بلاگ

معایب هود سفید رنگ

معایب هود سفید رنگ

معایب هود سفید رنگ

در بین لوازم بزرگ آشپزخانه، یکی مهم ترین لوازم که باید در خرید آن دقت داشته باشیم هود است. هودها رنگ های متنوعی دارند که یکی از آنها هود سفید رنگ است. اگر علاقه مند به خرید هود به خصوص هود سفید رنگ هستید، به سایت مستر ماکان مراجعه کنید. اما هود سفید رنگ معایبی نیز دارد که برای دانستن این معایب توصیه می کنیم در این مقاله ما را همراهی کنید.

مهم ترین فاکتورهایی که درهنگام خرید هود سفید باید دقت کنیم

همه ما می دانیم که مهمترین کاربرد هود در آشپزخانه، تهویه هوای آشپزخانه است. هود وظیفه دارد تا دود، چربی و رطوبت حاصل از بخارهای روغن را به خود جذب کند. از آنجایی که هود نقش زیادی در دکور آشپزخانه دارد، پس باید در انتخاب آن دقت داشته باشیم.
هود وظیفه روشنایی اجاق گاز را برعهده دارد و به وسیله چراغ هایی که در داخل هود تعبیه شده، این کار را انجام می دهد. برای خرید هود، باید هودی را انتخاب کنید که مکش و قدرت آن برای جذب دود و چربی، ۲۰۰ متر مکعب بر دقیقه است. هودها باید اندازه متناسب با اجاق گاز داشته باشند؛ یعنی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشند.
رنگ سفید هود چون خیلی درظاهر مشخص است، باید فیلتر آن قابل شستشو باشد تا موتور هود طول عمر زیادی داشته باشد. هود سفید رنگ دارای دو نوع فن است، یکی فن پرسرعت که برای پخت و پز آن را روشن می کنیم و یکی فن کم سرعت که برای تهویه هوای معمولی استفاده می شود.
در هنگام خرید هود سفید رنگ دقت کنید که لامپ های تعبیه شده داخل هود برای روشنایی از جنس LED است یا نه. این لامپ ها دارای طول عمر بیشتری هستند و انرژی کمتری مصرف می کند. اگر می خواهید در مصرف برق صرفه جویی کنید، هودهای سفید رنگ مورب بهتر هستند چون برق کمتری مصرف می کنند؛ همچنین هودهایی را خریداری کنید که دارای قدرت صدای پایینی هستند.

معایب هود سفید رنگ

معایب هود سفید رنگ

خرید هود سفید رنگ

اگر مایل هستید در آشپزخانه تنوعی ایجاد کنید و کابینت ها را نیز به رنگ سفید دکور کنید، هود و کابینت های همرنگ خریداری نکنید. این همرنگ بودن زیاد جالب نیست و خیلی زود از چشم می افتد؛ به همین دلیل تا جایی که می توانید هود سفید رنگ را با سایر رنگ ها هماهنگ و ست کنید.
برای خرید هود سفید رنگ می توانید به صورت حضوری یا از طریق سایت مستر ماکان بهره ببرید. در خرید هود باید دقت کنید که آشپزخانه شما به چه شکل است و نحوه قرارگیری محل اجاق گاز را نیز درنظر بگیرید تا متناسب با آن خرید کنید.
اگر سقف آشپزخانه شما بلند است، می توانید انواع مدل های هود را خریداری کنید؛ ولی اگر سقف آشپزخانه کوتاه است از فروشنده بخواهید هودهای زیر کابینتی و مورب کوتاه را جهت خریداری به شما معرفی کند. اگر گاز شما دیوار ندارد، هودهای جزیره ای را برای خرید انتخاب کنید.

مطالعه کنید
مشخصات یک هود مخفی خوب چیست

هود سفید رنگ چه معایبی دارد؟

رنگ سفید، به انسان احساس تمیزی و آرامش می دهد و انتخاب این رنگ فضا را بزرگتر و روشنایی را زیادتر می کند. معایب هود سفید عبارتند از:

• اکثر تولیدکنندگان هود، کالاهای خود را به رنگ سیاه و سفید تولید و به بازار ارسال می کنند.
• یکی از نکاتی که در مورد هود سفید رنگ وجود دارد، قیمت آن است؛ چون اکثر مواقع قیمت هود سفید از هود مشکی رنگ بیشتر است.
• بالای اجاق گاز مکان مناسبی برای نصب هود نیست، به خصوص اگر هود به رنگ سفید باشد.
• در صورت نصب هود سفید در بالای اجاق، هود در معرض بخارهای روغن قرار خواهد گرفت.
• هود سفید رنگ بیشتر از رنگ های دیگر آلودگی را نشان می دهد؛ به همین خاطر تمیزکاری و زحمت آن نیز زیاد می شود.
• اگر در آشپزخانه از هود سفید رنگ استفاده کنید، در صورت کثیفی و تمیز نکردن در طول زمان تغییر رنگ داده و رنگ جذاب خود را از دست خواهد داد.
• هودهای سفید رنگ از نظر تنوع بسیار پایین تر از رنگ های دیگر است.
• از بین مدل های هود سفید رنگ فقط هود مورب سفید رنگ و هود سفید توکار به بازار عرضه می شوند؛ به همین دلیل در انتخاب هود محدود هستید.
• از آنجایی که به سختی کثیفی های حاصل از بخارهای روغن پاک می شود، باید از مواد شوینده برای تمیزی آن استفاده کنید.
• هود سفید رنگ در اکثر مواقع با کابینت سفید رنگ هماهنگ نمی شود؛ پس باید از رنگ های دیگر استفاده کنید.
• هود سفید رنگ نیاز به تمیزکاری روزانه دارد.
• از نظر اقتصادی به دلیل گران بودن مقرون به صرفه نیست.
• هودهای سفید رنگ طرفداران کمتری در بین افراد به خصوص بانوان دارند.
• به دلیل اینکه کثیفی این رنگ هود زیاد به چشم می آید، بانوان از خرید این رنگ چشم پوشی می کنند.
• اگر کابینت های شما به رنگ سفید است، از هود سفید رنگ استفاده نکنید؛ چون باعث دلزدگی می شود.

مطالعه کنید
بهترین رنگ هود کدام است

انواع هود سفید رنگ

• هود زیر کابینتی که یکی از پرفروش ترین هودهای سفید آشپزخانه محسوب می شود.
• هودهای مورب سفید که به دلیل طراحی زیبا طرفداران زیادی دارند.
• هود مخفی سفید که داخل کابینت قرار می گیرد.
• هود شومینه ای سفید یکی دیگر از هودهای پرطرفدار است که بین دوکابینت و درست بالای اجاق گاز قرار می گیرد.
• هود سفید جزیره ای زمانی نصب می شود که اجاق گاز دیوار ندارد و بالای گاز صفحه ای نصب می شود.
• هود سفید رنگ تلسکوپی یا آسانسوری.

معایب هود سفید رنگ

معایب هود سفید رنگ

سخن پایانی
در آخر اگر بخواهیم نگاه کلی به این مقاله داشته باشیم، باید بگوییم که رنگ سفید هود در عین اینکه باعث زیبایی آشپزخانه می شود، دارای معایبی نیز است که در این مقاله برای شما عزیز عنوان کردیم. از آنجایی که هود نقش بسزایی در دکور آشپزخانه دارد، لازم است در انتخاب رنگ آن دقت کنیم.
سایت مستر ماکان، یکی از فروشگاه های اینترنتی لوازم آشپزخانه است که با مراجعه به این سایت می توانید جدیدترین مدل های هود در رنگ های مختلف را انتخاب و خریداری کنید. اگر سابقه خرید هود سفید رنگ و مشکلات ناشی از رنگ سفید آن را تجربه کرده اید، آن را با کاربران به اشتراک بگذارید؛ همچنین اگر در انتخاب هود دچار مشکل شده اید، کارشناسان ما در سایت مستر ماکان همراه شما هستند و می توانند شما را درانتخاب هود و رنگ مناسب آن یاری کنند.

مطالعه کنید
رادیاتور بهتر است یا گرمایش از کف؟