بلاگ

بیده توالت فرنگی چیست

بیده توالت فرنگی چیست

بیده توالت فرنگی چیست؟ کارکرد و نحوه استفاده از آن

با پیشرفت علم، روز به روز شاهد تولید و عرضه امکاناتی به بازار هستیم که آسایش و راحتی را برای انسان ها فراهم می کند. یکی از بهترین امکاناتی که برای استفاده بشر تولید شده توالت فرنگی است که برای سلامتی افراد و فشار کمتر روی زانو ها بسیار کاربردی است. اما در این بین یکی از وسایلی که استفاده از آن رو به افزایش است و اهمیت زیادی دارد بیده یا خودشور فرنگی است. در ابتدا بیده همان کاسه توالت فرنگی بود که فضای زیادی را اشغال می کرد اما با گذشت زمان به شستشو تغییر پیدا کرد که حتی در سرویس های بهداشتی کوچک نیز کاربرد دارد. به طور کلی بیده وسیله ای است که برای شستشو بعد از قضای حاجات استفاده می شود و جایگزین بسیار مناسبی برای شیر و شلنگ توالت است. در این مقاله از وب سایت مستر ماکان همراه ما باشید تا با بیده توالت فرنگی آشنایی بیشتری پیدا کنید.

بیده توالت فرنگی چیست؟

بیده یا خودشور توالت فرنگی تجهیزاتی پیشرفته هستند که این امکان را به افراد می دهند تا بدون نیاز به دست و شلنگ اقدام به شستشوی خود کنند یا به عبارت دیگر کاسه توالت لوله کشی شده است که از طریق آن می توان شستشوی اندام های تحتانی را انجام داد. عملکرد بیده به گونه ای است که پاشیدن آب به بدن فرد خودکار و بدون استفاده از دست صورت می گیرد. در چند سال گذشته بیده ها شبیه به کاسه توالت فرنگی بودند که فضای زیادی را اشغال می کردند.
در این نوع بیده ها فرد بعد از قضای حاجات باید از جای خود بلند شده و روی بیده می نشست تا کار شستشو انجام شود اما امروزه شاهد تغییرات چشمگیری در زمینه بیده توالت فرنگی هستیم؛ زیرا بیده هایی که در حال حاضر تولید می شوند دارای کنترل الکتریکی هستند و به وسیله آن می توان بدون آنکه فرد از جای خود بلند شود نحوه پاشیدن، فشار و میزان حرارت را تنظیم و شستشو را انجام داد.

بیده توالت فرنگی چیست

بیده توالت فرنگی چیست

انواع بیده توالت فرنگی

بیده توالت فرنگی به دو نوع تقسیم بندی می شود که به شرح زیر است:

  • بیده مکانیکی یا دستی
مطالعه کنید
توالت طبی چیست

بیده های مکانیکی بسیار ارزان و ساده هستند که در کنار توالت فرنگی به صورت یک اهرم یا شیر نصب می شوند و فرد با فشردن اهرم و یا پیچاندن شیر میزان فشار آب و مقدار پاشیدن آن را به طور دلخواه تنظیم می کند. بیده های مکانیکی بر خلاف بیده اتوماتیک فاقد قابلیت تنظیم دمای آب، تنظیم دمای سنگ و تنظیم جهت و قدرت پاشش هستند. قیمت ارزان، ساده بودن و هزینه نگهداری پایین از جمله مزایای استفاده از بیده مکانیکی است.

  • بیده اتوماتیک یا برقی

این نوع بیده ها از جدیدترین بیده های توالت فرنگی به حساب می آیند که امکانات و آپشن های زیادی را در اختیار افراد قرار می دهند. طراحی بیده اتوماتیک به شکلی است که در کنار نشیمن گاه کاسه توالت فرنگی یک کنترل گر قرار دارد و به کمک آن می توان عملکرد بیده را در دست گرفت. از جمله مزایای استفاده از بیده اتوماتیک می توان به تنظیم جهت پاشش، تنظیم میزان فشار آب‌، تنظیم دمای آب، سنگ نشیمنگاه و خشک کن آن اشاره کرد. بیده برقی نسبت به نوع مکانیکی خود قیمت بالایی دارد و استفاده از آن همچون بیده مکانیکی راحت نیست.

مطالعه کنید
روش های از بین بردن رسوب شیرآلات

کارکرد و نحوه استفاده از بیده فرنگی

آن دسته از بیده های توالت فرنگی که به کاسه توالت متصل است استفاده آسان تری دارند؛ زیرا بعد از اجابت مزاج برای شستشوی خود کافیست دستگیره بیده مکانیکی را به جلو بکشید و شیر آب را اندازه‌ ای که می خواهید باز کنید.
در بیده های اتوماتیک کنار کاسه توالت فرنگی یادکمه ای تحت عنوان wash قرار دارد که با فشردن آن می توانید شستشوی خود را انجام دهید و بعد از اتمام کار دکمه stop را فشار دهید تا جریان آب قطع شود. در برخی از توالت فرنگی های خودشور دکمه ای به نام Dry وجود دارد که با فشردن آن می توانید بعد از شستشو خودتان را خشک کنید و نیازی به استفاده از دستمال توالت نداشته باشید. استفاده از بیده توالت فرنگی اتوماتیک برای افرادی مثل کودک یا سالمندان که نمی توانند خود را با دست بشویند بسیار مناسب است.
در توالت فرنگی خودشور کاسه ای بیده جدا و به صورت کاسه ای در کنار توالت فرنگی نصب شده است. نحوه استفاده از این نوع بیده به این صورت است که بعد از قضای حاجات باید از روی کاسه توالت فرنگی بلند شده و روی کاسه بیده بنشینید تا با پاشیدن آب خود را بشویید.

مطالعه کنید
هود آشپزخانه را چگونه نصب کنیم

استفاده از بیده توالت فرنگی چه مزایایی دارد؟

اگر تمایل دارید بدانید که بیده توالت فرنگی چه مزایایی دارد با ما همراه باشید تا به موارد زیر اشاره کنیم:
• کیفیت و سلامت بهداشتی افراد را به میزان قابل توجهی بهبود و ارتقا می دهد.
• با توجه به اینکه در توالت فرنگی های خودشور از دست و شلنگ برای شستشو استفاده نمی شود انتقال آلودگی و بیماری به بدن افراد کاهش پیدا می کند.
• با استفاده از توالت فرنگی خودشور یا بیده دیگر نیازی به دستمال توالت و مصرف زیاد آب نیست.
• برای افرادی مثل کودکان، سالمندان یا زنان باردار که مشکلات حرکتی دارند و قادر نیستند با دست خود را بشویید به کارگیری توالت فرنگی انتخابی عاقلانه است.
• برای افرادی که مشکلات مفصلی و زانو درد دارند بسیار مناسب است.
• با توجه به قابل تنطیم بودن در مصرف آب صرفه جویی می شود.

بیده توالت فرنگی چیست

بیده توالت فرنگی چیست

مستر ماکان ارائه دهنده انواع بیده توالت فرنگی

در مطالب فوق توضیح مفصلی درباره بیده توالت فرنگی ارائه کردیم. توالت فرنگی از جمله لوازم ضروری منزل محسوب می شود که امروزه با توجه به برخورداری از بیده اتوماتیک و مکانیک طرفداران زیادی پیدا کرده است. مستر ماکان انواع مختلف بیده توالت فرنگی اتوماتیک، مکانیک و کاسه ای را با بالاترین کیفیت و با استفاده از جدیدترین تجهیزات تولید و به بازار عرضه می کند. این شرکت برای رفاه حال مشتریان خود فروشگاه مستر ماکان را راه اندازی کرده تا افرادی که امکان خرید حضوری را ندارند به صورت اینترنتی اقدام به خرید کنند.