بلاگ

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

شیرآلات بهداشتی یکی از اجزای مهم هر ساختمان به شمار می‌روند. امروزه شیرآلات بهداشتی علاوه بر قطع و وصل جریان آب، در طراحی داخلی ساختمان نیز تأثیرگذار هستند. شیرآلات بهداشتی در طرح و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند. در بسیاری از ساختمان‌ها با انتخاب رنگ شیرآلات بر اساس محیط، به دیزاین دکوراسیون داخلی ساختمان می‌پردازند. شیرآلات بهداشتی در رنگ‌های طلایی، کروم، مسی، مشکی، سفید و… تولید می‌شوند. در این مقاله به بررسی تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی می‌پردازیم. با انتخاب رنگ صحیح برای شیرآلات بهداشتی خود می‌توانید طراحی داخلی ساختمان خود را به بهترین شکل انجام دهید. با مسترماکان در این مقاله همراه باشید.

 

انواع شیرآلات بهداشتی بر اساس رنگ

در گذشته بسیاری از شیرآلات بهداشتی در رنگ‌های استیل، کروم و سفید در کارخانه‌ها تولید می‌شد. امروزه با پیشرفت فناوری، کارخانه‌های زیادی اقدام به تولید رنگ‌های مختلف شیرآلات بهداشتی کرده‌اند. شیرآلات بهداشتی تأثیر زیادی در زیبایی فضای بهداشتی ساختمان‌ها دارند. معمولاً از روش‌های مختلفی مانند آبکاری کروم، آبکاری نیکل، آبکاری الکترولیت و تکنولوژی pvd برای رنگ کردن شیرآلات استفاده می‌کنند. در ادامه به معرفی شیرآلات بر اساس رنگ می‌پردازیم.

 

شیرآلات بهداشتی سفید و تأثیر آن در طراحی داخلی

یکی از پرفروش‌ترین شیرآلات بهداشتی در ایران، شیرآلات بهداشتی سفید رنگ است. شیرآلات سفید رنگ علاوه بر زیبایی از استحکام بالایی برخوردار هستند. شیرآلات بهداشتی سفید رنگ یک گزینه مناسب برای فضای بهداشتی ساختمان به شمار می‌روند. این دسته از شیرآلات به راحتی با هر نوع کاشی، سرامیک و اجزای دیگر فضای بهداشتی هماهنگ می‌شوند. همچنین این دسته از شیرآلات در بزرگ‌تر دیده شدن حمام و سرویس بهداشتی تأثیرگذار است. کسانی که علاقه‌مند به سبک مینیمال و ساده هستند، می‌توانند از شیرآلات بهداشتی سفید رنگ برای طراحی داخلی ساختمان استفاده کنند.

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

شیرآلات بهداشتی طلایی و تأثیر آن در طراحی داخلی

شیرآلات بهداشتی طلایی رنگ یکی دیگر از انواع آبکاری شیرآلات هستند. شیرآلات طلایی رنگ در دو نوع مات و شفاف تولید می‌شوند. این دسته از شیرآلات از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند. در بسیاری از ساختمان‌ها برای ایجاد فضایی لوکس در سرویس بهداشتی و حمام از شیرآلات طلایی رنگ استفاده می‌کنند. با ایجاد هماهنگی بین شیرآلات بهداشتی طلایی رنگ و اجزای دیگر فضای بهداشتی می‌توان یک طراحی داخلی به سبک مدرن در ساختمان ایجاد کرد. شیرآلاتی با رنگ طلایی مات، لکه‌های کمتری از آب و اثر انگشت را به خود جذب می‌کنند. معمولاً برای آبکاری شیرآلات طلایی از تکنولوژی pvd استفاده می‌کنند.

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

شیرآلات بهداشتی کروم و تأثیر آن در طراحی داخلی

یکی از پرفروش‌ترین و پراستفاده‌ترین شیرآلات بهداشتی، شیرآلاتی با رنگ کروم هستند. این دسته از شیرآلات در دو نوع مات و شفاف تولید می‌شوند. شیرآلات کروم رنگ به دلیل هماهنگی با انواع سبک‌ها، در طراحی داخلی استفاده می‌شوند. این دسته از شیرآلات به راحتی تمیز می‌شوند و نسبت به انواع دیگر شیرآلات لکه‌های کمتری را جذب می‌کنند. شیرآلات بهداشتی کروم رنگ علاوه بر زیبایی از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند. معمولاً برای آبکاری شیرآلات کروم از فلز نیکل استفاده می‌کنند که از کیفیت مطلوب برخوردار است.

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

شیرآلات بهداشتی سیاه و تأثیر آن در طراحی داخلی

امروزه با استفاده از روش آبکاری الکتروفورتیک اقدام به تولید شیرآلات بهداشتی سیاه رنگ می‌کنند. شیرآلات بهداشتی سیاه رنگ برای خانه‌هایی با سبک مدرن و لوکس بسیار مناسب هستند. استفاده از این شیرآلات در طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام و تضاد آن با اجزای دیگر باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود. شیرآلات سیاه رنگ معمولاً به صورت مات تولید می‌شوند. بهتر است کسانی که نسبت به لکه‌ها بسیار حساس هستند از این رنگ شیرآلات برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده نکنند. شیرآلات بهداشتی سیاه رنگ نسبت به انواع دیگر شیرآلات استحکام کمتری دارند؛ بنابراین بهتر است در نگهداری از آن‌ها دقت شود.

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

شیرآلات بهداشتی مسی و برنز و تأثیر آن در طراحی داخلی

افرادی زیادی علاقه‌مند به طراحی داخلی ساختمان به سبک قدیمی هستند. استفاده از شیرآلات بهداشتی مسی و برنزی یک انتخاب بسیار مناسب برای این سبک از طراحی داخلی است. استفاده از شیرآلات مسی و برنزی در ساختمان، علاوه بر جذابیت بالا، یادآور سبکی لوکس و قدیمی است. شیرآلات بهداشتی مسی ممکن است بعد از مدتی دچار تغییر شوند، به همین در محیط‌های بهداشتی از این دسته از شیرآلات کمتر استفاده می‌شود.

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

تأثیر رنگ شیرآلات بهداشتی در طراحی داخلی

خرید شیرآلات بهداشتی

خرید شیرآلات بهداشتی در اغلب موارد با چالش‌های زیادی همراه است. زیرا شیرآلات در عین حال اینکه باید دارای کیفیت کافی باشند بلکه باید دارای قیمت مناسب نیز باشند. مسترماکان جهت رفاه حال مشتریان خود انواع شیرآلات بهداشتی را با قیمت بسیار پایین به مشتریان خود عرضه می‌کند. شما می‌توانید جهت خرید انواع شیرآلات بهداشتی و استعلام قیمت با کارشناس فروش مسترماکان در ارتباط باشید.

مطالعه کنید
انواع آبگرمکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *