بلاگ

شیرآلات طلایی بخریم یا نه

شیرآلات طلایی بخریم یا نه

شیرآلات طلایی بخریم یا نه؟

در سال های اخیر تولید شیرآلات با تنوع بسیار زیادی در طرح، جنس و رنگ همراه بوده است. یکی از شیرآلات پرفروش، شیرآلات طلایی است. اگر شما هم قصد خرید شیرآلات طلایی را دارید اما مردد هستید. حتما در این‌مقاله از مسترماکان با ما همراه باشید. زیرا میخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا شیرالات طلایی بخریم یا نه؟

مزایای شیرآلات طلایی

شیرآلات طلایی به دلیل مزایای زیادی که دارند در حال حاضر در لیست شیرالات پرفروش قرار گرفته اند. برخی از مزایای مهم شیرآلات طلایی عبارتند از:
شیرآلات طلایی لوکس هستند: بدون شک رنگ طلایی در دسته رنگ های لوکس قرار می گیرد. اگر فضای حمام یا دستشویی شما لوکس است؛ انتخاب شیرآلات طلایی بهترین گزینه هست‌ زیرا اضافه کردن شیرآلات طلایی در کنار تجهیزات و لوازم همرنگ، فضایی بسیار یکدست و زیبا پدید می آورد.
دوام و مقاومت بالایی دارد: یکی دیگر از مزایای شیرآلات لوکس، برخورداری از دوام و مقاومت بالا است‌ به طوری گه اگر برای شستشوی شیرآلات طلایی از مواد شوینده صنعتی و اسکاچ زبر استفاده نشود، دچار خط و خش خوردگی نمی شود و رنگ آنها ثابت می ماند.
با سایر لوازم راحت ست می شود: پیدا کردن لوازم آشپزخانه و سرویس بهداشتی به رنگ طلایی براق نسبت به رنگ های دیگر کار ساده تری است. زیرا رنگ طلایی برای مدت زیادی است که در دکوراسیون راه یافته است و به همین دلیل است که وسایل و ابزار زیادی به این رنگ وجود دارد.

شیرآلات طلایی بخریم یا نه

شیرآلات طلایی بخریم یا نه

معایب شیرآلات طلایی

در کنار مزایایی که این شیرآلات دارند باید هنگام خرید معایب آن را نیز در نظر بگیرید. برخی از معایب شیرآلات طلایی در ادامه آمده است:
گران هستند: قیمت این شیرآلات نسبت به سایر شیرآلات بیشتر است. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید بودجه خود را به صورت دقیق مشخص کنید تا هنگام خرید بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.
نیاز به مراقبت دارند: هر چند تمام شیرآلات برای اینکه دوام و طول عمر بیشتری داشته باشند نیاز به دوام دارند، اما از شیرآلات طلایی باید مراقبت بیشتری انجام داد. نظافت و شست‌وشوی اصولی به‌صورت مستمر، برای جلوگیری از تجمع رسوبات آب روی بدنه شیر که اصطلاحا به آن شوره‌زدن شیرآلات هم می‌گویند. همچنین برای شستشوی این شیرآلات باید از مواد شوینده مخصوص استفاده کرد و نمی توان از شوینده های قوی برای از بین بردن جرم آن ها استفاده کرد. زیرا این شوینده ها باعث از بین رفتن رنگ طلایی می شوند.

مطالعه کنید
شش دلیل برای استفاده از هود

دوام رنگ شیرآلات طلایی

یکی از سوالات رایج در ارتباط با شیرآلات طلایی این است که آیا رنگ آن ها می رود؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دوام و ماندگاری لایه آبکاری‌شده روی شیرآلات طلائی به دو عامل روش آبکاری بدنه شیر مورد نظر و روش و نوع مواد مصرفی برای نظافت و شست‌وشوی شیر بستگی دارد. هر چقدر کیفیت آبکاری بدنه بالاتر باشد و از شوینده های مخصوص شیرآلات طلایی برای تمیز کردن آن ها استفاده شود، عمر و دوام این شیرآلات بیشتر خواهد شد. به‌طور کلی اگر روش آبکاری شیرالات شما PVD باشد و شما هم از روش و مواد مناسب برای نظافت آن‌ها استفاده کنید، هیچ جای نگرانی نیست و می ‌توانید سالیان سال یک شیر طلایی و زیبا داشته باشید و از آن لذت ببرید.

شیرآلات طلایی بخریم یا نه

شیرآلات طلایی بخریم یا نه

خرید شیرآلات طلایی

در پایان می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که شیرآلات طلایی بخریم یا نه؟ اگر حس می‌کنید که فردی وسواسی هستید و از طرفی درجه سختی منطقه سکونت شما هم بالاست، بهتر است به سراغ این شیرآلات نروید و به به جای خرید شیرآلات طلایی براق که کوچک‌ترین لکه ‌ها را هم نمایان می‌کنند، روی خرید شیرالات طلایی مات هم فکر کنید.
در غیر این صورت با توجه به زیبایی و خاص بودن این شیرآلات، خرید آن به همه افراد توصیه می شود. مخصوصا به کسانی که به لوکس بودن اهمیت ویژه ای می دهند.

مطالعه کنید
افزایش طول عمر آبگرمکن