بلاگ

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

انتخاب هود برای آشپزخانه‌ های مدرن بسیار مهم و حساس است. همان‌ طور که می‌ دانید مهم‌ ترین قسمت هر خانه ای، آشپزخانه آن است. چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه باید علاوه‌ بر راحتی، بسیار تمیز و شیک باشد. هود می‌ تواند نقش مهمی در تهویه مناسب آشپزخانه داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بتوانید بهترین هود برای خانه‌ های مدرن را انتخاب کنید.

متریال و اجزاء تشکیل دهنده بهترین هود

به‌ طور کلی از لحاظ کارایی هودها به دو دسته تقسیم می‌ شوند. نوع اول که بسیار مرسوم و شناخته‌ شده است، مکنده ذرات چربی، دود و بو است. نوع دوم تصفیه‌ کننده هوا بوده که گرد و غبار را می‌ گیرد و هوای پاک را به محیط برمی‌ گرداند. بهترین هودها از استیل، پلاستیک و شیشه ساخته می‌ شوند. اجزای دیگری همچون موتور، فیلتر هوا، تنظیم‌ کننده‌ سرعت موتور، حسگر آلودگی‌، دود و رطوبت در هر هود وجود دارند.

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

خصوصیات بهترین هود

برخی خصوصیات در خرید بهترین هود برای آشپزخانه های مدرن باید مورد توجه قرار بگیرند. در ادامه ما این موارد را بررسی خواهیم کرد.

  • ظاهر
مطالعه کنید
قطعات اجاق گاز

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب هود ظاهر و طراحی بیرونی مکنده های آن است. به‌ طور کلی هودها در مدل‌ های مختلف طراحی و ساخته می‌ شوند. به‌ عنوان مثال هودهای جزیره‌ ای و مورب زیبایی بسیار ویژه‌ ای دارند و برای خانه‌ های مدرن گزینه مناسبی هستند.

  • قدرت مکش

مورد بعدی که باید در موقع خرید توجه داشته باشید، قدرت موتور و توانایی آن در مکش هوا است. لازم به ذکر است که مکش بالا حتماً دلیل بر جذب عالی ناخالصی‌ های هوا نیست؛ بلکه جنس و تعداد فیلترها در جذب دود و آلودگی نقش دارند. با توجه به کارایی موتور مکش آن متغیر خواهد بود. به‌ طور کلی موتورهای مکنده به ۳ الی ۴ نوع تقسیم می‌ شوند.

  • صدای تولید شده

در حالت عادی هودها در هنگام فعالیت سر و صدا ایجاد می‌ کنند. این صدا ناشی از فعالیت موتور است که در هنگام خارج کردن هوای نامطبوع تولید می‌ شود. برخی از هودها صدای کمتری از مکنده شان ایجاد می‌ شود؛ بنابراین آرامش بیشتری در محیط ایجاد می‌ کنند.

  • اندازه هود
مطالعه کنید
نکات مهم در خرید تجهیزات حمام

مهم‌ ترین اصل در انتخاب بهترین‌ هود، اندازه و تناسب آن نسبت‌ به سایر اجزای آشپزخانه است. اگر اندازه هود و کابینت ها تناسب داشته باشد می‌تواند به زیبایی ظاهری آشپزخانه کمک کند؛ بنابراین در هنگام خرید هود حتماً به اندازه و ابعاد گاز و کابینت های خود نیز توجه داشته باشید.

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

انتخاب بهترین هود برای خانه های مدرن

معرفی بهترین مارک هود

با توجه به پیشرفت تکنولوژی هودهای جدید و خاص تری وارد بازار شدند. در زمینه هودهای مدرن با تنوع زیادی در طرح، برند و اندازه مکنده روبرو هستیم که می‌توانند انتخاب را سخت کنند. برندهای معروفی از جمله داتیس، کن، بیمکث و استیل البرز هودهای بسیار زیبا و با کیفیتی را عرضه کردند. در ادامه ما برخی از هودهای پرفروش برای خانه‌ های مدرن را معرفی می‌ کنیم.

  • هود داتیس

برند ایرانی داتیس توانسته است هودهای بسیار باکیفیت و پرطرفداری را عرضه کند. این هودها به‌ علت کارایی بالایی که دارند، مورد توجه بسیاری از ایرانی‌ ها قرار گرفتند. با توجه به این‌ که صفحه سکوریت هود داتیس به‌ راحتی پاک می‌ شود؛ بنابراین جلوه خاصی به آشپزخانه خواهد داد. همچنین در کنار زیبایی آپشن های ویژه‌ ای همچون سنسور بو دارند که می‌ تواند به‌ صورت خودکار مکش را تنظیم کند.

  • هود کن

هودهای کن نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. هود سنسوردار کن مجهز به موتور باکیفیت ایتالیا بوده است که در واقع نقطه قوت آن نیز محسوب می‌ شود. کارایی هود به وسیله سنسورهایی که در مکنده های آن وجود دارد بسیار افزایش یافته است.

  • هود بیمکث

برند بیمکث نیز در زمینه تولید هود آشپزخانه بسیار موفق عمل کرده است. نقطه قوت هود بیمکث زیبایی هست که می‌تواند در طراحی آشپزخانه‌ های مدرن نقش ویژه‌ ای داشته باشد.

مطالعه کنید
علت های رایج خرابی هود

سخن پایانی
ما سعی کردیم در این مقاله نکاتی که لازم است برای خرید هود مناسب آشپزخانه های مدرن بدانید را بررسی کنیم. پیشنهاد می‌ کنیم پیش از خرید ابتدا ابعاد اجاق گاز خود را در نظر بگیرید و نسبت‌ به سایر وسایل موجود در آشپزخانه هود مناسب را تهیه کنید. مجموعه مستر ماکان با سال‌ ها سابقه توانسته است انواع هودهای مناسب برای خانه‌ های مدرن را در برندهای گوناگون ارائه کند. برای خرید می‌ توانید از طریق همین سایت اقدام کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.