بلاگ

بهترین شوینده سرویس بهداشتی

بهترین شوینده سرویس بهداشتی

بهترین شوینده ها برای شستن سرویس بهداشتی

لوازم سرویس بهداشتی از پرکاربردترین لوازم در هر ساختمان مسکونی، تجاری و اداری محسوب می شود. از آن جایی که نظافت و تمیز کاری این بخش از ساختمان با سلامت جسمی افراد ارتباط مستقیمی دارد، نظافت و شستن سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. برای داشتن یک نظافت کامل و سریع، انتخاب شوینده های مناسب، تاثیر به سزایی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با شوینده های مناسب برای شستن سرویس بهداشتی و نحوه صحیح استفاده از این شوینده ها، بیشتر آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

علت ایجاد جرم در سطوح سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی لوازمی هستند که در حمام یا توالت نصب می شوند و استفاده روزانه دارند. در این مکان ها به طور مداوم از آب استفاده می شود و لوازمی مانند وان، کاسه توالت های ایرانی و فرنگی، شیرآلات، روشویی و… به صورت مستقیم در تماس با آب هستند. هر جسمی که ارتباط مستقیم با آب داشته باشد، مستعد جرم و رسوبات سطحی و چند لایه خواهد بود. این رسوب گذاری به مرور زمان اتفاق می افتد. تکرار شستن سرویس بهداشتی با شوینده های مناسب در طول هفته یا ماه، می تواند حجم کمتری از جرم و رسوبات را روی سطوح شیرآلات و کاسه های چینی به جای بگذارد.

مطالعه کنید
نحوه تمیز کردن علم دوش

انواع شوینده ها برای شستن سرویس بهداشتی

با توجه به میزان جرم و رسوباتی که روی سطوح سرویس بهداشتی ایجاد شده است، شوینده های شیمیایی و غیرشمیایی استفاده می شود. هر یک از این شوینده ها، ویژگی های به خصوصی دارند و مصرف های متفاوتی از آن ها می شود. در ادامه انواع شوینده ها را بررسی خواهیم کرد.
شوینده های شیمیایی
بیشتر شوینده های موجود در بازار، شوینده های شیمیایی و صنعتی هستند. ساختارهای شیمیایی موجود در این شوینده ها مطابق با ساختار بدنه لوازم سرویس بهداشتی در نظر گرفته می شود. فرمول های شیمیایی باعث از بین بردن انواع لکه و جرم های عمیق از روی سطوح شیرآلات و کاسه های چینی و… می شود.
شوینده های غیر شیمیایی
شوینده های غیر شیمیایی همان شوینده های طبیعی هستند که برای از بین بردن لکه های سطحی می توان از آن ها استفاده کرد. از جمله شوینده های غیر شیمیایی و بدون ضرر می توان به جوش شیرین اشاره کرد.

بهترین شوینده سرویس بهداشتی

بهترین شوینده سرویس بهداشتی

ویژگی های بهترین شوینده برای شستن سرویس بهداشتی

امروزه شوینده های بسیار متنوعی در بازار یافت می شوند. به دلیل رقابتی بودن بازار، تمامی شوینده ها تلاش می کنند استانداردهای لازم برای شستن سرویس بهداشتی را رعایت کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های بهترین شوینده برای شستن سرویس بهداشتی می پردازیم.
قدرت تمیز کنندگی
شوینده هایی که قدرت تمیز کنندگی بالایی دارند و جرم های باقی مانده در سطوح سرویس شیرآلات را در سریع ترین زمان از بین می برند، انتخاب خوبی برای شستن سرویس بهداشتی هستند.
متناسب با جنس سرویس بهداشتی
برای تمیز کردن لوازمی مانند شیرآلات، کاسه های چینی، لعابی و فایبر گلاس از شوینده های متناسب با جنس آن ها باید استفاده شود. در غیر این صورت لکه های کدر رنگی روی این سطوح مشاهده خواهید کرد.
نحوه بسته بندی
شوینده ها باید در بسته بندی های مناسبی باشند تا بتوان به راحتی از آن ها در سطوح ریز و درشت استفاده کرد. درپوش های به کار رفته در بسته بندی مواد شوینده، باید شست و شوی آسانی برای مصرف کننده فراهم نماید.
قیمت مناسب
عوامل موثر در قیمت بهترین شوینده برای شستن سرویس بهداشتی، حجم آن و قدرت پاک کنندگی شوینده است.

مطالعه کنید
نظافت اجاق گاز شیشه ای

نحوه صحیح استفاده از شوینده ها برای شستن سرویس بهداشتی

با گذشت زمان، لکه ها و جرم های مختلفی روی سطوح سروی بهداشتی ایجاد می شود. این جرم ها ناشی از لکه های آب و کثیفی های دیگر است. برای شستن سرویس بهداشتی باید نکات مهمی در نظر گرفته شود؛ تا هم فرد تمیز کننده و هم لوازم داخل سرویس های بهداشتی آسیبی نبینند. استفاده از ابزارهای زبر موجب ایجاد خراش هایی در سطوح شیرآلات و کاسه های چینی می شود. بهتر است از ابزارهای استاندارد و منعطفی استفاده شود. برای داشتن نتیجه بهتر، پیشنهاد می شود مواد شوینده های مناسب برای شستن سرویس بهداشتی، حداقل به مدت ۱۵ دقیقه روی سطوح باقی بمانند. این کار موجب سست شدن جرم ها می شود و در سریع ترین زمان به کمک ابزارهای مناسب تمیز می شوند.

بهترین شوینده سرویس بهداشتی

بهترین شوینده سرویس بهداشتی

سخن پایانی
در مطالب بالا به بررسی شوینده های مناسب برای شستن سرویس بهداشتی پرداختیم. لوازمی که در سرویس بهداشتی استفاده می شوند؛ مانند روشویی، کاسه توالت ایرانی، وان، توالت فرنگی و شیرآلات، هر قدر کیفیت بالایی داشته باشند، شست و شوی سریع و آسانی خواهند داشت. فروشگاه اینترنتی مستر ماکان با فروش تمامی لوازم سرویس بهداشتی در برندهای برتر، در خدمت شما مشتریان عزیز است. شما می توانید با مراجعه به وبسایت مستر ماکان، کالای مورد نظر خود را با اطمینان خاطر انتخاب و خریداری نمائید. سفارش شما در کمترین زمان به آدرس مورد نظر ارسال خواهد شد.

مطالعه کنید
روش های انتخاب هود آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.