بلاگ

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های یک هود آشپزخانه خوب چیست؟ اگر قصد خرید هودی جدید برای آشپزخانه خود را دارید، حتماً تا به حال با این پرسش روبرو شده اید. در کنار ویژگی ها و امکانات هود، ضروری است تا دستگاهی را انتخاب کنید که با نیازهای شما همخوانی داشته باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا با بیان ویژگی ها و امکانات یک هود خوب، به شما در خریدتان کمک کنیم.

اندازه استاندارد هود چقدر است؟

برای قرار گرفتن در آشپزخانه های مختلف، تولید کنندگان هودهای خود را در اندازه هایی متفاوت تولید می کنند؛ به همین دلیل ضروری است تا در زمان خرید هود آشپزخانه، هودی انتخاب کنید که با اندازه اجاق گاز شما، تطابق داشته باشد. در صورت منطبق نبودن اندازه هود با اجاق، این دستگاه قادر نخواهد بود تا تمام بخارات و بوی غذا را جذب کند. از سوی دیگر، هر چه اندازه هود آشپزخانه بزرگ تر باشد، طبیعی است که قیمت بیشتری هم داشته باشد. بهتر است تا اندازه این دستگاه را به گونه ای انتخاب کنید که قدری از اجاق گاز هم بزرگ تر باشد تا تمام محیط آن را به خوبی پوشش دهد.
فاصله هود از اجاق گاز هم یکی دیگر از نکاتی است که در زمان خرید هود باید به آن توجه داشته باشید. یک هود خوب از اجاق برقی، ۲۰ الی ۲۴ اینچ فاصله دارد. این فاصله در اجاق گاز به ۲۴ الی ۳۰ اینج خواهد رسید.

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد

یک هود خوب، هودی کم صدا است!

صدای هود در زمان روشن بودن، یکی دیگر از مسائلی است که باید در هنگام خرید کردن به آن دقت داشته باشید. فعالیت این دستگاه به دلیل وجود موتور و مکش هوا، همیشه با تولید صدا همراه است. اگر از آن دست افرادی هستید که از سر و صدا خوشتان نمی آید، حتماً برای خرید هودی کم صدا اقدام کنید.

مطالعه کنید
قدرت شعله در گاز فردار و رومیزی

قدرت مکش را فراموش نکنید!

قدرت مکش، اصلی ترین ویژگی هر هود آشپزخانه است. این ویژگی را با توجه میزان هوای جابه جا شده توسط هود در زمانی معین، اندازه گیری می کنند. به بیانی دیگر می توان گفت که میزان جریان هوای جابه جا شده، ارتباط مستقیمی با قدرت فن و مصرف برق دستگاه دارد. برای به دست آوردن میزان مکش مورد نیاز آشپزخانه خود، نیاز است تا عواملی همچون حجم آشپزخانه، تعداد دفعات آشپزی و نوع پخت و پز خود را در نظر بگیرید. هودها با ظرفیت مکش های ۴۰۰ متر مکعب در ساعت تا ۱۶۰۰ متر مکعب در ساعت، تولید و به بازار روانه می شوند.

آشنایی با سیستم تهویه یک هود خوب

دیده شده که برخی خانواده ها به دلیل داشتن آشپزخانه ای کوچک، مجبور به نصب هودی فاقد مجرا شده اند. در چنین هودهایی از فیلتر زغالی برای تهویه هوا استفاده می شود. فیلترهای زغالی قابلیت شست و شو ندارند و ضروری است تا هر سه ماه یک بار، آن ها را تعویض کنید. از سوی دیگر، هودهایی که مجرای هوا دارند، از فیلترهای آلومینیومی برای جذب بوی غذا و چربی استفاده می کنند. در این نوع از هودها نیاز است تا سیستم تهویه آن ها به صورت ماهانه مورد شست و شو قرار بگیرد.

مطالعه کنید
سرویس بهداشتی زیبا و شیک

نما و زیبایی هود

زیبایی ظاهر هود هم از اهمیت بالایی برخوردار است. خوشبختانه تنوع زیادی در زمینه ظاهری هودها وجود دارد و همین امر، دست شما را در زمان انتخاب، باز می گذارد. از جمله انواع هود می توانیم به هودهای جزیره ای، شومینه ای و دیواری اشاره کنیم. در صورتی که می خواهید هود در جلوی دید نباشد، می توانید از مدل های آسانسوری و مخفی استفاده کنید.

آسانی و سهولت نصب هود

در اغلب هودها، از مجرای نصب استفاده شده است. این نوع از هود، نصبی سخت تر و پیچیده تر از دیگر مدل ها دارند؛ به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا نصب آن ها را به فردی حرفه ای و متخصص در این زمینه بسپارید. از سوی دیگر، هودهای فاقد مجرا، نصبی آسان تر داشته و حتی فردی با قدری آشنایی با کارهای فنی هم می تواند آن ها را نصب کند.

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد

هود آشپزخانه خوب چه ویژگی هایی دارد

خرید آنلاین بهترین هود از وب سایت مستر ماکان

اگر پس از مطالعه این مطلب برای خرید هود تصمیم خود را گرفته اید، می توانید تنوعی بی نظیر از انواع هود را در وب سایت ما مشاهده کنید. تمامی محصولات وب سایت مستر ماکان از کیفیتی عالی برخوردار بوده و برندهایی معتبر دارند.

مطالعه کنید
خرید اجاق گاز رومیزی شیشه ای