بلاگ

بهترین روش های تمیز کردن روشویی

بهترین روش های تمیز کردن روشویی

روشویی یکی از اجزای سرویس بهداشتی است که کاملاً با سلامت خانواده در ارتباط است. به همین دلیل باید در نظافت و نگهداری این وسیله کاربردی بیشترین دقت را به کار ببرید. همچنین تمیز بودن روشویی در زیبایی آن نیز تأثیرگذار است. در این مقاله شما را با بهترین روش های تمیز کردن روشویی آشنا می‌کنیم پس تا پایان همراه ما باشید. در ادامه با مسترماکان همراه باشید.

 

مراحل تمیز کردن روشویی

اولین مرحله برای تمیز کردن روشویی برداشتن وسایلی همچون مایع دستشویی، جا مسواکی، اسپری خوشبو کننده و وسایل تزئینی از روی آن است. این کار باعث شستشوی سریع و راحت‌تر روشویی می‌شود، همچنین موجب خواهد شد که دیگر نگران آسیب دیدن وسایل به خاطر مواد شوینده قوی و یا افتادن و شکستن آن ها نباشید. بعد از خالی کردن وسایل از اطراف روشویی مقداری آب جوش روی آن بریزید، زیرا این کار باعث پاک سازی روشویی از میکروب‌ها می‌شود.

در ادامه با استفاده از مواد شوینده شیمیایی مانند وایتکس، جوهر لیمو و جرم گیر و مواد طبیعی مثل لیمو، نمک و سرکه شستشو روشویی را آغاز کنید. سپس سعی کنید سنگ روشویی را با پارچه خشک کنید، زیرا رطوبت باعث آسیب رسیدن به سینک روشویی می‌شود. استفاده از هواکش نیز به خشک شدن و از بین رفتن بوی مواد شوینده کمک می‌کند.

مطالعه کنید
مشخصات یک هود مخفی خوب چیست

 

بهترین روش شستشوی روشویی

جهت شستشوی بهتر روشویی و همین طور برای اینکه به سنگ روشویی و شیرآلات آسیبی وارد نشود بهتر است از تمیزکننده‌های طبیعی استفاده کنید. استفاده از مواد طبیعی برای سلامت انسان مضر نیست و به ریه آسیبی وارد نمی‌کند، همچنین مواد طبیعی ضرری برای محیط زیست ندارد.

بهترین روش تمیز کردن روشویی و برق انداختن شیرآلات روشویی این است که مقداری لیمو ترش و نمک را به روشویی و شیر آب خشک بزنید. بعد از گذشت چند دقیقه آن را با اسفنج یا دستمال پاک کنید و در آخر به خوبی با آب خالی بشویید. این مواد برخلاف مواد شیمیایی که ممکن است سبب سیاه شدن و تغییر رنگ شیرآلات شوند هیچ‌گونه آسیبی به آن ها وارد نمی‌کنند.

بهترین روش های تمیز کردن روشویی

بهترین روش های تمیز کردن روشویی

چه موادی در شستشوی روشویی استفاده می شوند؟

سرکه سفید

سرکه سیب به خاطر خاصیت اسیدی خفیفی که دارد در تمیز کردن روشویی نقش مؤثری دارد. توصیه می‌شود این ماده بیشتر از نیم ساعت در محل مورد نظر باقی نماند، زیرا خاصیت اسیدی سرکه به لعاب روشویی آسیب می‌زند.

مطالعه کنید
جنس شیشه اجاق گاز رومیزی

آب لیمو

استفاده از آب لیمو به سفید و خوش بو شدن سنگ روشویی کمک می‌کند. استفاده از آبلیمو بهترین روش برای برق انداختن سنگ روشویی است و نیازی به دیگر مواد شوینده شیمیایی نخواهید داشت.

جوش شیرین

بهتر است ابتدا از سرکه و لیمو برای پاک سازی استفاده کنید؛ اما اگر نتیجه مطلوبی نگرفتید می‌توانید از جوش شیرین برای جرم گیری و تمیز کردن روشویی استفاده کنید، زیرا استفاده مکرر از جوش شیرین باعث خراب شدن لعاب روشویی می‌شود.

جوهر نمک و مایع سفید کننده

توصیه می‌شود زیاد از این مواد استفاده نکنید، زیرا این ترکیبات قوی و شیمیایی هستند که پس از مدتی باعث از بین رفتن رنگ یا سیاه شدن سنگ روشویی می‌شوند. همچنین استفاده از این مواد به‌مرورزمان به محیط زیست و ریه انسان آسیب وارد می‌کنند.

بهترین روش های تمیز کردن روشویی

بهترین روش های تمیز کردن روشویی

در هنگام شستشوی روشویی باید به چه نکاتی دقت شود؟

  • هنگام استفاده از مواد شیمایی حتماً از دستکش استفاده کنید تا به پوستتان آسیبی نرسد.
  • بعد از ریختن مواد شوینده روی سطح روشویی هواکش دستشویی را روشن کنید، این کار باعث می‌شود تنفس شما دچار مشکل نشود.
  • اگر برای تمیز کردن روشویی از شوینده‌های شیمیایی استفاده می‌کنید حتماً نکات ایمنی نوشته شده روی بسته بندی را با دقت مطالعه کنید و آن ها را اجرایی کنید.
  • مواد شوینده را به هیچ وجه با هم ترکیب نکنید.
  • هرگز از دستمال و اسفنج مشترک توالت یا حمام برای تمیز کردن روشویی استفاده نکنید، زیرا این کار باعث پخش شدن میکروب و بیماری می‌شود.
مطالعه کنید
معرفی شیر آلات چشمی

 

جمع بندی

همان طور که گفته شد شستن و تمیز کردن روشویی یکی از مهم‌ترین کارهای منزل است، زیرا ارتباط نزدیکی با سلامت خانواده دارد و باید به بهترین شکل انجام شود. برای شستن روشویی می‌توان از مواد شیمیایی و طبیعی استفاده کرد. البته بهتر است برای حفظ سلامت خود و آسیب نرساندن به محیط زیست از شوینده‌های طبیعی استفاده کنید. در این مقاله سعی شد بهترین روش‌های تمیز کردن روشویی شرح داده شود که امیدواریم مورد استفاده شما همراهان عزیز قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *