بلاگ

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

امروزه سرویس های بهداشتی فقط به عنوان یک فضای مصرفی تلقی نمی شوند بلکه در طراحی دکوراسیون بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و سعی می شود با طراحی مناسب و هماهنگ با سایر مکان ها در منزل به یک مکان آرامش بخش تبدیل شوند. از آنجا که سبک کلاسیک یک سبک پر طرفدار است در این مطلب به نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک پرداخته می شود. ذکر این نکات به افراد کمک می کند تا بتوانند با چند المان و اکسسوری فضای سرویس بهداشتی خود را به صورت منحصر به فرد طراحی کنند. در ادامه با مسترماکان همراه باشید.

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

المان های سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نحوه قرارگیری المان ها، جنس و رنگ المان ها و نوع المان های به کار رفته در سرویس های بهداشتی می تواند تأثیر زیادی در دکوراسیون داخلی داشته باشد. در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک روی المان ها توجه ویژه ای می شود. این توجه می تواند نکات بسیار مهمی را در بر بگیرد. مهمترین نکات در خصوص المان های سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک عبارتند از:

تقارن و تناسب

در دکوراسیون سبک کلاسیک به تقارن، نظم و تناسب اهمیت ویژه ای داده می شود. می‌توان با المان هایی چون قفسه ها و آینه ها در دکوراسیون سرویس بهداشتی تقارن ایجاد کرد. ایجاد تقارن در سبک کلاسیک باعث جذابیت دو چندان نمای بصری می شود. در سبک کلاسیک بیشتر از المان هایی با طرح هندسی دو بعدی مانند مربع استفاده می شود. تناسب بین المان ها در دکوراسیون کلاسیک باید به درستی اجرا شود که به عنوان مثال اگر روشویی مربع انتخاب می شود؛ شیرآلات نصب شده روی آن نیز باید به شکل مربع یا به صورت چهار گوش باشند.

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

تجمل

تجمل را می توان یکی از اصلی‌ترین خصیصه های المان های دکوراسیون کلاسیک در نظر گرفت. سبک کلاسیک به جزئیات اهمیت زیادی می‌دهد با دقت روی جزئیات می‌توان تجمل و شکوه را در این سبک نمایان ساخت. به کار بردن رنگ های لطیف و گرم، استفاده از رنگ های طلایی و بژ، استفاده از طرح های گچبری و آینه کاری، به کار بردن المان های پر زرق و برق، به کار بردن لوستر به جای لامپ می تواند حس تجمل را در این سبک از دکوراسیون نمایان سازد.

مطالعه کنید
طریقه نصب توالت ایرانی

 

آینه کاری سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

آینه کاری اصولی سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین مسائل در سبک کلاسیک است. نکات مهم در این رابطه عبارتند از:

پارامترهای مهم در انتخاب آینه

با توجه به پارامترهایی چون ارتفاع سقف، اندازه دیوارها، تعداد سینک های روشویی، سلیقه افراد، نور محیط و غیره آینه سرویس بهداشتی انتخاب می شود.

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

تناسب اندازه و فرم آینه با روشویی

آینه هایی که برای سرویس بهداشتی کلاسیک انتخاب می‌شود در محل های مختلف می تواند نصب شود. از مهم ترین آینه ها در دکوراسیون داخلی، آینه اصلی بالای روشویی است. این آینه باید متناسب با روشویی انتخاب شود. زمانی تناسب برقرار می شود که اندازه آینه با اندازه روشویی یکی باشد. در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک مهم است که خطوط قاب آینه موازی با خطوط روشویی قرار بگیرند. در دکوراسیون سبک کلاسیک شکل و فرم آینه متناسب با شکل و فرم روشویی است. مثلاً آینه مستطیل برای روشویی مستطیل در نظر گرفته می شود.

مطالعه کنید
اجاق گاز صفحه ای سارگاتی یک انتخاب مطمئن

 

رنگ کف و دیوارهای سرویس بهداشتی کلاسیک

مهمترین عنصر در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ است. برای طراحی دکوراسیون اول رنگ غالب فضا مشخص شده و سپس سایر اجزا متناسب با این رنگ انتخاب می شوند. رنگ دیوارها و کف حدود ۶۰ درصد رنگ فضا را به خود اختصاص می ‌دهد. مهم ترین نکات در انتخاب رنگ دکوراسیون کلاسیک سرویس بهداشتی عبارتند از:

رنگ های غالب رایج این دکوراسیون

برای دکوراسیون کلاسیک می توان از رنگ های کرم، خاکستری، بژ، صدفی، شرابی، طلایی، قهوه ای، نقره ای، زیتونی و اخرایی استفاده کرد.

رنگ های رایج توالت و روشویی

رنگ هایی که برای توالت فرنگی، سنگ توالت، وان حمام، روشویی و کانتر در نظر گرفته می شود؛ باید متفاوت از رنگ غالب باشد. این رنگ ها می توانند طیف روشن تر یا تیره تر رنگ غالب یا مکمل آن باشند. به عنوان مثال اگر رنگ کف و دیوارها کرم در نظر گرفته شود، سنگ روشویی، توالت و وان می تواند شکلاتی انتخاب شود.

مطالعه کنید
راهنمای خرید سینک گوشه ای

اگر کف و دیوارها به رنگ بژ انتخاب شوند؛ می توان سنگ روشویی، سنگ توالت و وان حمام را به رنگ سبز یا آبی که مکمل بژ است؛ انتخاب کرد.

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نکات مهم در طراحی سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

نتیجه گیری

سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک طرفداران زیادی دارد. این سبک از دکوراسیون احساس شکوه و اشرافی گری را به بیننده منتقل می کند. استفاده از طرح های هندسی دو بعدی مانند مربع برای آینه و روشویی، استفاده از گچ بری، استفاده از لوسترهای طلایی، استفاده کردن از رنگ طلایی در جزئیات مانند شیرآلات و قاب آینه و استفاده از رنگ های بژ، کرم، استخوانی و طلایی در سرویس های بهداشتی به سبک کلاسیک به صورت غالب متداول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.