بلاگ

نصب فلاش تانک وال هنگ

نصب فلاش تانک وال هنگ

نصب فلاش تانک وال هنگ (توکار)

نصب فلاش تانک وال هنگ برای بهره گیری بهتر از فضای یک سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد. این فلاش تانک ها در سرویس بهداشتی باعث زیبایی بیشتر آن نیز خواهند شد. از آنجایی که نصب این نوع فلاش تانک درون دیوار انجام می شود، باید برای نصب آن از یک فرد متخصص کمک گرفت تا بتواند این کار را به خوبی انجام دهد. برای نصب این فلاش تانک ها نیاز به تجهیزات مختلفی است که یک فرد با تجربه در این زمینه می تواند از آنها استفاده کند. اگر به دنبال اطلاعاتی درباره نصب فلاش تانک وال هنگ یا همان توکار هستید با مسترماکان همراه باشید.

فلاش تانک وال هنگ چیست؟

فلاش تانک ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز مشتری خریداری می شوند. امروزه فلاش تانک های وال هنگ یا توکار از بازار فروش بالایی برخوردار شده اند و به دلیل نوع نصب آنها مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته اند. این فلاش تانک ها درون دیوار قرار می گیرند و با استفاده از یک یا دو کلید می توان آنها را کنترل کرد. برای نصب این نوع فلاش تانک، باید لوله کشی آب ساختمان به صورتی باشد تا بتوان آنها را در دیوار نصب کرد. ارتفاع مناسب برای نصب این فلاش تانک ۱۸۰ سانتی متر است. برای نصب این فلاش تانک ها باید مراحل مختلفی را طی کرد که در ادامه آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

نصب فلاش تانک وال هنگ

نصب فلاش تانک وال هنگ

مراحل نصب فلاش تانک وال هنگ

پیش از نصب سنگ توالت ایرانی باید فلاش تانک توکار یا همان وال هنگ نصب شود. در این مرحله باید ابتدا محل نصب توالت ایرانی مشخص شود و سپس روی دیوار محل تعبیه فلاش تانک هم تعیین شود. این کار باید با احتساب اندازه ۱۸۰ سانتی متری از کف تمام شده سرویس بهداشتی باشد. از آنجایی که فلاش تانک ها ابعاد مختلفی دارد باید طول، عرض و ارتفاع آنها را برای نصب در نظر گرفت.
فلاش تانک ها باید به اندازه ای درون دیوار باشند که لوله متصل به آنها هم درون دیوار قرار گیرد. با توجه به این نکته باید مسیر لوله فلاش تانک و محل نصب توالت ایرانی علامت گذاری باشند. این محل علامت گذاری باید با دستگاه برش بریده شود. لوله کش ساختمان هم باید یک انشعاب آب سرد تا پای فلش تانک گرفته باشد.

  • برش محل نصب فلاش تانک توکار

برای نصب فلاش تانک توکار باید متناسب با دستورالعمل فلاش تانک، تجهیزات مختلف آن را سرهم کرد. تمامی لوله ها و اتصالات این محصول باید به هم متصل شوند و در یک خط قائم باشند. محلی که قرار است فلاش تانک در آن نصب شود باید به طور کامل برش داده شود و تخلیه شود. پهنای دیوار باید به صورتی باشد که فلاش تانک بتواند به خوبی درون آن قرار گیرد.

  • نحوه سر هم کردن فلاش تانک

درون بسته بندی فلاش تانک های توکار یک جعبه قرار دارد که باید در محل نصب متصل شود. به این جعبه که جعبه کنترل فلاش تانک می گویند برای قرار گیری کلیدهای فلاش تانک روی جعبه استفاده می شود. این جعبه دارای کلیدها و روکشی است که با پیچ ها روی آن نصب می شوند.

  • اتصال جعبه کنترل فلاش تانک

پس از اینکه فلاش تانک را به صورت سرهم شده در محل برش دیوار قرار دادید باید لوله آن را نصب کنید. برای این کار باید دهانه لوله در محل نصب توالت تعبیه کنید.

  • نحوه قرارگیری فلاش تانک

نحوه قرارگیری فلاش تانک در این مرحله اهمیت زیادی دارد. با استفاده از تراز می توان صاف بودن فلاش تانک را در محل خود بررسی کرد.

  • بستن براکت ها

در سمت راست و چپ فلاش تانک دو عدد براکت وجود دارد که باید آنها را محکم کرد. این براکت ها با استفاده از پیچ و مهره درون دیوار قرار می گیرند و جای فلاش تانک را محکم می کنند. برای محکم کردن لوله های فلاش تانک هم می توان از بست های مختلف استفاده کرد. براکت های طولی فلاش تانک ها هم باید با استفاده از پیچ و رولپلاک نصب شوند. با استفاده از دریل می توانید محل دقیق پیچ را مشخص و سوراخ کنید.

مطالعه کنید
انواع رادیاتور

نحوه قرارگیری لوله آب و نصب شیر فلاش تانک وال هنگ

پس از آنکه فلاش تانک درون دیوار قرار گرفت نوبت به کف سازی و دیوارکشی سرویس بهداشتی می رسد. این کار باید با دقت بالا انجام شود تا به لوله ها و فلاش تانک و حتی تراز بودن آن آسیبی وارد نشود. در انتهای ساخت سرویس بهداشتی تنها جعبه کنترل فلاش تانک از دیوار بیرون می ماند. کف توالت هم فقط سنگ توالت ایرانی باید مشخص شود. پس از تمامی این مراحل باید چند مرحله ساده هم برای تکمیل کار شما انجام شود.
با استفاده از یک کاتر می توانید لبه های اضافی جعبه را برش داده تا آن را با دیوار هم سطح کنید. لبه های بیرون زده جعبه فلاش تانک هم باید بریده شوند تا ظاهر بهتری پیدا کند. برش پیچ های بلند و اتصال روکش جعبه فلاش تانک هم باید به درستی انجام شود. در انتها باید کلید فلاش تانک نصب شود تا بتوان از آن برای ریزش آب استفاده کرد.

نصب فلاش تانک وال هنگ

نصب فلاش تانک وال هنگ

خرید توالت ایرانی از مسترماکان

فلاش تانک های توکار تفاوت زیادی با فلاش تانک های روکار از نظر قیمت ندارند. فلاش تانک های توکار باعث زیبایی بیشتر نمای سرویس بهداشتی می شوند و به همین دلیل افراد زیادی هستند که این نوع را برای خود انتخاب می کنند. اگر بخواهید یک محصول با کیفیت را در اختیار بگیرید باید در تهیه آن دقت زیادی داشته باشید. انتخاب یک مجموعه معتبر که محصولات با کیفیتی را به فروش می رساند اهمیت زیادی برای خرید توالت ایرانی دارد.
شما برای خرید توالت ایرانی می توانید از مستر ماکان کمک بگیرید و انواع فلش تانک های اتوکار را هم با قیمتی مناسب از مجموعه ما خریداری کنید. ما شرایطی را فراهم کرده ایم تا شما بتوانید به صورت غیر حضوری خریدتان را در هر مکانی که حضور داشته باشید در مدت بسیار کوتاهی انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهند.

مطالعه کنید
راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی