بلاگ

فلاش تانک چیست

فلاش تانک چیست

فلاش تانک چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید تا به حال عبارت فلاش تانک به گوشتان خورده باشد. آیا می دانید فلاش تانک چیست و چه کاربردی در فضای خانه ها دارد؟ آیا فلاش تانک همان سیفون است یا با هم تفاوت دارند؟ آیا وجود فلاش تانک در منازل لازم است؟ در این مقاله قرار است شما را با فلاش تانک و مزایا و کاربردهای مهمی که برای منازل دارد، آشنا کنیم.

فلاش تانک چیست؟

در معنای کلی، می توان گفت که فلاش تانک محفظه نگهداری و ذخیره آب است. برای استفاده از سیستم هایی مانند توالت فرنگی، نیاز به یک مخزن ذخیره آب داریم تا در مواقع نیاز آب را با فشار وارد سیستم اصلی کند. فلاش تانک آب را درون خود ذخیره می کند و معمولاً با کشیدن یک اهرم یا در مدل های جدیدتر با فشار دادن یک دکمه، این آب با فشار وارد سیستم مورد نظر می شود.

کاربرد ها و مزایای فلاش تانک

شستشو و نظافت توالت یکی از مهم ترین مسائلی است که از فلاش تانک برای حل آن استفاده می شود. شاید از خودتان بپرسید که چرا همانند برخی از توالت های ایرانی قدیمی، از شلنگ آب برای شستشو استفاده نمی شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید به این نکته اشاره کنیم که به دلیل فشار کم شلنگ آب، حجم آب مصرفی توسط شلنگ آب به مراتب از حجم آبی که از طریق فلاش تانک مصرف می شود بیشتر است. در واقع از طریق فلاش تانک و با تخلیه یک باره آب با فشار زیاد، کاسه توالت در مدت زمان کوتاهی تمیز می شود و فضولات آن وارد چاه می شود. بنابراین تخلیه پرفشار از طریق فلاش تانک، در کنار مصرف بهینه آب، بسیار سریع است و به علاوه تمامی درزها و نقاط پنهان کاسه توالت نیز به خوبی تمیز می شوند.

مطالعه کنید
خرید فر برقی و گازی

آیا فلاش تانک با سیفون تفاوت دارد؟

شاید اصطلاح سیفون کشیدن یا در کل کلمه سیفون بارها بیشتر از فلاش تانک به گوشتان خورده باشد. در واقع اگر تا به این جای مقاله با فلاش تانک و کاری که می کند آشنایی مختصری پیدا کرده باشید، شاید از خودتان بپرسید پس سیفون چیست؟ سیفون با فلاش تانک متفاوت است. در واقع هر آنچه که گاهی به غلط به عنوان کارایی سیفون در عوام مطرح می شود، صحیح نیست و تمام آن ها در واقع وظایف فلاش تانک هستند! پس سیفون چیست و چه کاری می کند؟ سیفون در واقع یک لوله خمیده شکل است که به صورت توکار در سیستم لوله کشی فاضلاب کار گذاشته می شود. این لوله به دلیل شکل خمیده مانندش می تواند مقداری آب درون خودش نگه دارد و به این طریق از نشت بوی بد فاضلاب به درون لوله های فوقانی و فضای ساختمان جلوگیری می کند. پس امیدواریم از این به بعد از گفتن عبارت “سیفون را بکش” دست بردارید!

فلاش تانک چیست

فلاش تانک چیست

آیا استفاده از فلاش تانک در سرویس بهداشتی واجب است؟

امروزه در ساختمان های مدرن و آپارتمان های جدید، با هرنوع سیستم توالت چه فرنگی و چه ایرانی استفاده از فلاش تانک لازم است. چراکه تخلیه بهداشتی، در سریع ترین زمان ممکن امری حیاتی در ساختمان های امروزی است. از طرفی تخلیه توالت با کمترین مصرف آب و صرفه جویی در مصرف منابع آب بسیار حائز اهمیت است.

مطالعه کنید
راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

آشنایی با انواع فلاش تانک

فلاش تانک ها در انواع مختلفی طراحی و تولید و روانه بازار فروش می شوند. از بین مدل های مختلف فلاش تانک می توان به انواع فلاش تانک دکمه‌ای، آنتی باکتریال، اتوماتیک، وال هنگ و… اشاره کرد. اما اگر بخواهیم به طور کلی دو دسته فلاش تانک را در نوع نصب نام بریم می توان به دو نوع فلاش تانک روکار و فلاش تانک توکار اشاره کرد. این دو مدل، سایر مدل های فرعی فلاش تانک را در بر می گیرند. انواع فلاش تانک، مناسب با خانه های مختلف برای خرید در بازار موجود است.

 ویژگی های فلاش تانک روکار

اولین مدل از تولید فلاش تانک ها به شکل روکار طراحی و عرضه شدند. فلاش تانک های روکار محفظه ای نسبتاً بزرگ و حجیم دارند. روش تخلیه در این فلاش تانک ها با کشیدن اهرم یا طناب انجام می شود. مدل روکار فلاش تانک ها اگرچه امکانات زیادی ندارد، اما قیمت آن ها نیز پایین تر است.

 ویژگی های فلاش تانک توکار

انواع مدل های به روز و مدرن فلاش تانک توکار درون دیوار نصب می شوند. در واقع تمام محفظه فلاش تانک از معرض دید پنهان می شود و تنها بخش قابل مشاهده، بخش تخلیه به شکل دکمه ای است. فلاش تانک توکار، برای سرویس بهداشتی و فضاهای کوچک با مساحت کم و سبک های مدرن مناسب است. امکانات فلاش تانک های توکار بیشتر است. مثلاً امکان تخلیه دو زمانه دارند؛ یعنی از دو حجم متفاوت آب استفاده می کنند. تخلیه دو زمانه برای صرفه جویی در مصرف آب بسیار مؤثر است. زیرا زمانی که شما به میزان آب کمتری نیاز دارید؛ از آب با حجم کمتر جهت تخلیه استفاده می شود. به علاوه به دلیل نصب توکار این مدل از فلاش تانک ها، سر و صدا به هنگام ریزش آب و کارکردن فلاش تانک بسیار کمتر از نوع روکار است. البته به دلیل نصب توکار، هزینه نصب بیشتر است. هم چنین نیاز به پیش بینی تاسیسات نصب توکار در حین ساخت و ساز وجود دارد.

فلاش تانک چیست

فلاش تانک چیست

معرفی محصول
حال که با فلاش تانک، مزایا و کاربردهای آن به خوبی آشنا شدید، اگر قصد خرید یک فلاش تانک مناسب با فضای سرویس بهداشتی خود را دارید؛ ما به شما مراجعه به فروشگاه اینترنتی مسترماکان را پیشنهاد می کنیم. فروشگاه اینترنتی مستر ماکان یکی از برترین فروشگاه های آنلاین کشور در زمینه عرضه مشاوره و محصولات با کیفیت از برندهای مختلف در زمینه خانه و تجهیزات آشپزخانه است. شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی مستر ماکان، با انواع برندهای مختلف فلاش تانک و ویژگی های هر یک از آن ها آشنا شوید. قیمت ها و برندها را با هم مقایسه کنید و ضمن دریافت مشاوره، خریدی سودمند و مطمئن انجام دهید. خرید شما پس از ثبت، در کوتاه ترین زمان ممکن به دستتان خواهد رسید.

مطالعه کنید
همه چیز درباره مخزن مایع دستشویی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *