بلاگ

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است؟

هود یکی از اصلی ترین اجزای هر آشپزخانه است که می تواند به خوبی دکوراسیون آن را تکمیل کند. آیا آشپزخانه ای کوچک با گازی دو شعله داشته و به دنبال هودی خوب برای آن می گردید؟ بهترین هود باید خصوصیات و فاکتورهای خاصی داشته باشد. تهویه دود، بو، رطوبت و چربی کار آسانی نیست و هر وسیله ای از عهده آن بر نمی آید. در ادامه به بررسی خصوصیات بهترین هود برای گاز دو شعله خواهیم پرداخت.

اندازه هود برای گاز دو شعله

اگر گازی دو شعله دارید باید بیش از دیگران به اندازه هود دقت نمایید؛ چرا که اندازه هود باید کاملاً با اندازه اجاق گاز برابر باشد. با این کار هود قادر خواهد بود تا تمام سطح اجاق را پوشش داده و دود و بخار روغن را تهویه کند. در صورتی که هودی هم اندازه با اجاق گاز دو شعله خود پیدا نکردید، کافی است تا هم اندازه ترین هود را انتخاب نمایید.
این کاملاً طبیعی است که هودهای بزرگ تر از قیمتی بالاتر برخوردار باشند؛ اما باید در نظر داشت که این هزینه ارزشش را دارد. اگر هود انتخابی شما از نوع زیر کابینتی باشد، باید به ابعاد فرورفتگی درون کابینت دیواری نیز توجه کنید. از طرفی هودهای نوع جزیره ای به فضایی آزاد و خالی از کابینت نیاز دارند؛ بنابراین بهتر تا پیش از اقدام به خرید هود، ابعاد فضای خالی یا کابینت خود را اندازه گیری نمایید.

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است

قدرت هود برای گاز دو شعله

هر چه موتور یک هود قوی تر باشد، کاربرد بیشتری خواهد داشت. به زائقه خانواده خود توجه کنید. آیا غذاهای سرخ کردنی زیادی طبخ می کنید؟ میزان استفاده شما از اجاق گاز چگونه است؟ در صورتی که در زمان آشپزی با بخار روغن و دود زیادی سر و کار دارید، خرید یک هود قدرتمند برای اجاق گاز دو شعله تان می تواند انتخاب مناسبی باشد. قدرت هود را بر اساس متر مکعب بر ساعت محاسبه می کنند. طبیعی است که هر چه این عدد بالاتر باشد، سرعت تخلیه دود و بخارات روغن بیشتر خواهد بود.

مطالعه کنید
خرید لوازم آشپزخانه

زیبایی هود برای گاز دو شعله

غیر از هودهای توکار، مابقی هودها تاثیر بسیاری بر زیبایی آشپزخانه شما خواهند داشت. اگر به دکوراسیون آشپزخانه خود اهمیت می دهید، هودی جذاب را انتخاب نمایید. خوشبختانه برندهای زیادی در عصر حاضر دست به طراحی و ساخت هودهایی با طراحی مدرن و جذاب می زنند. پیش از خرید هود به سبک دکوراسیون آشپزخانه خود توجه کنید تا بر اساس آن دست به خرید بزنید. کمک گرفتن از یک طراح داخلی هم می تواند انتخاب مناسبی باشد.

سر و صدا هود برای گاز دو شعله

حتی هودی کوچک و مناسب برای گازی دو شعله هم در زمان فعالیت سر و صدا می کند. تنها تفاوت موجودی میان هودها در این زمینه، میزان صدای آن ها است. بسیاری از افراد به صدا حساس بوده و از صدای هود اذیت می شوند؛ خوشبختانه با گذشت زمان هودها به سمت کم صدا شدن پیش می روند. اگر شما هم نسبت به سر و صدا حساس هستید، در زمان خرید هود برای گاز دو شعله به این مسئله هم دقت نمایید.

مطالعه کنید
راهنمای خرید اجاق گاز روکار، توکار و مبله

نوع تهویه

هودها از فیلترهایی برای تمیز کردن هوای عبوری از خود استفاده می کنند. بسته به نوع هود، این فیلترها می توانند متفاوت باشند. در صورتی که محدودیتی از نظر بودجه ندارید، ما به شما هودهای دارای مجرای مکش را پیشنهاد می کنیم. درست است که هزینه ها و پیچیدگی نصب این نوع از هودها بیشتر خواهد بود؛ اما به همان میزان هم کاربرد بهتری را از خود به نمایش می گذارند.
از طرفی برخی افراد آشپزخانه ای کوچک دارند؛ به همین دلیل مجبوراند تا از هودهایی فاقد مجرا استفاده نمایند. باید توجه داشت که هودهای فاقد مجرا نیاز دارند تا به طور منظم و دوره ای مورد نظافت قرار بگیرند. تعویض فیلتر یکی دیگر از نیازهای دوره ای این نوع هودها خواهد بود. هودهای دارای مجرا هم به دلیل داشتن فیلتر آلومینیومی مخصوص روغن، باید به صورت دوره ای تمیز شود.

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است

بهترین هود برای گاز دو شعله کدام است

سرعت فن

سرعت فن یکی دیگر امکاناتی است که در هودهای بسیاری وجود دارد. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا در زمان نیاز سرعت کار هود را افزایش یا کاهش دهید؛ نکته قابل توجه این است که وجود این قابلیت می تواند عمر هود شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. به عنوان مثال می توانید در شرایط عادی و زمانی که دود و بخار در آشپزخانه زیاد نیست، از سرعت کم و در زمان سوختن غذا از سرعت زیاد آن استفاده نمایید.

مطالعه کنید
شیرآلات ایرانی بخریم یا خارجی

سخن پایانی
در این مطلب سعی شد تا به شما برای انتخاب بهترین هود برای گاز دو شعله کمک شود. اگر قصد خرید هود را دارید، حتماً از وب سایت مسترماکان دیدن کنید. در صورت بروز هر گونه پرسش، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.