بلاگ

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

توالت فرنگی امروز یک وسیله‌ ضروری در هر خانه‌ ای محسوب می‌ شود. با توجه به این‌ که امروزه با وجود مشکلاتی مثل پادرد و کمردرد مواجه هستیم، بهترین روش پیشگیری و بهبود استفاده از توالت فرنگی است. نصب توالت فرنگی به روش‌ های مختلفی انجام می‌ شود که حتی برخی از آن‌ ها نیاز به هیچگونه تخریبی ندارند. در توالت‌ های فرنگی از سیستم‌ های تخلیه مختلفی استفاده می‌ شود که هر کدام آن‌ ها عملکرد خاصی دارند. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی آشنا شوید.

انواع روش تخلیه توالت فرنگی

هر کدام از انواع سیستم‌ های تخلیه توالت فرنگی دارای ویژگی‌ ها و مزیت‌ های بخصوصی هستند. مهم‌ ترین مسئله ای که لازم است در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید، میزان مصرف آب در روش تخلیه است. این مورد علاوه‌ بر صرفه‌ جویی در مصرف آب می‌ تواند تا حد زیادی هزینه‌ های شما را نیز کاهش دهد. در این بخش پرکاربردترین سیستم‌ های تخلیه توالت فرنگی را معرفی خواهیم کرد.

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

  • سیستم تخلیه توالت فرنگی گردابی

در سیستم تخلیه گردابی آب توسط منفذی داخل مخزن آب سیفون ذخیره می‌ شود و سپس وارد کاسه توالت فرنگی شده و با چرخش تخلیه می شود. این نوع سیستم تخلیه، آب بسیار زیادی مصرف می‌ کند و زمان انجام تخلیه در آن طولانی است. بی صدا بودن یکی از مزایای روش تخلیه گردابی است.

  • سیستم تخلیه توالت فرنگی ریزشی

سیستم تخلیه توالت فرنگی ریزشی به این صورت عمل می‌ کند که آب ذخیره شده داخل مخزن به بخش بیرونی لبه‌ های کاسه توالت فرنگی منتقل می‌ شود و سپس به واسطه سوراخ‌ هایی که با فواصل مشخص تعبیه شدند خارج خواهد شد. در واقع این نوع سیستم تخلیه درست مانند اسمش از بالا به پایین صورت می‌ گیرد. سیستم تخلیه ریزشی مصرف آب نسبتاً زیادی دارد. معمولاً در توالت فرنگی های دو تکه از این نوع سیستم تخلیه استفاده می‌ شود.

  • سیستم تخلیه توالت فرنگی واتر جت

سیستم تخلیه توالت فرنگی واتر جت یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ ها محسوب می‌ شود. این سیستم با برخورداری از مکانیزم شوتینگ و وجود سوراخ‌ های کاسه توالت فرنگی مانند تخلیه ریزشی عمل می‌ کند. در واقع می‌ توان گفت تخلیه واتر جت برای شستشوی کاسه توالت از سیستم تخلیه توالت فرنگی ریزشی استفاده می‌ کند و از مکانیزم شوتینگ نیز در کنار آن بهره می‌ برد. در این سیستم آب به وسیله سوراخ های تعبیه شده داخل کاسه می‌ ریزد و در نهایت به‌ صورت ریزشی و بافشار فرایند تخلیه صورت می‌ گیرد. در این نوع سیستم تخلیه مصرف آب تقریباً کم است و در هنگام انجام فرایند تخلیه صدای زیادی تولید نمی‌ شود.

  • سیستم تخلیه توالت فرنگی توربو جت

سیستم تخلیه توربو جت دقیقاً مانند سیستم تخلیه واتر جت عمل می‌ کند که در هر دو آن‌ ها از سیستم شوتینگ استفاده‌ شده است. تفاوت این دو نوع سیستم در نحوه شستشوی آن‌ ها است. به‌ عنوان مثال در سیستم تخلیه توربو جت چند سیستم شوتینگ وجود دارد که دقیقاً مانند واتر جت در بخش کف توالت فرنگی قرار می‌ گیرد و دو سیستم شوتینگ دیگر نیز در بخش‌ های بالایی کاسه تعبیه شدند. وجود این شوتینگ ها باعث می‌ شود تا تخلیه در زمان کمتری صورت بگیرد؛ بنابراین مصرف آب در این روش نسبت‌ به سایر روش‌ ها بسیار کم‌ تر است.

  • سیستم پنتاجت

سیستم پنتاجت دقیقاً شبیه به سیستم تخلیه توربو جت عمل می‌ کند با این تفاوت که به‌ جای دو کانال که در دو طرف نشیمن تعبیه می‌ شود، چهار کانال در این نوع سیستم تخلیه تعبیه شده‌ است؛ بنابراین تخلیه با کیفیت بیشتر و در زمان کم‌ تر انجام می‌ شود. در واقع تخلیه پنتاجت جزو جدیدترین سیستم‌ های تخلیه در توالت فرنگی محسوب می‌ شود.

  • سیستم سوپرجت

از نظر عملکرد سیستم سوپرجت شباهت زیادی به سیستم واتر جت دارد. تفاوت این دو در افزایش قطر مسیر آب و تغییر در سایز مکانیزم است که باعث افزایش سرعت ورود آب به کاسه توالت، حجم آب کم‌ تر و تخلیه سریع‌ تر در سوپرجت می‌ شود. به‌ طور میانگین مدت زمان تخلیه در این سیستم ۳ تا ۴ ثانیه است.

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

باکیفیت‌ ترین توالت‌ های فرنگی در مستر ماکان

مجموعه مستر ماکان با سال‌ ها سابقه در زمینه ارائه انواع توالت فرنگی های باکیفیت توانسته است نظر بسیاری از مشتریان را جلب کند. شما می‌ توانید همین حالا از طریق این سایت توالت فرنگی مناسب و موردنظر خود را به‌ صورت آنلاین تهیه کنید. فقط در هنگام خرید حتماً به سیستم تخلیه آن توجه داشته باشید؛ زیرا تا حد زیادی در مصرف آب و تعیین هزینه‌ ها نقش خواهد داشت. اگر در این زمینه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید، می‌ توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

مطالعه کنید
نکات مهم در خرید فر توکار