بلاگ

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

سیستم گرمایشی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که پس از اتمام ساخت هر ساختمانی باید به آن توجه ویژه داشت. امروزه در بازار، سیستم‌های گرمایشی مختلفی موجود است. هر یک از این سیستم‌ها دارای ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فردی هستند. برای انتخاب و خرید هر یک از سیستم‌های گرمایشی لازم است اطلاعات کوتاه و مفیدی درباره این سیستم‌ها به همراه داشت. این اطلاعات مرحله خرید را درست و آسان‌تر خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم با معرفی رادیاتور آلومینیومی و مزایای آن، برای شما راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی باشیم و به نکات مهمی اشاره کنیم. در ادامه با مسترماکان همراه باشید.

 

معرفی رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی یکی از انواع سیستم‌های گرمایشی در ساختمان محسوب می‌شود. رادیاتور آلومینیومی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین رادیاتورهای موجود در بازار است. همان طور که از نامش مشخص است جنس رادیاتور آلومینیومی از آلیاژ آلومینیوم خشک است. مدل رادیاتور آلومینیومی بیشتر به صورت پره‌های باریک و به هم متصل شده است. پره‌های رادیاتور آلومینیومی قابلیت جدا شدن و کم و زیاد شدن دارند. تعداد پره‌های هر رادیاتور بر حسب اندازه فضای مورد نظر انتخاب می‌شود. میزان بازدهی گرمایی و انتقال گرما در هر پره از رادیاتور آلومینیومی، ۱۰۰ تا ۱۳۵ کیلوکالری در ساعت است. رادیاتور آلومینیومی پره‌ای در رنگ‌های مختلف تهیه و تولید می‌شود. بیشترین رنگ مورد استفاده در بین مشتریان، رنگ سفید است.

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

انواع رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی در انواع مختلف در بازار موجود است که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

مطالعه کنید
بهترین شوینده سرویس بهداشتی

رادیاتور آلومینیومی تمام دایکاست

یکی از مدرن‌ترین روش‌های تولید رادیاتور آلومینیومی، استفاده از قالب دایکاست است. در این روش هر یک از پره‌ها در قالب دایکاست به‌صورت یکپارچه و یک قطعه تولید می‌شوند. سپس پره‌ها در استخر رنگ، رنگ آمیزی می‌شوند. پس از انجام آزمایش پره‌ها، به‌صورت بلوک‌های ۵ پره‌ای، ۷ پره‌ای و ۱۰ پره‌ای به هم متصل و آماده می‌شوند. در صورت نیاز می‌توان تعداد پره‌ها را کم یا زیاد کرد.

رادیاتور آلومینیومی اکسترود

روش تولید رادیاتور آلومینیومی اکسترود طوری است که نمی‌توان پره‌های آن را کم یا زیاد کرد. تعداد پره‌ها از مرحله تولید تا مرحله نصب، ثابت باقی می‌ماند.

رادیاتور آلومینیومی دایکاست اکسترود

روش تولید رادیاتور آلومینیومی دایکاست اکسترود، ترکیبی از دو روش دایکاست و اکسترود است. در این روش قسمت‌های بالایی و پایینی رادیاتور به روش دایکاست و قسمت‌های وسط رادیاتور به روش اکسترود تولید می‌شود.

 

مزایای رادیاتور آلومینیومی

 • آلیاژ آلومینیوم خشک وزن بسیار سبکی دارد. در نتیجه وزن کلی رادیاتورهای آلومینیومی سبک هستند. به همین دلیل می‌توان آن را روی دیوارهایی با ضخامت و مقاومت کمتر نیز نصب کرد.
 • رادیاتورهای آلومینیومی اغلب به‌صورت پره‌ای هستند. پره‌ای بودن این رادیاتورها مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای آن کم و زیاد کردن آسان و سریع پره‌ها در صورت نیاز است. همچنین در مواقعی که یک یا تعدادی از پره‌ها نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند، به راحتی می‌توان با جدا کردن پره‌ها عمل تعمیر یا تعویض را انجام داد.
 • فلز تشکیل شده این رادیاتورها یعنی آلومینیوم از لحاظ انتقال گرمایی، بازدهی بسیار بالایی نسبت به فولاد دارد.
 • رادیاتور آلومینیومی مقاومت بالایی در مقابل فشار و خراشیدگی دارند؛ بنابراین طول عمر مفید آن‌ها طولانی‌تر است.
 • فلز آلومینیوم کاملاً با محیط زیست سازگاری دارد و می‌توان آن را به راحتی بازیافت کرد.
 • آلومینیوم فلزی مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ خوردگی است؛ بنابراین در فضاهای مرطوب مانند حمام به راحتی می‌توان از رادیاتور آلومینیوم استفاده کرد.
 • رادیاتور آلومینیومی از لحاظ زیبایی ظاهری و براق بودن محبوبیت بیشتری دارد.
مطالعه کنید
راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی و مبله مدرن

 

نکات مهم در انتخاب رادیاتور آلومینیومی

 • مهم‌ترین نکته در خرید رادیاتور آلومینیومی، محاسبه و اندازه گیری فضای مورد نظر برای نصب رادیاتور است. اندازه این فضا با تعداد پره‌های رادیاتور ارتباط مستقیمی دارد.
 • برآورد تعداد پره‌ها با فضای مورد نظر لازم است زیر نظر مهندسان تأسیسات انجام شود. در این صورت از هدر رفتن یا مصرف زیاد انرژی جلوگیری می‌شود.
 • قبل از خرید رادیاتور باید توجه شود، فاصله بین دو لوله روی دیوار چقدر است. رادیاتورهای آلومینیومی در سه قد اندازه ۳۵، ۵۰ و ۶۰ سانتی متر تولید می‌شوند.
راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

محل نصب رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی روی دیوار و به فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر از کف زمین نصب می‌شود. معمولاً رادیاتورها را در نزدیکی پنجره‌ها نصب می‌کنند تا در فصل سرما، قسمتی از اتاق سرد و قسمتی دیگر گرم نباشد. با توجه به موقعیت فضایی هر اتاق، گرما به‌صورت متعادل در تمامی قسمت‌ها پخش شود.

مطالعه کنید
انواع توالت فرنگی را بشناسیم

 

قیمت رادیاتور آلومینیومی

قیمت تمام شده رادیاتور آلومینیومی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر در قیمت رادیاتور آلومینیومی اشاره می‌کنیم.

 • تعداد پره‌ها، اندازه رادیاتور آلومینیومی را تعیین می‌کنند. هر چه این تعداد بیشتر باشند، اندازه رادیاتور نیز بزرگ‌تر می‌شود. در نتیجه قیمت رادیاتورهای بزرگ بیشتر از قیمت رادیاتورهای کوچک است.
 • رادیاتور آلومینیومی در کارخانه‌های متفاوتی تهیه و تولید می‌شود. برند کارخانه در کیفیت و مرغوبیت رادیاتور تأثیر مهمی دارد. برندهای خوب و معتبر تمامی استانداردهای لازم برای تولید رادیاتور را رعایت می‌کنند. در نتیجه قیمت رادیاتورهایی با برند معتبر بیشتر از رادیاتورهایی با برند نامعتبر است.

 

خرید رادیاتور آلومینیومی

فروشگاه مستر ماکان با هدف فروش به‌صورت اینترنتی شروع به فعالیت کرده تا بتواند در صنعت ساختمان یکی از پیش‌گامان باشد که فروش مجازی را در صنعت ساختمان در ایران پایه گذاری کند و در امر خرید بهترین گزینه مورد نظر را به مشتری ارائه دهد. شما می‌توانید برای خرید رادیاتور از محصولات مسترماکان دیدن کنید و در صورت نیاز از کارشناس فروش مجموعه مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.