بلاگ

هود بخریم یا هواکش

هود بخریم یا هواکش

هود بخریم یا هواکش؟

تهویه اصولی در آشپزخانه یکی از فاکتورهای مهم در کاهش خطر ابتلا به بیماری های ناشی از مواد غذایی است. برای تهویه آشپزخانه سیستم های مختلفی وجود دارد که هود و هواکش دو نوع رایج آن هستند. هر دو سیستم برای تمیز و ایمن نگه داشتن آشپزخانه طراحی و تولید شده اند اما با یکدیگر تفاوت هایی هم دارند. در این مقاله از مسترماکان می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که برای تهویه آشپزخانه هود بهتر است یا هواکش؟ در ادامه با ما همراه باشید.

هود آشپزخانه

هود آشپزخانه با هدف از بین بردن بو و دود از مناطق پخت و پز طراحی و تولید شده است و نسبت به هواکش یک سیستم جدیدتر محسوب می شود. هود در انواع مختلفی تولید می شود و آن را می توان بالای اجاق گاز یا زیر سینک نصب کرد.

هود بخریم یا هواکش

هود بخریم یا هواکش

مهم ترین مزایای هود آشپزخانه عبارتند از:
• ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد و از شیوع بیماری های واگیردار جلوگیری می کند.
• هوا را تهویه می کند و این هوای سالم کمک به مشکلات تنفسی و خروپف کردن در خواب خواهد کرد و خوابی راحت و بدون استرس را به همراه دارد.
• گازهای مضر و سمی را که در هوا وجود دارد از جمله گازهای خطرناکی مثل CO و…. جذب می کند.
• بوهای نامطبوع مانند بوی سیگار و غذای سوخته را از بین می برد.
• برای کسانی که مشکل آلرژی یا آسمی دارند کمک بزرگی است و این تهویه هوا موجب کاهش حملات آنها می شود.
• از رشد و تکثیر کپک ها و قارچ ها جلوگیری می کند.

مطالعه کنید
قیمت هود آسانسوری به چه فاکتورهایی بستگی دارد

هواکش

هوا کش نه تنها در آشپزخانه بلکه در مکان های دیگری مانند دستشویی نیز کاربرد دارد. هوا کش ها در حالت کلی به دو دسته هواکش خانگی و هواکش صنعتی تقسیم می شوند. برای اینکه هواکش عملکرد خوبی داشته باشد باید قدرت مکش با مساحت فضای مورد نظر، مطابق باشد. قدرت مکندگی هوا و تهویه مطبوع بستگی به نوع هواکش دارد. برای مثال هواکش های خانگی اصلا مناسب نصب در سوله های بزرگ نیستند. مشخصات دستگاه بر روی بسته بندی نوشته شده و می توانید از قبل در مورد هواکش متناسب با فضای مورد نظر، تصمیم گیری کنید.

هود بهتر است یا هواکش؟

هودها نسبت به هواکش عملکرد بهتری برای تهویه آشپزخانه دارند و امروزه هم از هواکش برای آشپزخانه به ندرت استفاده می شود. زیرا هواکش خانگی یا آشپزخانه جریان هوای کافی را فراهم نمی کنند. به همین دلیل ممکن است که با تجمع رطوبت در خانه خود مواجه شوید. رطوبت باعث می شود کپک به راحتی رشد کند. هواکش های آشپزخانه پر سر و صدا هستند. ممکن است بخواهید به جای آن یک سیستم تهویه آرام را نصب کنید. یک سیستم تهویه آرام زندگی شما را آسان تر می کند.
از طرف دیگر باید توجه داشته باشید که استفاده و نگهداری از هود بسیار ساده تر از هواکش است. همچنین هود این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی دما و رطوبت اتاق را با یک کلید ساده کنترل کنید. این در حالی است که تنظیم یک هواکش بسیار سخت است و نیاز به نظارت مداوم دارد. اگر به دنبال یک سیستم تهویه با کیفیت بالا، قابل اعتماد و کارآمد هستید، هود بهترین انتخاب است.

هود بخریم یا هواکش

هود بخریم یا هواکش

خرید هود آشپزخانه

انواع هود توکار و روکار در طرح های مختلف در مسترماکان موجود است. شما می توانید از بخش محصولات به قسمت هود مراجعه کنید و محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان مسترماکان در ارتباط باشید. هدف مسترماکان ارائه محصولات اصل با بهترین قیمت به مشتریان عزیز است.

مطالعه کنید
تفاوت انواع مدل های توالت فرنگی