بلاگ

قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

قدرت شعله در گاز فردار بهتر است یا در گاز رومیزی؟

برخی از افراد قصد خرید اجاق گاز نو برای آشپزخانه جدید خود را دارند. با وجود تنوعی که در بین اجاق گازهای موجود در بازار است، در انتخاب خود مردد هستند. اصلی ترین اجزای اجاق گاز، شعله های آن است. برای داشتن یک پخت و پز مطلوب، کیفیت شعله ها بسیار حائز اهمیت است. در حالت کلی اجاق گازها به گازهای فردار و گازهای رومیزی دسته بندی می شوند. قدرت شعله در هریک از این نوع گازها متفاوت است. در این مقاله قصد داریم، راهنمایی برای خریداران اجاق گاز باشیم و به این سوال پاسخ دهیم که؛ آیا قدرت شعله در گاز فردار بهتر است یا در گاز رومیزی؟ برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

عملکرد شعله در اجاق گاز

در نزدیکی سر شعله اجاق گاز قطعه ای به نام ترموکوپل نصب می شود. ترموکوپل با توان مقاومتی بالا می تواند برقی در حدود چند میلی ولت را تولید کند. با پیچاندن شیر اجاق گاز و فشار دادن فندک، ترموکوپل به کمک بوبین برق مورد نیاز برای روش شدن شعله را فراهم می کند. سر شعله ها دارای مجراهای کوچکی هستند و گاز از طریق این مجراها منتشر می شود و در نهایت شعله روشن می شود. هر چه اندازه این مجراها بزرگ تر باشد، قدرت پخش شعله بیشتر خواهد بود. در صورتی که سر شعله ها کیفیت مطلوبی داشته باشند، رنگ شعله آن ها آبی و میانگین ارتفاع شعله در حدود ۲۰ میلی متر باید باشد.

مطالعه کنید
وال هنگ چیست

ویژگی های شعله گاز فردار

گازهای فردار از بزرگ ترین و قدیمی اجاق گازهای موجود در بازار هستند. البته این گازها در ابعاد متوسط و کوچک نیز تولید می شوند. هرچه ابعاد اجاق گاز بزرگتر باشد، تعداد سر شعله های تعبیه شده در آن ها نیز بیشتر خواهد بود. اندازه ابعاد و تعداد سر شعله ها با توجه به مصرف و تعداد اعضای خانواده انتخاب می شود. گازهای فردار انتخاب مناسبی برای خانواده های پرجمعیت هستند. از طرفی قدرت شعله های گازها فردار بسیار مطلوب هستند و برای مصرف های روزانه و مهمانی هایی با تعداد نفرات بالا، عملکرد بالایی دارند. همچنین شعله ها در برابر ظروف های بزرگ و سنگین مقاومت بالایی نشان می دهند. به علت بازدهی بالای شعله های گاز فردار، می توان از آن ها در آشپزخانه های بزرگ و کارگاه های شیرینی پزی نیز استفاده کرد.

ویژگی های شعله گاز رومیزی

گازهای رومیزی از ظریف ترین انواع اجاق گازها محسوب می شوند که در ابعاد نسبتاً کوچکتری تولید می شوند. برای تولید این نوع گازها از تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود. تعداد سر شعله ها در گازهای رومیزی متفاوت است. خانواده های امروزی به دلیل کم جمعیت بودن بیشتر از گازهای رومیزی استفاده می کنند. از آن جایی که گازهای رومیزی در دو نوع الکترونیکی و گازی هستند، انتقال حرارت در هر کدام متفاوت است. برای پخت و پزهای روزانه به راحتی می توان از این نوع اجاق گازها استفاده کرد. باید توجه داشت از قرار دادن ظروف بسیار بزرگ و سنگین روی گازهای رومیزی و حساس باید اجتناب کرد.

قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

گاز فردار بهتر است یا گاز رومیزی؟

محل قرارگیری سر شعله ها در گازهای فردار تراکم بیشتری دارند و فضای کافی برای گذاشتن انواع ظروف را به خوبی تامین می کنند. تجهیزات استفاده شده در گازهای رومیزی پیشرفته هستند و به راحتی می توان درجه حرارت آن ها را کم یا زیاد کرد. توان حرارتی در هر دو نوع از اجاق گازهای مذکور مطلوب است و فرآیند پخت و پز را آسان می کند. با کمی تفاوت باید گفت توان حرارتی و قدرت شعله ها در گازهای فردار بیشتر از گازهای رومیزی است، در نتیجه مراحل پخت در این نوع اجاق گازها سریع تر پیش می رود.

مطالعه کنید
تغییر دکوراسیون حمام

تاثیر قدرت شعله در قیمت انواع اجاق گازهای فردار و رومیزی

قدرت شعله در خرید هر نوع اجاق گازی از مهم ترین فاکتورهایی است که تاثیر قابل توجهی بر قیمت اجاق گاز دارد. توان حرارتی گاز با کیفیت تجهیزات استفاده شده در آن ارتباط مستقیمی دارد. جنس سر شعله ها و انتقال میزان استاندارد حرارت به سر شعله ها، می توانند تاثیر بالایی در قدرت شعله یک اجاق گاز داشته باشند. از این رو با بالا رفتن کیفیت و عملکرد شعله ها، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. از طرفی تعداد شعله ها نیز بر قیمت اجاق گاز تاثیر می گذارد.

قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

سخن پایانی
در این مقاله پیرامون شعله اجاق گاز و مقایسه گاز فردار و گاز رومیزی از لحاظ قدرت شعله، مطالبی را ارائه دادیم. با بررسی شعله های تعبیه شده در گازهای فردار و گازهای رومیزی نتیجه می گیریم، قدرت شعله های گاز فردار بالاتر از گاز رومیزی است. شما می توانید برای خرید انواع گازهای رومیزی و انواع فر، به فروشگاه اینترنتی مستر ماکان مراجعه فرمایید. فروشگاه مستر ماکان با ارائه انواع تجهیزات آشپزخانه و سرویس بهداشتی با مناسب ترین قیمت، در خدمت مشتریان عزیز است. با ثبت سفارش و خرید محصول مورد نظر خود، ارسال محصول در سریع ترین زمان انجام خواهد شد.

مطالعه کنید
برای شیر آلات چه رنگی را انتخاب کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *