بلاگ

انواع مختلف اجاق گاز فردار

انواع مختلف اجاق گاز فردار

آشنایی با انواع مختلف اجاق گاز فردار

اجاق گاز فردار یکی از تجهیزات ضروری در آشپزخانه است که می‌ تواند برای پخت‌ و پز به شما کمک کند. در واقع این اجاق گازها ترکیبی از دو ابزار اجاق گاز و فر هستند که هر دو برای پخت غذا لازم هستند. زمانی‌ که شما یک اجاق گاز فردار خریداری می‌ کنید، دیگر هر دو دستگاه را در کنار یکدیگر دارید و لازم نیست فر جدا تهیه کنید. اجاق گازهای فردار انواع مختلفی دارند که لازم است پیش‌ از خرید آن‌ ها را بشناسید. اجاق گازهای فردار از نظر سوخت با یکدیگر متفاوت هستند و در واقع شما برای خرید اجاق گاز با سه گزینه مختلف مواجه می‌ شوید که باید متناسب با نیاز خود مناسب‌ ترین محصول را خریداری کنید. در این مقاله از مستر ماکان قصد داریم انواع مختلف اجاق گاز فردار را معرفی کنیم.

اجاق گاز فردار الکتریکی

بسیاری از مصرف‌ کنندگان ترجیح می‌ دهند که از اجاق گازهای الکتریکی استفاده کنند. این اجاق گازها نسبت‌ به سایر مدل‌ ها ظرافت و تمیزی خاصی دارند؛ زیرا قطعات آن ها جدا می‌ شوند و قابل تمیز کردن هستند. کسانی که در آشپزخانه خود اتصال گاز ندارند، بهترین گزینه برایشان خرید اجاق گازهای فردار برقی است. برخی از اجاق گازهایی که دارای پره‌ های کویل هستند، سطح بالای صافی دارند و نسبت‌ به سایر مدل‌ ها ارزان‌ تر هستند. بسیاری از سرآشپزها برای پخت نان استفاده از این نوع گازها را ترجیح می‌ دهند؛ زیرا حرارت بیشتری دارند و مواد غذایی زودتر پخته‌ تر می‌ شوند. از جمله فواید این نوع اجاق گاز برقی می‌ توان به پخت بهتر، قیمت مناسب تر و نظافت راحت‌ تر اشاره کرد.

انواع مختلف اجاق گاز فردار

انواع مختلف اجاق گاز فردار

اجاق گاز فردار گازی

یکی از انواع اجاق گازهای فردار از نظر سوخت گازی است که اکثر سرآشپزهای حرفه‌ ای ترجیح می‌ دهند از این مدل اجاق گازها استفاده کنند؛ زیرا در این فر گرما به‌ صورت دقیق‌ تر سطح مواد غذایی را می‌ پوشاند. با توجه به این‌ که می‌ توان توسط این نوع اجاق گاز سطح مختلف گرما را در یک لحظه انتقال داد، بنابراین پخت غذا به‌ صورت یکنواخت و کامل انجام می‌ شود. لازم به ذکر است که میزان مصرف انرژی گاز در این نوع اجاق گازها کم‌ تر از مصرف انرژی برق است؛ بنابراین با وجود این سیستم در مصرف انرژی نیز صرفه‌ جویی می‌ شود. این نوع اجاق گاز فردار فواید زیادی مثل گرمای دقیق پخت‌ و پز، سرعت در تغییر سطح حرارت، مصرف کم‌ تر انرژی و گرم و خنک شدن در طول زمان را دارا است.

مطالعه کنید
تفاوت علم دوش یونیورست با پنل دوش

اجاق گاز فردار دارای سوخت دوگانه

در این نوع اجاق گازها دقت اجاق گازهای گازی با اجاق گازهای الکتریکی در پخت ترکیب می‌ شود که به آن اجاق گازهای دوگانه می‌ گویند. در این نوع اجاق گاز برای هر دو یک دیود سوخت دوگانه وجود دارد. قیمت این نوع اجاق گاز در مقایسه با مدل‌ های دیگر گران‌ تر است. توصیه می‌ شود اگر می‌ خواهید پخت‌ و پز دقیقی داشته باشید، از حالت گازی و اگر قصد دارید پخت بهتری برای غذا داشته باشید، باید از حالت الکتریکی آن استفاده کنید.

نکاتی که باید پیش از خرید اجاق گاز فردار بدانید!

همان‌ طور که می‌ دانید یکی از مهم‌ ترین وسایل در هر آشپزخانه اجاق گاز است که باید برای خرید آن دقت داشت. اجاق گازها در اندازه‌ های مختلف و با طیف‌ های گسترده از ویژگی تولید و عرضه می‌ شوند. در این بخش ما قصد داریم برخی نکات مهم و ضروری که باید هنگام خرید اجاق گازهای فردار به آن‌ ها توجه کنید را معرفی خواهیم کرد.
۱. اندازه: یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید اجاق گازهای فردار اهمیت زیادی دارد، اندازه و ابعاد آن‌ ها است. اکثر مصرف‌ کنندگان اجاق گازهای ۳۰ اینچی معمولی با ۴ الی ۵ شعله را انتخاب می‌ کنند. این اجاق گازها معمولاً در هر خانه‌ ای لازم هستند البته کسانی که محیط آشپزخانه کوچک‌ تری دارند، بهتر است اجاق گازهای کوچک‌ تر را انتخاب کنند. کسانی که پخت‌ و پز زیادی دارند بهترین انتخاب برایشان اجاق گازهای بزرگ‌ تر است که قفسه‌ های اضافی و شعله‌ های بیشتری را در اختیار آن‌ ها قرار می‌ دهد؛ بنابراین در هنگام خرید حتماً به میزان مصرف و محیط آشپزخانه توجه داشته باشید تا بتوانید یک محصول کاربردی و مناسب تهیه کنید.
۲. هزینه: اجاق گازهای فردار از نظر قیمتی با یکدیگر متفاوت هستند که قیمت آنها نسبت‌ به ویژگی‌ ها و قابلیت‌ هایی که دارند و همچنین ابعاد آن‌ ها مشخص می‌ شود.
۳. استفاده از پخت و پز: همان‌ طور که در بخش‌ های قبلی نیز ذکر شد از اجاق گازها برای پخت‌ و پز های مختلف استفاده می‌ شود که همین امر می‌ تواند نقش زیادی در خرید شما داشته باشد. بسیاری از آشپزها ترجیح می‌ دهند برای پخت غذا از سوخت‌ های گازی استفاده کنند؛ زیرا بهترین گزینه برای پخت یکنواخت مواد غذایی هستند. در حالی‌ که اجاق گازهای الکتریکی برای استفاده در نانوایی و پخت نان و شیرینی مناسب‌ تر است. بنابراین باید مطابق با مصرف خود نوع سوخت اجاق گاز را در نظر داشته باشید.

انواع مختلف اجاق گاز فردار

انواع مختلف اجاق گاز فردار

مدرن‌ ترین اجاق گازهای فردار در مستر ماکان

همان‌ طور که احتمالاً می‌ دانید امروزه با تنوع بسیار زیادی از اجاق گازهای فردار مواجه هستیم که توسط برندهای گوناگون عرضه می‌ شوند. همین مسئله باعث سردرگمی بسیاری از خریداران شده‌ است. فروشگاه مستر ماکان برای راحت کردن خرید شما مدرن ترین و باکیفیت ترین اجاق گازهای فردار را ارائه می‌ کند تا بتوانید با خیال راحت محصول مناسب را به‌ صورت اینترنتی تهیه کنید. چنانچه پیش‌ از خرید نیاز به کسب اطلاع از جزئیات بیشتر و مشخصات محصولات را دارید، می‌ توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

مطالعه کنید
تأثیر شیرآلات در دکوراسیون داخلی