بلاگ

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی؟ کدام بهتر است؟

امروزه در تمامی خانه ها حداقل یک سینک ظرفشویی در آشپرخانه وجود دارد. در گام اول باید در مورد سینک ها اطلاعات کسب کنید و سپس اقدام به خرید کنید. تنوع در انواع سینک یکی از عواملی است، که انتخاب را سخت می کند. قبل از خرید سینک مطلب زیر را به خوبی مطالعه کنید و سپس دست به خرید بزنید. قیمت، نوع، جنس و سلیقه از جمله عواملی است که باید در هنگام خرید سینک در نظر گرفت. البته علاوه بر تمامی این ها ایرانی یا خارجی بودن سینک موضوع بسیار مهمی است که نباید از آن چشم پوشی کرد. در این مطلب از مستر ماکان شما را بیشتر با سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی آشنا خواهیم کرد.

عوامل متعدد در انتخاب سینک ظرفشویی

قبل از خرید سینک باید در ابتدا عوامل مهمی را که در ادامه به آن اشاره می کنیم، بررسی کنید. در سال های اخیر به دلیل کوچک شدن فضای آشپزخانه اغلب آشپزخانه فضایی کوچک و رو به هال دارند. سینک مانند کابینت عامل مهمی در دیزاین آشپزخانه به شمار می رود. در هنگام انتخاب سینک باید به دیزاین آشپرخانه خود توجه نمایید. شکل و ابعاد سینک به فضای شما بستگی دارد. برای افرادی که به دنبال دیزاین های قدیمی هستند، مدل کلاسیک گزینه ای مناسب به شمار می رود.

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی

تفاوت سینک روکار و توکار

سینک هایی که روی پیشخوان آشپزخانه هستند و وزن کاسه با لبه نگه داری می شود، سینک رو کار نامیده می شوند. در مقابل، سینک های توکار به عنوان گزینه ای مناسب برای افرادی که به دنبال دیزاینی مدرن هستند، وجود دارد. این مدل دارای گیره های مخصوص برای وصل شدن به قسمت زیر پیشخوان است. سینک توکار بدون لبه اطراف ساخته می شود. لبه پیشخوان و داخل سینک در امتداد هم هستند. هر مدل مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.
به عنوان مثال قیمت مقرون به صرفه مدل روکار یکی از مزایای آن به شمار می رود. دوام مدل روکار نسبت مدل دیگر بیشتر است و اغلب از استیل ضد زنگ ساخته می شود. مدل رو کار دارای تنوع بیشتری است و نصب ساده تری دارد. در مقابل تمامی مزایای آن، تمیز کردن سینک روکار اندکی دشوار است. نوع توکار زیبایی بیشتری دارد و برای افرادی که به دنبال ظاهری مدرن هستند، این مدل کاربرد بیشتری دارد. یکی از مزایای این مدل سینک وجود جنس های مختلف از آن مانند استیل ضد زنگ، چدن، سرامیک، گرانیت و مرمر است. دسته بندی سینک ها از لحاظ طراحی شامل موارد دیگری چون پیشخوان، تک لنگه، دو لنگه، چند لنگه و صفحه دار می شود.

مطالعه کنید
معایب هود سفید رنگ

تقسیم بندی سینک از لحاظ جنس

انتخاب جنس سینک بیشتر سلیقه ای و با توجه به دیزاین آشپزخانه است. استیل ضد زنگ، مس، چدن، چینی، خاک نسوز (سرامیک)، سنگ طبیعی و کامپوزیت تقسیم بندی سینک های ظرفشویی از لحاظ جنس هستند. در میان سینک ها استیل ضد زنگ بیشترین مشتری را دارد. از دلایل این محبوبیت می توان به سبک وزن بودن، دوام بالا و امکان تمیز کردن راحت اشاره کرد. طول عمر اکثر سینک های استیل در حدود ۳۰ سال است. سینک های مسی زیبایی دو چندانی به آشپزخانه شما می دهند. ماندگاری بالای این مدل به محبوب شدن سینک های مسی کمک کرده است. برای افرادی که قصد خرید محصولی با دوام را دارند، سینک های مسی گزینه ای بسیار مناسب به شمار می رود.
سینک های چدنی به دلیل وزن بالای خود طول عمری در حدود ۴۰ سال به بالا دارند؛ همچنین امکان خرابی در این مدل بسیار پایین است. در صورتی که مشکلی در سینک چدنی ایجاد شود، امکان تعمیر به راحتی وجود دارد. از دیگر سینک هایی که امروزه در خانه های مدرن بیشتر استفاده می شود، می توان به سینک چینی اشاره کرد. در عین زیبایی، قیمت این مدل پایین است و نگهداری آن نسبت به سایر مدل های سینک راحت به شمار می رود. از معایب این مدل می توان به باقی ماندن لک ها روی بدن اشاره کرد.

مطالعه کنید
بهترین روش های تمیز کردن روشویی

انتخاب میان سینک ظرفشویی ایرانی و خارجی

در ده های اخیر با پیشرفت در زمینه علم ساخت مواد و صنعت، سینک های خوب و با کیفیتی وارد بازار شدند. پیشرفت روز افزون در زمینه ساخت سینک ظرفشویی باعث شده است تا افراد در هنگام خرید بیشتر تمایل به انتخاب در انواع ایرانی داشته باشند. با رعایت نکات مهم و اساسی خدمات پس از فروش، نوع مواد اولیه، کیفیت تولید سینک، قیمت گذاری مناسب برندهای ایرانی در میان مردم محبوبیت بالایی دارند. از میان برندهای ایرانی ایلیا استیل و استیل البرز در میان مردم آشناتر هستند. در میان برندهای ایرانی، اخوان به عنوان نمونه ای مقرون به صرفه به شمار می رود. اما برندهای موجود در بازار شامل گزینه های خارجی نیز هستند. از میان محبوب ترین نمونه های سینک خارجی می توان به کن و لتو اشاره کرد.

انواع برندهای سینک ایرانی

اگر به دنبال برند و مدل های مقرون به صرفه باشید، ما به شما انتخاب سینک های ایرانی را پیشنهاد می کنیم. در میان برندهای ایرانی سینک استیل البرز در دو مدل توکار و روکار تولید می شود؛ همچنین میزان فروش این برند بالا است و این مورد نشان دهنده استقبال مردم است. استیل البرز از برندهای قدیمی در زمینه ساخت سینک ظرفشویی به شمار می رود. اگر به دنبال گارانتی در میان برندهای ایرانی باشید، ایلیا استیل برای تمامی محصولات خود گارانتی ۱۰ ساله دارد. خدمات پس از فروش این برند یکی از مزیت های آن به شمار می رود.

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی

سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی

نتیجه گیری
به دلیل اهمیت سینک ظرفشویی در شستشوی مواد غذایی یا شستن ظروف، سعی کردیم تا به شما انواع مختلف سینک های ظرفشویی را معرفی کنیم. در هنگام خرید سینک در ابتدا اندازه محل خود را اندازه گیری کنید و پس از انتخاب مدل سینک، با توجه به بودجه دست به خرید بزنید. این سایت برای مشتریان خود قیمت های خوب و مقرون به صرفه ای دارد. با خرید از مستر ماکان، تعهد و تحویل محصول را در کمترین زمان تجربه کنید.

مطالعه کنید
تفاوت علم دوش یونیورست با پنل دوش