بلاگ

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

روشویی سنگی یکی از انواع روشویی است که اغلب افراد برای سرویس بهداشتی خود انتخاب می کنند. نگهداری و تمیز کردن این روشویی ها بسیار مهم است. در صورتی که به درستی تمیز نشوند پس از مدت کوتاهی درخشندگی خود را از دست خواهند داد. در این مقاله از مسترماکان درباره روش های تمیز کردن روشویی سنگی صحبت خواهیم کرد.

  • تمیز کردن سنگ روشویی با استفاده از سرکه سفید و آبلیمو

یکی از روش های بسیار ساده و آسان برای تمیز کردن روشویی سنگی، استفاده از سرکه و آبلیمو است. یکی از مهم ترین مزیت های این روش، در دست بودن مواد اولیه و ارزان بودن آن ها است. برای تمیز کردن روشویی با استفاده از این روش ابتدا باید روی سطح کاسه روشویی لیمو یا سرکه بزنید و نیم ساعت صبر کنید. از آن جایی که سرکه و لیمو به دلیل خاصیت اسیدی خفیفی که دارند در پاک کردن لکه های زنگ زدگی بسیار موثر عمل می کنند.
بعد از گذشت نیم ساعت، با یک اسفنج تمیز و یا پارچه سطح روشویی را تمیز کنید تا لکه ها محو شوند. در پایان روشویی را کامل آبکشی کنید و سپس خشک کنید. توجه داشته باشید که ترکیب سرکه و لیمو نباید بیش از نیم ساعت روی سطح روشویی سنگی بماند زیرا باعث آسیب زدن به لعاب کاسه روشویی می شود.

  • جرم گیری روشویی با استفاده از جوش شیرین

یکی دیگر از روش های طبیعی برای تمیز کردن روشویی سنگی، استفاده از جوش شیرین است. برای تمیز کردن روشویی با استفاده از این روش، ابتدا مقداری جوش شیرین روی قسمت هایی از روشویی که لک دارد بریزید. سنگ روشویی را کمی مرطوب کنید. دقت کنید که نیازی به ریختن آب زیاد نیست. سپس با استفاده از اسفنج نرم مرطوب نه آبدار، به آرامی روی جوش شیرین بکشید تا گلوله های خمیری درست شود. این گلوله های خمیری جوش شیرین تمامی لکه ها و جرم های روی کاسه را تمیز می کند. در پایان با استفاده از یک دستمال نرم، روشویی را پاک کنید تا لکه های روی روشویی سنگی کاملا پاک شود.
البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که استفاده زیاد از جوش شیرین باعث خراب شدن لعاب سنگ روشویی می شود. بنابراین از استفاده زیاد از جوش شیرین خودداری کنید.

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

  • تمیز کردن سنگ روشویی با استفاده از مایع جرم گیر

در مواردی که لکه های روشویی سنگی با روش های طبیعی پاک نمی شود باید به سراغ استفاده از مایع های جرم گیر برویم که به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی، در پاک کردن لکه های قوی اثر بیشتری دارد. ابتدا سطح کاشی یا سرامیک حمام یا سرویس بهداشتی را کمی با آب مرطوب کنید. به نسبت جرم و آلودگی مقداری مایع جرم گیربر روی سطح آلوده بریزید. حتما دستور مصرف مایع جرم گیر را بخوانید و طبق آن عمل کنید. در برخی موارد ممکن است حتی نیاز به ترکیب با آب نباشد. کمی زمان بدهید تا مایع اثر کند ، مثلا یک ربع زمان مناسبی خواهد بود .بعد با استفاده از اسکاچ یا فرچه روی سطوح را بکشید .سپس سطح روشویی سنگی را با آب فراوان آب کشی نمایید .
توجه داشته باشید که بهتر است از ترکیب چند مایع جرم گیر باهم خوداری کنید. زیرا امکان ایجاد گازهای خطرناک و سمی وجود دارد. و شاید سر و کارتان به بیمارستان بکشد .

مطالعه کنید
راه های بالا بردن طول عمر سینک ظرفشویی

نکات مهم در تمیز کردن روشویی سنگی

• برای تمیز کردن سنگ روشویی به هیچ عنوان از جسم خشن و زبر استفاده نکنید زیرا باعث خط و خش روی لعاب کاسه می شود.
• اگر از مواد شیمیایی برای تمیز کردن روشویی استفاده می کنید توجه داشته باشید که از ماسک و دستکش استفاده کنید زیرا می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی شود. بیماران تنفسی یا افرادی که دارای آلرژی هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند.
• بهتر است روشویی سنگی به صورت منظم تمیز شود. با گذشت زمان، لکه ها سخت تر شده و پاک کردن آن ها نیاز به صرف انرژی بیشتری خواهد داشت.

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

روش های تمیز کردن روشویی سنگی

خرید روشویی سنگی

توجه داشته باشید که هرچقدر کیفیت روشویی سنگی خوب باشد به همان اندازه عمر آن نیز طولانی خواهد بود و درخشندگی خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ خواهد کرد. شما می توانید انواع روشویی سنگی مرغوب را از مسترماکان تهیه کنید. تحویل رایگان، پرداخت در محل، ارسال سریع تنها برخی از مزایای خرید از مسترماکان است.

مطالعه کنید
انواع هود آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *