بلاگ

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد؟

یکی از سوالات متداولی که ذهن بسیاری از زنان خانه دار را درگیر کرده است؛ این است که آیا امکان ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی با مواد خانگی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که میان تمیز کردن و ضد عفونی کردن تفاوت های بسیاری وجود دارد.
اگرچه امکان تمیز کردن سرویس بهداشتی با موادی چون جوش شیرین، سرکه و… وجود دارد اما هر ماده خانگی برای ضد عفونی کردن مناسب نیست. ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر به درستی انجام نشود؛ امکان انتقال انواع ویروس و باکتری از فرد ناقل به سایر اعضای خانواده وجود دارد. در این مطلب به معرفی برخی از مواد خانگی که قابلیت ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی را دارند؛ می پردازیم.

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد

ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی با قرص ضدعفونی کننده خانگی

امروزه برندهای تولید کننده مواد شوینده با تولید انواع قرص های ضد عفونی کننده قوی؛ نیاز انسان را به استفاده از سایر مواد ضد عفونی کننده رفع کرده اند. با این وجود اگر علاقه ای به استفاده از قرص ضد عفونی کننده آماده ندارید؛ می توانید با مواد خانگی برای تهیه قرص ضد عفونی کننده سرویس بهداشتی اقدام کنید. برای تهیه این قرص خانگی کافیست تا مقداری جوش شیرین، جوهر لیمو و یک قاشق از صابون را با یکدیگر ترکیب کنید و درون قالب های سیلیکونی بریزید.
بعد از سفت شدن قرص ضد عفونی کننده در غالب؛ آن را خارج کنید و یک عدد از قرص آماده شده را درون کاسه توالت فرنگی قرار دهید. باید برای فعال شدن قرص بین ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. پس از گذشت این مدت کمی گاز از قرص خارج می شود و باز می شود. در این مرحله می توانید با یک فرچه تمام بخش های بدنه و فضای کاسه توالت را ضدعفونی کنید و با آب تمام سطح سرویس بهداشتی را بشویید.

مطالعه کنید
راهنمای خرید شیرآلات توکار

ضدعفونی سرویس بهداشتی با کمک الکل

ساده ترین راه برای ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی، استفاده از اسپری الکل در منزل است. ممکن است برخی از افراد علاقه ای به استفاده از مواد الکلی نداشته باشند؛ اما اگر الکل با موادی چون آب ترکیب شود؛ آسیب کمتری به اندام های تنفسی وارد می کند.
برای درست کردن اسپری الکل در منزل کافیست تا مقدار کمی الکل را با آب ترکیب کنید. بعد از مخلوط کردن آن ها می توانید محلول آماده شده را به بدنه سرویس بهداشتی اسپری کنید و تمام سطوح آن را شستشو دهید.

بهترین ماده ضد عفونی کننده سرویس بهداشتی چیست؟

معمولاً ضد عفونی کننده های صنعتی می توانند عملکرد بهتری نسبت به ضد عفونی کننده های دستی که با مواد خانگی تهیه می شوند داشته باشند. بنابراین اگر قصد دارید خیال خود را از بابت پاک کردن سطح سرویس بهداشتی از مواد آلوده، باکتری، ویروس و…راحت کنید، کافیست تا در کنار مواد ضد عفونی کننده خانگی از مقداری مواد ضد عفونی کننده آماده که طبق فرمولاسیون خاصی تولید می شوند و نقش بسزایی در از بین بردن مواد آلوده از سطوح بهداشتی دارند؛ استفاده کنید.

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد

آیا می توان سرویس بهداشتی را با مواد خانگی ضدعفونی کرد

کلام آخر
در محتوای بالا به بررسی برخی از روش های ضدعفونی سرویس بهداشتی با کمک مواد خانگی پرداختیم. دانستیم که اگرچه امکان ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی با مواد خانگی وجود دارد اما ممکن است آن نتیجه دلخواه و مطلوبی که انتظارش را دارید نداشته باشد. بر این اساس پیشنهاد می شود برای ضد عفونی کردن بخش های مختلف سرویس بهداشتی از مواد ضدعفونی شیمیایی استفاده کنید.
البته استفاده از تجهیزات بهداشتی باکیفیت می تواند نقش قابل توجهی در جلوگیری از جذب انواع میکروب و باکتری داشته باشد. شما می توانید با مراجعه به مجموعه مستر ماکان؛ تجهیزات مدرن و باکیفیتی را که امکان جذب میکروب را به حداقل می رسانند را با بهترین قیمت و به صورت آنلاین خریداری کنید.

مطالعه کنید
نکات مهم در خرید توالت فرنگی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *