می توان کاسه روشویی مورد نظر با هر وزنی را انتخاب کرد.
از طرفی به دلیل قرارگیری این وسیله جلوی دیوار می‌توان از فضای پشت آن برای مخفی کردن لوله‌های سرد و گرم استفاده کرد.
روشویی های کابینت دار معمولاً در ابعاد بزرگ تولید می‌شوند. هر چقدر فضای کابینت بزرگ باشد، اقلام بهداشتی بیشتری می توان داخل آن گذاشت. به همین خاطر اگر سرویس بهداشتی بیش از اندازه کوچک باشد، روشویی کابینتی یک گزینه مناسب نباشد. روشویی کابینتی پایه دار مناسب سرویس های بزرگ و مکان هایی است که مشکل فضا ندارند.
البته برخی از برندها روشویی کابینت دار در ابعاد کوچک تولید می کنند که مناسب سرویس بهداشتی کوچک هستند. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب روشویی کابینت دار، ابعاد فضایی را که در اختیار دارید به درستی اندازه گیری کنید تا بعد از خرید دچار مشکل نشوید.

  • روشویی کابینتی دیواری
مطالعه کنید
روش های تمیز کردن سرویس بهداشتی

این مدل از کابینت روشویی فضای کمتری را در سرویس بهداشتی اشغال می‌کند، به همین دلیل برای سرویس‌های بهداشتی کوچک یک گزینه مناسب به شمار می رود. به دلیل حجم کم این مدل، جا به‌ جایی آن بسیار راحت ‌تر از مدل روشویی پایه دار است.
از طرفی به دلیل اینکه به دیوار متصل می‌شود با زمین برخوردی ندارد، برای شستن زمین سرویس بهداشتی مشکلی به وجود نخواهد آمد.
بهتر است در روشویی های کابینتی با طول زیاد از کاسه روشویی سنگین استفاده نشود، اگر روشویی کابینت دار از جنس با کیفیت تولید نشده باشد اصطلاحاً شکم می دهد و فرم اولیه خود را از دست خواهد داد.

سنگ کابینت روشویی

هنگام خرید روشویی کابینتی باید به کیفیت سنگ روشویی آن دقت کرد. سنگ روشویی باید دارای مقاومت بالا و بدون درز باشد. سنگی که در روشویی استفاده می شود بستگی به نوع روشویی دارد. سنگ روشویی پی وی سی با سنگ روشویی کلاسیک متفاوت است. در روشویی های کلاسیک از سرامیک باکیفبت و درجه یک استفاده می شود .

استفاده از روشویی کابینتی

استفاده از روشویی کابینتی

قیمت روشویی کابینتی

قیمت کابینت روشویی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن جنس مواد اولیه به کار رفته در آن و ابعاد روشویی است. قیمت روشویی های کابینت دار ایرانی به مراتب بهتر و منصفانه تر از نمونه های خارجی است. به همین خاطر اگر به دنبال یک روشویی کابینتی با کیفیت با قیمت مناسب هستید حتما به سراغ برندهای ایرانی بروید.

مطالعه کنید
روش‌ های تمیز کردن سینک آشپزخانه

خرید روشویی کابینتی

امروزه انواع روشویی کابینتی از نظر جنس، قیمت، طرح و ابعاد مختلف در بازار موجود هستند. شما می توانید برای خرید روشویی کابینتی از فروشگاه مسترماکان دیدن کنید. هدف مسترماکان فروش محصولات اصل با قیمت رقابتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.