بلاگ

انتخاب هود آشپزخانه توکار

انتخاب هود آشپزخانه توکار

نکاتی که باید در انتخاب هود آشپزخانه توکار به یاد داشته باشید

در زمان انتخاب هود آشپزخانه توکار نیاز است تا برخی نکات را به خاطر داشته باشید. با آشنایی با این نکات قادر خواهید بود تا در کم ترین زمان ممکن، هودی متناسب با نیازهای خود را خریداری کنید. در سال های اخیر، تنوعی بینظیر از هودها توسط برندهایی متفاوت تولید و به بازار ارائه شده اند. تنوع گسترده این مدل ها و امکانات ممکن است شما را در زمان خرید، گیج کند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا مهم ترین نکات در زمان خرید هود توکار را با شما به اشتراک بگذاریم.

قدرت هود را بررسی کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان انتخاب هود توکار باید به آن توجه داشته باشید، قدرت مکش آن است. قدرت مکش یک هود توکار خوب باید به حدی باشد که از فاصله ۷۰ سانتی متری از سطح اجاق گاز، بتواند تمام بخارات و چربی ها را جذب کند. میزان قدرت مکش هود را بر اساس متر مکعب بیان می کنند. بهترین محدوده قدرت مکش برای یک هود توکار، بازه ۳۰۰ الی ۹۰۰ درجه خواهد بود.
برای به دست آوردن میزان مورد نیاز قدرت مکش هود برای آشپزخانه خود، کافی است تا طول، عرض و ارتفاع آشپزخانه را در هم ضرب کنید. پس از مشخص شدن حجم فضا، تنها کافی است تا عدد حاصل را در ۱۵ ضرب کنید تا میزان قدرت مکش هود مورد نیاز خود را به دست آورید.

انتخاب هود آشپزخانه توکار

انتخاب هود آشپزخانه توکار

میزان صدای هود توکار

بهتر است تا هودهای توکار، صدایی کم تر از هودهای معمولی داشته باشند. به شما توصیه می کنیم که در زمان انتخاب هود توکار، میزان صدای آن را روی دور زیادش آزمایش کنید.

مطالعه کنید
هود آشپزخانه را چگونه نصب کنیم

تناسب داشتن با اندازه اجاق گاز

برای اینکه هود قادر باشد تا به خوبی بوی غذا و بخارات آن را جذب کند، نیاز است تا اندازه ای منطبق بر اندازه اجاق گاز یا قدری بزرگ تر از آن داشته باشد. از سوی دیگر باید توجه داشته باشید که این هود را در فاصله ۷۰ سانتی متری از سطح اجاق گاز نصب کنید. اگر فاصله از این حد کم تر باشد، اجزای داخلی هود، توسط حرارت اجاق، آسیب دیده و در صورت بیشتر بودن فاصله، قدرت مکش هود کاهش یافته و نمی تواند به خوبی دود و بوی غذا را جذب کند.

برخورداری هود از تایمر

برخی هودهای توکار به تایمری دیجیتال مجهز هستند. با استفاده از این تایمر قادر خواهید بود تا به هود خود برنامه بدهید تا راس ساعتی خاص روشن شده و در زمانی مقرر، خاموش شود.

نوع فیلتر هود خود را بررسی کنید

در هودهای توکار داکتی از فیلترهایی آلومینیومی برای جذب بو و چربی استفاده می شود. این نوع از فیلترها را باید به صورت ماهانه شست و شو داد و تا کارایی خود را از دست ندهند. اگر نوع آشپزی شما دود و بخارات زیادی تولید می کند، این بازه یک ماهه کوتاه تر هم خواهد شد. این در حالی است که هودهای فاقد داکت از فیلترهایی زغالی استفاده می کنند. این فیلترها قابل شست و شو نبوده و باید در بازه های زمانی مشخص، تعویض شوند.

انتخاب هود آشپزخانه توکار

انتخاب هود آشپزخانه توکار

سفارش اینترنتی هود توکار از وب سایت مستر ماکان

اگر پس از مطالعه این مطلب به سفارش اینترنتی هود توکار علاقه مند شده اید، می توانید خرید خود را از وب سایت ما انجام دهید. ما در وب سایت مستر ماکان، تنوعی گسترده از بهترین برندهای هود توکار و انواع مدل های آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم تا دستی باز در زمان انتخاب خود داشته باشید. در صورتی که در زمان انتخاب به مشکل برخوردید، قادر خواهید بود تا با کارشناسان ما تماس گرفته و از آن ها راهنمایی بخواهید.

مطالعه کنید
انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن