بلاگ

نکات مهم در خرید آبگرمکن

نکات مهم در خرید آبگرمکن

آبگرمکن دستگاهی است که آب گرم مورد نیاز خانه، ساختمان یا مکان‌های صنعتی را فراهم می‌کند. آبگرمکن ها در انواع مختلف در بازار موجود هستند. با توجه به این که ویژگی هر کدام از این آبگرمکن ها از دیگری متفاوت است، خرید آبگرمکن ممکن است با دشواری همراه باشد. با توجه به همین موضوع بر آن شدیم تا در این مقاله به نکات مهم در خرید آبگرمکن بپردازیم. در ادامه با مسترماکان همراه باشید.

 

مدل آبگرمکن

آبگرمکن ها در مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. اما در حالت کلی می‌توان به دو دسته آبگرمکن زمینی و دیواری تقسیم بندی کرد. افرادی که قصد خرید آبگرمکن را دارند با توجه به میزان فضایی که در اختیار دارند می‌توانند آبگرمکن زمینی یا دیواری بخرند.

نوع سوخت مصرفی آبگرمکن

نوع سوخت مصرفی آبگرمکن نفت، گاز یا برق است. بهترین انتخاب برای مکان‌هایی که سیستم برقی کشی دارند استفاده از آبگرمکن برقی است. از آبگرمکن‌های گازی بیشتر در منازل استفاده می‌شود. این نوع آبگرمکن ها آب را با سرعت بالایی گرم می‌کنند، اما برخلاف آبگرمکن برقی، مدل‌های گازی به سیستم تخلیه نیاز دارند. سوخت گاز نسبت به سوخت‌های دیگر تمیز است و همچنین در بیشتر مناطق کشور دسترسی راحتی به سوخت گاز وجود دارد. بنابراین بهترین سوخت برای استفاده از آبگرمکن سوخت گاز است. آبگرمکن نفتی یکی از انواع قدیمی آبگرمکن است که از نفت برای سوخت استفاده می‌کند. استفاده از این آبگرمکن بیشتر در مناطقی رایج است که دسترسی به برق یا گاز شهری دشوار است. البته امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی آبگرمکن های جدید مانند آبگرمکن خورشیدی طراحی و تولید می‌شوند.

نکات مهم در خرید آبگرمکن

نکات مهم در خرید آبگرمکننکات مهم در خرید آبگرمکن

اندازه آبگرمکن

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که به هنگام خرید یک آبگرمکن باید مورد توجه باشد، اندازه آبگرمکن است. آبگرمکن ها در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند. قبل از خرید آبگرمکن بهتر است فضایی که قرار است آبگرمکن در آن نصب شود، با دقت اندازه گیری شود. نصب آبگرمکن بزرگ در آشپزخانه با متراژ کم سودی نخواهد داشت. آبگرمکنی مناسب است که با داشتن اندازه کوچک، کارایی و توان گرمادهی آبی بیشتری داشته باشد.

مطالعه کنید
بهترین اجاق گاز رومیزی کدام است

 

ایمنی آبگرمکن

مهم‌ترین عاملی که به هنگام خرید آبگرمکن باید به آن توجه داشت، ایمنی و استاندارد بودن آبگرمکن است. این ایمنی آرامش و رفاه را به افرادی که مصرف کننده آب گرم هستند، می‌دهد. اگر آبگرمکن خریداری شده مجهز به سیستم ایمنی نباشد، خطرات غیر قابل جبرانی به دنبال خواهد داشت. علاوه بر سیستم ایمنی آبگرمکن باید مجهز به کلید حرارتی و شیر اطمینان باشد. آبگرمکن های نفتی باید به لحاظ آتش سوزی، آبگرمکن های گازی به لحاظ نشتی گاز و آبگرمکن های برقی به لحاظ برق گرفتگی ایمنی کافی و لازم را داشته باشند.

 

کیفیت آبگرمکن

آبگرمکن یکی از اجزای ضروری هر ساختمانی است که همیشه از آن استفاده می‌شود. بنابراین یکی از مسائلی که به هنگام خرید آن باید توجه داشت، کیفیت آبگرمکن است. بدنه آبگرمکن باید جنسی مرغوب و بادوام داشته باشد تا عمر مفید آن طولانی باشد. ساختمان داخلی آبگرمکن ها از قطعات ریز و درشتی ساخته شده است و هر یک از این اجزا جنس مخصوصی دارند. هنگام خرید آبگرمکن باید از مقاوم بودن اجزای داخلی آبکرمکن نیز اطمینان داشت تا با گذشت زمان دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نشوند. پوسیدگی زود هنگام هر یک از اجزای آبگرمکن، نیاز به تعمیر و تعویض را افزایش می‌دهد. همچنین داشتن برچسب انرژی یکی دیگر از نشانه‌های بادوام و با کیفیت بودن آبگرمکن ها هستند.

مطالعه کنید
چرا ست سرویس بهداشتی باید ضد آب باشد

 

ظرفیت حرارتی آبگرمکن

یکی از عوامل مهمی که هنگام خرید آبگرمکن باید به آن توجه کرد، تعیین ظرفیت حرارتی یا همان FHR است که روی راهنمای خرید هر آبگرمکن استانداردی نوشته می‌شود. علامت اختصاری FHR مخفف عبارت first hour rating است که تعداد گالن‌های آبی که هر آبگرمکن در یک ساعت می‌تواند تولید کند را نشان می‌دهد. به بیانی دیگر آبگرمکن در یک ساعت توان گرم کردن چه مقدار آب را دارد. هرچه میزان این معیار بیشتر باشد ظرفیت حرارت دهی یک آبگرمکن بیشتر خواهد بود. پس بنا به نیازی که هر خانواده به آب گرم دارند آبگرمکن مناسب خریداری شود.

 

میزان مصرف انرژی آبگرمکن

از دیگر نکاتی که باید در موقع خرید آبگرمکن به آن توجه داشت، میزان مصرف انرژی آن آبگرمکن است. بهترین آبگرمکن، آبگرمکنی است که با داشتن ابعاد کوچک، بالاترین بازدهی تولید آب گرم را داشته باشد. همچنین هزینه مصرف انرژی یکی از مهم‌ترین هزینه‌های هر خانوار محسوب می‌شود. بنابراین برای کاهش هزینه‌های مصرفی خانواده، بهتر است آبگرمکنی انتخاب شود که میزان مصرف انرژی آن نسبت به دیگر انواع آن کمتر باشد. رعایت این نکته علاوه بر کاهش دادن هزینه‌های مصرفی، از مصرف بی رویه و بیش از اندازه سوخت‌های ضروری، جلوگیری می‌کند.

 

سریع گرم شدن آب

مهم‌ترین کاری که یک آبگرمکن انجام می‌دهد، گرم کردن آب است. سرعت و مدت زمانی که آبگرمکن آب را گرم می‌کند مسئله بسیار مهمی است که باید به هنگام خرید یک آبگرمکن ایده آل به آن توجه داشت. هرچه این مدت زمان کوتاه‌تر باشد و آب توسط آبگرمکن سریع‌تر گرم شود، آن آبگرمکن انتخاب مناسبی برای خرید کردن و استفاده کردن است. همچنین با سریع گرم شدن آب، دیگر نیازی به باز ماندن شیر آب و منتظر ماندن برای گرم شدن آب نیست.

مطالعه کنید
محل نصب اجاق گاز مبله

 

فشار آب هر منطقه

مناطق مختلف کشور ایران دارای فشار آب متفاوتی هستند. همچنین در یک شهر نیز، هر یک از منطقه‌های شهری دارای فشار آب بخصوصی هستند. در خرید آب‌گرم‌کن لازم است این موضوع کاملاً در نظر گرفته شود که آبگرمکن خریداری شده در چه منطقه‌ای و با چه میزان فشار آبی استفاده خواهد شد. اگر قرار است از آبگرمکن در مناطق کم فشار آب استفاده شود، باید آبگرمکنی خریداری شود که در فشار پایین آب روشن شود. معمولاً در مناطق بسیار کم فشار آب، از آبگرمکن های ایستاده استفاده می‌شود.

 

خدمات پس از فروش

یک محصول خوب و یک آبگرمکن استاندارد باید دارای خدمات پس از فروش باشد. خدمات پس از فروش خدماتی هستند که شرکت‌های تولید کننده آبگرمکن در اختیار مشتریان خود می‌گذارند. این خدمات مطابق با ضمانت‌نامه‌هایی که مدت زمان معینی دارد توسط نمایندگی‌های شرکت مربوطه به مشتریان ارائه می‌شود. در این مدت زمان هر گونه تعمیر یا تعویض قطعاتی که آبگرمکن نیاز داشته باشد، تأمین می‌شود. نصب و تعمیر آبگرمکن ها باید توسط نمایندگی‌ها انجام شود. به هنگام خرید آبگرمکن داشتن خدمات پس از فروش آن نیز باید در نظر گرفته شود.

نکات مهم در خرید آبگرمکن

نکات مهم در خرید آبگرمکن

سخن نهایی

مدل آبگرمکن، نوع سوخت مصرفی آبگرمکن، اندازه آبگرمکن، ایمنی آبگرمکن، کیفیت آبگرمکن، ظرفیت حرارتی آبگرمکن، میزان مصرف انرژی آبگرمکن و… از نکات مهمی هستند که باید هنگام خرید آبگرمکن به آن توجه داشت. مسترماکان جهت رفاه حال مشتریان خود انواع آبگرمکن را با کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند. در صورت نیاز می‌توانید از مشاوره رایگان پیش از خرید مسترماکان همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *