بلاگ

انواع سینک ظرفشویی

انواع سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یکی از مهمترین اجزاء آشپزخانه است. به همین دلیل، برای انتخاب آن باید بسیار دقت کرد و موارد بسیاری را در نظر گرفت. یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب سینک ظرفشویی، جنس آن است. در این مقاله مسترماکان به بررسی انواع سینک‌ها بر اساس متریال تهیه شده می‌پردازد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

سینک ظرفشویی استیل

سینک ظرفشویی استیل

سینک ظرفشویی استیل

سینک استیل، جزء سینک‌های پرطرفداراست. سینک استیل به دلیل ساخته شدن از فلز ضد زنگ، دچار زنگ زدگی و خوردگی در مقابل آب نمی شود. دوام و مقاومت بسیار خوبی دارد و به راحتی با مواد ضد عفونی کننده تمیز می‌شود. از بزرگترین مزایای سینک استیل، داشتن قیمت مناسب است. بعضی از سینک‌های استیل ارزان قیمت، ضد خش نیستند و مقاومت پایینی در برابر خراشیدگی دارند. سینک استیل در دو نوع براق و مات ساخته می‌شوند که نوع براق آن نسبت به نوع مات، راحت تر تمیز می‌شود و لکه آب بر روی آن باقی نمی‌ماند؛ اما در نوع مات، اثر لکه آب و حتی اثرانگشت بر روی آن باقی می‌ماند. ضخامت آلیاژ بکار برده در سینک استیل، فاکتور مهمی است. سینک استیل با ضخامت بالای ۱۶ میلی متر، دارای مقاومت بالا در برابر ظرف‌های سنگین و خراشیدگی دارد. همچنین ضخامت بالا در این نوع سینک، باعث کاهش صدای برخورد آب با سینک می‌شود.

 

سینک ظرفشویی کورین

سینک ظرفشویی کورین

سینک ظرفشویی کورین

نوع دیگر از سینک‌ها از جنس سنگ کورین هستند. کورین نوعی سنگ مصنوعی است که در ساخت سینک‌ها از آن استفاده می‌شود. این نوع سینک، دارای مقاومت بالا در برابر خراشیدگی است و همچنین بسیار با دوام می‌باشند. سینک از جنس سنک کورین، به راحتی قابل تمیز شدن است و بعد از شست شو، آثاری از لکه بر روی آن باقی نمی‌ماند. این نوع سینک نسبت به سینک استیل از قیمت بالاتری برخوردار است، ولی به دلیل داشتن ظاهر زیبا و متناسب بودن با هر نوع دکوراسیون طرفداران بسیاری دارد.

مطالعه کنید
بهترین سینک برای آشپزخانه های مدرن

 

سینک ظرفشویی کامپوزیتی

سینک ظرفشویی کامپوزیتی

سینک ظرفشویی کامپوزیتی

سینک‌های ظرفشویی کامپوزیتی، از ترکیب گرانیت و کوارتز تهیه می‌شود. این نوع سینک‌ها، دارای مقاومت و دوام بالایی هستند. سینک‌های کامپوزیتی، دارای ظاهری زیبا و تنوع رنگ بالا هستند. این نوع سینک‌ها، به شکل‌های متفاوتی مانند منحنی و اریب ساخته می‌شوند و به همین دلیل می‌توان با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ کرد. به دلیل اینکه دارای ظاهری خال دار می‌باشند در برابر لکه و خراش بسیار مقاوم می‌باشند.

 

سینک ظرفشویی سنگ صابونی

سینک ظرفشویی سنگ صابونی

سینک ظرفشویی سنگ صابونی

یکی از زیباترین و با شکوهترین نوع سینک‌ها، از سنگ صابونی ساخته می‌شوند. سنگ صابونی، یک نوع سنگ طبیعی می‌باشد و سینک‌های ساخته شده از این نوع سنگ دارای قیمت بالایی هستند. این نوع سینک، وزن بالایی دارد و حتما باید توسط یک نصاب حرفه ای بر روی یک تکه گاه معتبر نصب شد. سینک صابونی، به صورت اریب با لبه‌های نرم و انحنادار تولید می‌شوند. این نوع سینک ظرفشویی، بر روی کانترهای یکپارچه نمایی زیباتری پیدا می‌کند. در سینک صابونی، اثری از لکه آب باقی نمی‌ماند و به راحتی تمیز می‌شود. ولی دارای مقاومت کمی در برابر خراشیدگی است و به همین علت، نیاز به مراقبت بالایی در هنگام استفاده دارد.

 

سینک ظرفشویی مرمر

سینک ظرفشویی مرمر

سینک ظرفشویی مرمر

سنگ مرمر، جزء زیباترین سنگ‌های طبیعی است. سینک‌های ظرفشویی ساخته شده از سنگ مرمر دارای جلوه زیبا و لوکسی می‌باشند. مقاومت و دوام بالا از جمله ویژگی‌های مثبت این نوع سینک‌ها می‌باشد. سینک مرمر، به دلیل داشتن رنگ روشن ممکن است خیلی زود درخشش خود را از دست بدهد و حالت کدر پیدا کند. مقاومت کم در برابر لکه و قیمت بالا از جمله معایب سینک مرمر است. علاوه بر این، این نوع سینک دارای سختی زیاد است؛ بنابراین احتمال شکستن ظروف چینی و شیشه‌ای در هنگام شستن در این نوع سینک‌ها بالا است.

مطالعه کنید
راهنمای خرید سینک گوشه ای

 

سینک ظرفشویی گرانیت

سینک ظرفشویی گرانیت

سینک ظرفشویی گرانیت

سینک‌های گرانیتی، جزء مناسب‌ترین سینک‌ها می‌باشند؛ زیرا دارای مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و سائیدگی هستند و به راحتی قابل تمیز شدن هستند. علاوه بر این، سینک گرانیت آنتی باکتریال می‌باشد و هیچ گونه چربی و آلودگی را بر روی سطح خود نگه نمی‌دارد. این نوع سینک‌ها به دلیل داشتن ظاهر زیبا و مدرن بسیار مناسب آشپزخانه های مدرن می‌باشند. دارای تنوع طرح و رنگ بالا هستند و می‌توانند همه نوع سلیقه را راضی نگه دارند. باقی ماندن جای لکه بر روی آن و عدم مقاومت در برابر مواد شیمیایی از عیوب سینک گرانیتی است.

 

سینک ظرفشویی مسی

سینک ظرفشویی مسی

سینک ظرفشویی مسی

مس از قدیم، جزء فلزهای پرکاربرد بوده است. خاصیت ضد میکروبی مس، باعث شده تا امروزه در ساخت سینک‌ها از آن استفاده شود. سینک‌های مسی، دارای ظاهر بسیار زیبایی هستد. ولی متاسفانه با گذشت زمان درخشش خود را از دست می‌دهند. این نوع سینک‌ها انعطاف پذیری بالایی دارند و به همین دلیل، قابلیت شکل پذیری آن به اشکال متنوع وجود دارد. داشتن دوام و طول عمر بالا از جمله مزایایی این نوع سینک است. سینک‌های مسی، دارای مقاومت پایینی در برابر شوینده‌های قوی و مواد شیمیایی هستند و باعث خوردگی لایه‌های سطحی سینک می‌شود. به همین دلیل، بهتر است با سلیقه بسیار و با توجه به این موارد از سینک مسی استفاده کرد.

 

سینک ظرفشویی سرامیکی

سینک ظرفشویی سرامیکی

سینک ظرفشویی سرامیکی

امکان تولید سینک ظرفشویی سرامیکی در هر رنگی وجود دارد. سنگ سرامیکی، مقاومت پایینی دارد و احتمال شکستن آن وجود دارد. به همین دلیل، باید با احتیاط از آن استفاده کرد؛ اما مهم‌ترین ویژگی مثبت سرامیک این است که به راحتی قابل تمیز شدن هستند.

مطالعه کنید
روشویی پایه دار

 

سینک ظرفشویی چدن

سینک ظرفشویی چدن

سینک ظرفشویی چدن

سینک‌های ظرفشویی که از چدن تولید می‌شوند، بسیار بادوام و مقاوم می‌باشند. به دلیل اینکه متریال اصلی این نوع سینک از چدن است، دارای وزن بالایی هستند. امکان تولید این نوع سینک‌ها در هر رنگی وجود دارد. سینک‌های چدن در برابر خراش مقاوم می‌باشند. همچنین قیمت سینک چدن نسبت به استیل بالا است.

 

سینک ظرفشویی شیشه‌ای

سینک ظرفشویی شیشه‌ای

سینک ظرفشویی شیشه‌ای

سینک‌های شیشه‌ای به روزترین نوع سینک هستند. در تولید این نوع سینک، از استیل در قسمت داخلی و از شیشه در قسمت بیرونی استفاده می‌شود. سینک‌های شیشه‌ای به دلیل هماهنگی که با هود و گازهای شیشه‌ای ایجاد می‌کنند باعث زیبایی بصری آشپزخانه می‌شوند. برای استفاده از سینک‌های شیشه‌ای باید بسیار محتاط بود، زیرا وجود جرم بین شیشه و استیل و احتمال شکستگی شیشه وجود دارد. این نوع سینک‌ها به سختی قابل تمیز شدن هستند و دوام بالایی ندارند. اثر لکه بر روی سینک شیشه‌ای باقی می‌ماند و به راحتی از بین نمی‌رود.

 

برای خرید سینک ظرفشویی به کجا مراجعه کنیم؟

اگر چه خرید سینک ظرفشویی کار راحتی به نظر می‌رسد اما مستلزم صرف وقت بسیار زیاد در فروشگاه‌های شیرآلات است. فروشگاه مستر ماکان با هدف فروش به صورت اینترنتی شروع به فعالیت کرده تا بتواند خرید آسان و مطمئن را برای مشتریان خود فراهم کند. مستر ماکان با ارائه محصولات با کیفیت با قیمت مناسب توانسته است که در صنعت ساختمان یکی از پیشگامان باشد. این فروشگاه با پایه گذاری فروش مجازی انواع شیرآلات، انواع لوازم آشپزخانه، هود، اجاق گاز، توالت فرنگی، توالت ایرانی و … توانسته است رضایت صد در صدی مشتریان خود را جلب کند. قبل از خرید انواع سینک ظرفشویی توکار، روکار، دوقلو سنگی، سرامیکی و گرانیتی از برندهای مشهور ایرانی و خارجی در مستر ماکان می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.