بلاگ

موارد مهم در نصب اجاق گاز

موارد مهم در نصب اجاق گاز

موارد مهم در نصب اجاق گاز

در نصب اجاق گاز باید به چه مواردی دقت کرد؟

اجاق گاز یکی از تجهیزات کاربردی و ضروری در آشپزخانه است که سالیان زیادی است برای پخت و پز استفاده می شود. نیاز انسان ها به استفاده از اجاق گاز باعث شده است تا امروزه مدل های متنوعی از این محصول در بازار به فروش برسد. اجاق گاز از دستگاه هایی است که در صورت نصب اشتباه ممکن است خطرات جبران ناپذیری مانند آتش سوزی به همراه داشته باشد. به همین دلیل توجه به نکات فنی و ایمنی در هنگام نصب اجاق گاز ضروری و حائز اهمیت است. در این مطلب به طور مختصر، به توضیح مواردی که در هنگام نصب اجاق گاز باید به آن توجه کرد، می پردازیم.

موارد مهم در نصب اجاق گاز

موارد مهم در نصب اجاق گاز

در هنگام نصب اجاق گاز به محل نصب آن توجه کنید

اجاق گاز باید در محل صحیحی نصب شود‌. نصب این دستگاه در محل اشتباه؛ ممکن است خطراتی را برای ساختمان و ساکنان آن به همراه داشته باشد. برای مثال نصب اجاق گاز زیر پنجره یکی از کارهای اشتباهی است که متاسفانه برخی از افراد آن را انجام می دهند. نصب اجاق گاز در زیر پنجره از آن جهت خطرناک است که می تواند باعث خاموش شدن شعله و نشت گاز شود. باد ممکن است شعله را خاموش کند و گاز بدون شعله از شلنگ خارج شود.
این موضوع تا به حال به دفعات زیادی باعث بروز حوادثی مانند آتش سوزی شده است. علاوه بر نصب نکردن اجاق گاز زیر پنجره؛ به این موضوع توجه داشته باشید که اجاق گاز باید در جایی نصب شود که در اطراف آن به اندازه ۴۰ سانتی متر فضای خالی وجود داشته باشد تا خطری مصرف کننده را هنگام استفاده از اجاق گاز تهدید نکند. اجاق گاز و یخچال نباید در نزدیکی هم نصب شوند؛ چرا که ممکن است باعث اختلال در عملکرد یکدیگر شوند.

مطالعه کنید
تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

در هنگام نصب اجاق گاز شیشه ای باید به چه نکاتی توجه شود؟

در اکثر خانه های امروزی از اجاق گازهای شیشه ای در آشپزخانه استفاده می شود. نصب اجاق گاز شیشه ای نیاز به مهارت بالایی دارد زیر باید درون کابینت جای بگیرد. نکته ای که در هنگام نصب اجاق گاز شیشه ای به آن توجه شود؛ اندازه برش صفحه کابینت است که باید با دقت بالایی انجام شود. در صورتی که برش صفحه دقیق انجام شود؛ فشار به شیشه اجاق گاز وارد نمی شود و در نتیجه از شکستن شیشه اجاق جلوگیری می شود. همچنین باید به این نکته توجه شود که در هنگام نصب اجاق گاز؛ از نوارهای آب بندی برای جلوگیری از نفوذ آب به درون قطعات اجاق گاز استفاده شود.

در هنگام نصب شلنگ اجاق گاز و شیر گاز باید به چه نکاتی توجه کنید؟

برای نصب اجاق گاز نیاز است که گاز از طریق شلنگ های مخصوصی به اجاق گاز راه پیدا کند. نکته ای که باید در هنگام نصب اجاق گاز به آن توجه داشته باشید این است که باید از شلنگ های مخصوصی با اندازه استاندارد برای نصب اجاق گاز استفاده کنید. اولین موضوعی که باید در هنگام نصب شلنگ به آن توجه داشته باشید این است که اجاق گاز و شیر گاز باید حداقل ۲۰ سانتی متر با یکدیگر فاصله داشته باشند.
در واقع اجاق گاز نباید در زیر شیر گاز نصب شود. دومین نکته ای که باید در حین نصب شلنگ اجاق به آن توجه شود، این است که اندازه شلنگ باید کمتر از ۱٫۲۰ متر باشد. در نهایت هنگام نصب شلنگ باید از بست های مخصوصی برای سفت کردن دو سر شلنگ متصل به اجاق گاز و شیر گاز استفاده شود.

موارد مهم در نصب اجاق گاز

موارد مهم در نصب اجاق گاز

کلام آخر
در این مطلب مختصراً به توضیح نکاتی که در هنگام نصب اجاق گاز باید به آن توجه شود پرداختیم. دانستیم که اجاق گاز با وجود کاربرد بالایی که دارد؛ ممکن است در صورت نصب اشتباه و استفاده نادرست برای مصرف کننده خطرناک باشد. نصب اجاق گاز از کارهای تخصصی است که بهتر است توسط نیروهای زبده و دوره دیده در این زمینه انجام شود.
بنابراین اگر دانش و مهارت بالایی در خصوص نصب انواع اجاق گاز ندارید؛ از تکنسین های با تجربه در این زمینه کمک بخواهید. نصب اجاق گاز توسط تکنسین ها دوره دیده با دقت بالا و با استفاده از تجهیزات مناسبی انجام می شود که در نهایت ایمنی بالایی را به همراه دارد.

مطالعه کنید
قبل از خرید هود مخفی بخوانید

فروشگاه مستر ماکان  یکی از پیشگامان صنعت ساختمان بوده و اولین فروشگاه آنلاین را ایجاد نموده و تابحال رضایت مشتریان خود را جلب نموده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *