بلاگ

شیر چشمی چیست

شیر چشمی چیست

شیر چشمی چیست؟ کاربرد شیر چشمی

شیر چشمی آب دارای حسگر هایی است که بدون نیاز به برخورد فیزیکی و تنها با نزدیک شدن دست به این سنسورها جریان آب برقرار می شود، در صورتی که دست از شیر دور شود، آب مجدد قطع خواهد شد. این شیر آب در حال حاضر در بازار با اسامی مختلفی به فروش می رسد که عبارتند از: شیر آب مادون قرمز، سنسوری، چشم الکترونیکی، اتوماتیک و چشمی.
در این مقاله به معرفی شیر چشمی و کاربرد آن می پردازیم. با مسترماکان در ادامه همراه باشید.
نحوه عملکرد شیرهای چشمی
شیر های آب چشمی با برق کار می کنند اما در آن ها باتری نیز تعبیه شده است تا در صورت نبود برق، بتوانند کارایی خود را حفظ کنند. مکانیزم عملکرد شیر چشمی بسیار راحت است. در شرایطی که دست در محدوده حرکتی سنسور قرار می گیرد، امواج مادون قرمز پوست را در معرض تشخیص سنسور قرار می‌دهد.
سپس سیگنالی الکترونیکی به شیرفلکه برقی فرستاده می‌شود.پس از آن که اطلاعات از سمت سنسور دریافت شد، شیر فلکه باز می‌شود و باعث شارش آب می‌شود.

مطالعه کنید
روش های تمیز کردن چدن اجاق گاز

مزایای شیر چشمی الکترونیکی

یکی از مهم ترین مزایای این شیرها، صرفه جویی در مصرف آب است. همچنین یکی از بزرگترین مزایای شیر چشمی، تمیز و بهداشتی بودن آن است. در دو سال اخیر، پس از شیوع کرونا ویروس، رعایت نکات بهداشتی از اهمیت بیشتری برخوردار شد. شیرهای چشمی یکی از ابزارهای مهم در پیشگیری از انتقال کرونا ویروس بودند.
همچنین کاربری شیر چشمی‌ به دلیل اتوماتیک بودن، بسیار راحت است و برای کسانی که در باز کردن دستی شیر ناتوان هستند، بهترین گزینه به شمار می‎‌رود.
تمیز کردن شیرهای چشمی
یکی از نکات مهم در نگهداری از شیرهای چشمی این است که از مواد شیمیایی استفاده نکنید. همچنین باید از قرار دادن مواد شیمیایی در کنار باتری شیر چشمی دار اجتناب کرد. برای تمیز کردن این شیرآلات می توان از پاک کننده های مخصوص استفاده کرد. باتری چشمی حساس ترین قطعه در این شیرآلات است. لذا در مراقبت از آن باید احتیاط کرد.

مطالعه کنید
قیمت اجاق گاز سارگاتی به چه فاکتور‌هایی بستگی دارد

کاربرد شیرآلات چشمی

از شیرآلات چشمی می توان در مکان های مختلفی استفاده کرد که بعضی از آن ها عبارتند از:
آشپزخانه، حمام و دستشویی منازل مسکونی
ادارات دولتی و خصوصی
مساجد
مراکز آموزشی مانند مهد کودک ها، مدارس و دانشگاه ها
رستوران ها و هتل ها
ترمینال ها و فرودگاه ها
مراکز پزشکی، بیمارستان ها و درمانگاه ها

شیر چشمی چیست

شیر چشمی چیست

تعمیر شیرآلات چشمی

شیرآلات چشمی دارای قطعات مختلفی مانند دهانه، سنسور، منبع تغذیه، بدنه، کارتریج و شیر فلکه الکتریکی است که ممکن است دچار ایراد شود. برای تعمیر شیرآلات به خصوص شیرآلات چشمی بهتر است که از افراد متخصص در این حوزه کمک گرفته شود. در غیر این صورت ممکن است شیر دچار آسیب جدی شود و در برخی موارد به جای تعمیر، نیاز به تعویض شیر باشد.

قیمت شیرآلات چشمی

قیمت شیرآلات چشمی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما در حالت کلی می توان گفت این شیرآلات دارای قیمت بالاتری نسبت به مدل های معمولی هستند. البته استفاده از آنها در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه های مصرف آب می شود. برخی از فاکتورهای تعیین کننده در قیمت شیرآلات چشمی عبارتند از: جنس تنه، تعداد خروجی آب، مشخصات باطری، نوع پوشش و …
شیرآلات چشمی در صورتی که از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند در مدت زمان کوتاهی دچار خرابی خواهند شد. به همین دلیل این شیرآلات باید از برند شناخته شده و از مراکز فروش معتبر خریداری شود.

شیر چشمی چیست

شیر چشمی چیست

خرید شیرآلات چشمی

یکی از دغدغه های اغلب افرادی که قصد خرید شیرآلات چشمی را دارند پیدا کردن فروشگاه معتبر است. شما می توانید انواع شیرآلات چشمی را از مسترماکان تهیه کنید. برخی از مدل های شیرآلات چشمی موجود در مسترماکان عبارتند از:
شیر پدالی بلندا مدل HDP
شیر روشویی چشمی بلندا مدل HD15
شیر اتاق عمل چشمی بلندا HD66
شیر اتاق عمل چشمی بلندا HD66B

مطالعه کنید
جنس شیشه اجاق گاز رومیزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *