بلاگ

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست؟

فلاش تانک و سیفون جزو اجزای اصلی در سرویس بهداشتی ساختمان‌ ها محسوب می‌ شوند که در واقع وجود آن‌ ها در این مکان بسیار ضروری است. این دو اجزای کاربردی از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند که شناخت این تفاوت‌ ها به شما کمک می‌ کند در هنگام خرید راحت‌ تر تصمیم بگیرید. مهم‌ ترین تفاوت فلاش‌ تانک با سیفون در نحوه عملکرد و نصب آن‌ ها است. در واقع شما با نصب فلاش تانک می‌ توانید در مصرف آب صرفه‌ جویی کنید و سطح بهداشت محیط را افزایش دهید. در این مقاله از مجموعه مقالات مستر ماکان قصد داریم ضمن معرفی فلاش تانک و سیفون، تفاوت بین این دو را بررسی کنیم.

آشنایی با فلاش تانک و عملکرد آن

فلاش تانک به مخزن فشاری و منبع ذخیره آب گفته می‌ شود که آن را داخل یا روی دیوار سرویس بهداشتی نصب می‌ کنند. اتصال این مخزن به کاسه‌ توالت توسط یک سوراخ بزرگ در قسمت پایین آن میسر می‌ شود. این سوراخ توسط یک درپوش پوشیده می‌ شود تا آب دائماً در کاسه جاری نباشد. به کمک یک زنجیر درپوش به دسته مخزن وصل می‌ شود تا در هنگام نیاز آب جاری شود. در واقع با چرخش این‌ دسته آب ذخیره شده داخل مخزن با سرعت زیادی وارد کاسه توالت می‌ شود زمانی‌ که سطح آب داخل مخزن کاهش پیدا کند، کنترل شناور روی دریچه پایین می‌ آید و برای پر شدن دوباره مخزن جریان آب باز می‌ شود.
در فلاش تانک‌ های گرانشی محل نصب مخزن در بالای کاسه توالت به دیوار است که در این مدل باید زنجیر کشیده شود تا آب از مخزن داخل کاسه توالت با سرعت آزاد شود. در واقع این فلاش‌ تانک متکی به نیروی گرانشی بوده و در دسته فلاش تانک‌ه ای قدیمی قرار می‌ گیرند. امروزه سیستم‌ های فلاش تانک جدیدتری تولید می شوند که مخزن به‌ جای دیوار روی کاسه‌ توالت قرار می‌ گیرد. این نوع محصولات تقاضای بیشتری در بازار دارند؛ زیرا ظاهر مناسب‌ تری داشته و ظرفیت مخزن آن‌ ها بیشتر است.

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست

آشنایی با سیفون و عملکرد آن

در بسیاری از سرویس بهداشتی هم سیفون را مشاهده کردید و تا حدودی با عملکرد آن آشنا هستید اما در این بخش لازم است کمی تخصصی‌تر آن را بررسی کنیم. به‌ طور کلی سیفون یک لوله خمیده شکل است که در ورودی لوله فاضلاب تعبیه می‌ شود. در واقع سیفون باید از خروج بوی نامطبوع از سرویس بهداشتی جلوگیری کند. مهم‌ ترین تفاوت فلاش‌ تانک با سیفون در این است که سیفون در تمام لوله‌ کشی‌ های فاضلاب در تمام بخش‌ های ساختمان اجرا می‌ شود. بنابراین از سیفون در توالت، حمام و آشپزخانه و تقریباً تمام مکان ‌هایی که نیاز به تخلیه فاضلاب است استفاده خواهد شد اما فلاش‌ تانک فقط بالای کاسه توالت نصب می‌ شود. در توالت ایرانی و فرنگی سیفون در زیر کاسه نصب می‌ شود. این سیفون های آب را داخل خود نگه می‌ دارند تا بوی بد در محیط پخش نشود.

مطالعه کنید
کیفیت شیرآلات بهداشتی سفید

بررسی تفاوت فلاش‌ تانک با سیفون

بسیاری از افراد تفاوت فلاش تانک و سیفون را نمی‌ دانند و در واقع عملکرد این دو سیستم را یکسان می‌ دانند. از هر دو این تجهیزات می‌ توان در سرویس بهداشتی استفاده کرد اما عملکرد آن‌ ها کاملاً متفاوت است. مهم‌ ترین تفاوت‌ های فلاش‌ تانک با سیفون شامل موارد زیر هستند:
• عملکرد فلاش تانک با سیفون کاملاً متفاوت است. در واقع سیفون برای جلوگیری از پخش شدن بو در فضای سرویس بهداشتی استفاده می‌ شود اما فلاش تانک وظیفه شستشوی کاسه توالت را برعهده دارد.
• فلاش تانک ها در انواع گوناگونی نظیر روکار و توکار، دکمه دار و اهرمی تولید و عرضه می‌ شوند.
• فلاش تانک با سیفون در محل نصب نیز تفاوت دارد. فلاش تانک‌ ها در بالا کاسه توالت یا داخل دیوار قرار می‌ گیرند، در صورتی‌ که سیفون در زیر کاسه نصب می‌ شود.
• فلاش تانک مجهز به یک اهرم یا دکمه‌ ای برای فشار است که به واسطه آن آب را وارد کاسه توالت می‌ کند.
• سیفون یک قطعه ضروری است که در سیستم لوله‌ کشی سرویس بهداشتی و ساخت فاضلاب ساختمان به کار می‌ رود اما فلاش‌ تانک به‌ صورت جداگانه نصب می‌ شود.

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست

انواع فلاش تانک در مستر ماکان

فروشگاه مستر ماکان یکی از پیشگامان در ارائه تجهیزات ضروری ساختمان به‌ صورت مجازی است. شما می‌ توانید انواع فلاش تانک‌ ها را با بهترین کیفیت به‌ صورت آنلاین از طریق همین سایت خریداری کنید. لازم به ذکر است که کارشناسان ما آماده ارائه هرگونه خدمات و اطلاعات به شما مشتریان عزیز هستند.

مطالعه کنید
بهترین مدل اجاق گاز برای آشپزخانه های کوچک