بلاگ

هود سنسوردار چیست

هود سنسوردار چیست

هود سنسوردار چیست؟

تهیه و خرید هود لازمه هر آشپزخانه است اما همیشه مشکل و دغدغه اصلی افراد هنگام خرید هود انتخاب نوع و مدل آن است؛ زیرا غالبا افراد به دنبال تهیه هودی هستند که از کیفیت و عملکرد بسیار خوبی برخوردار باشد. خوشبختانه امروزه با تولید و عرضه انواع هود های هوشمند با ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد به بازار این دغدغه کمتر شده است؛ زیرا افراد تنها با داشتن اطلاعات کافی می توانند یکی از آن ها را با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب و خریداری نمایند. در این مطلب ما به معرفی و بررسی هود سنسوردار و ویژگی های آن خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد خرید هود هوشمند را دارید پیشنهاد می کنیم حتما جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مطالب با ما همراه باشید.

معرفی هود سنسوردار

هود سنسوردار یا هوشمند به سیستمی گفته می شود که دارای سنسورهای صوتی، حرارتی، تشخیص انواع بو همچون بوی غذا، بوی سوختگی، بوی دود، بوی گاز و … هستند و در مواقعی که هر کدام از موارد ذکر شده را بتواند تشخیص دهد با علائمی مثل زنگ خطر و یا هشدار صوتی این موارد را گزارش می دهد و افراد منزل را آگاه می کند که اوضاع مساعد نیست. یکی دیگر از مهم ترین قابلیت های هود سنسوردار این است که دستور صوتی را اجرا می کند. به عبارت دیگر با تشخیص صدا دستورات را گرفته و سپس انجام می دهد؛ به این صورت که اگر یکی از اعضای خانواده قصد داشته باشد هود را خاموش یا روشن کند با دستور صوتی این کار را انجام می دهد و دیگر نیازی به کنترل ریموت یا تنظیم دستی هود نیست.
به طور کلی به هودی که دارای ویژگی ها و خصوصیات هوش مصنوعی است هود سنسوردار یا هوشمند گفته می شود. به گونه ای که بتوان تنظیمات آن را از راه دور انجام داد و فعالیت آن را کنترل کرد، علاوه بر این نکات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که این نوع هود را از سایر انواع آن متمایز خواهد کرد که در این بخش به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد:

هود سنسوردار چیست

هود سنسوردار چیست

  • قابلیت تصفیه هوای هود آشپزخانه

یکی از مهم ترین کاربردهای هود سنسوردار یا هوشمند تصفیه هوا است که علاوه بر دیگر ویژگی های کاربردی بسیار زیادی که دارد می تواند به عنوان یک تصفیه کننده هوا نیز عمل کند. دقت داشته باشید که فیلترهای به کاربرده شده در هودهای هوشمند به گونه ای است که می تواند انواع گرد و خاک، دود، انواع بوها، ویروس ها و همچنین میکروب ها را کاملا جذب کند و همچنین فضای خانه را به خوبی تمیز و از هر نوع آلودگی پاکسازی نماید. از بارزترین ویژگی های فیلتر هود سنسوردار می توان به جذب ذرات معلق که موجب حساسیت خواهد شد اشاره کرد. در مورد حفظ و نگهداری هودهای هوشمند این نکته را به خاطر داشته باشید که به تعویق انداختن تعویض و تمیز کردن فیلتر ها ویژگی بسیار خوب ذکر شده را از هود شما خواهد گرفت و در نتیجه موجب خرابی آن نیز خواهد شد؛ به همین سبب توصیه می شود برای داشتن تمام ویژگی های هودهای هوشمند و بهره بردن از آن ها و همچنین افزایش طول عمر آن به صورت مرتب فیلتر را شستشو داده و همیشه تمیز نگه دارید.

  • تایمر هود

یکی از تازه ترین و کاربردی ترین گزینه های اضافه شده به هودهای هوشمند تایمر و زمان سنج است که این امکان را به شما می دهد که بتوانید زمان خاموش شدن هود را خودتان با کنترل تنظیم نمایید.

  • سنسور سوختن غذا

یکی دیگر از گزینه های پر کاربرد و محبوب تازه اضافه شده به هود های سنسوردار قابلیت تشخیص سوختن غذا است که کارکرد آن به این صورت است که چنانچه هود بوی نامطبوعی را در فضای آشپزخانه تشخیص دهد به سرعت آلارم آن روشن خواهد شد و با سیستم هشدار خود به افراد منزل اطلاع خواهد داد که اوضاع مساعد نیست. دقت داشته باشید که معمولا این سنسور علاوه بر بوی سوختگی غذا، بوی گاز، بوهای نامطبوع موجود در فضای خانه، بوی دود سیگار، آتش و …را به سرعت تشخیص می دهد و از طریق آلارم صدا به افرادی که در خانه هستند اطلاع رسانی می کند.

  • کنترل از راه دور هود

لازم به ذکر است که در بیشتر هودهای هوشمند یا سنسور دار ویژگی کنترل از راه دور تنها از طریق یک سنسور تنظیم می گردد و میزان آن نیز کاملا قابل تنظیم است و شما می توانید شدت آن را هر چه قدر که می خواهید تنظیم نمایید. علاوه بر این برخی از برندهای تولید کننده هود نیز وجود دارند که در هودهای هوشمند عرضه شده خود از چندین سنسور برای تشخیص حرارت، گاز مونوکسید کربن و دود استفاده می کنند که در این مورد قدرت تشخیص دقیق تر و بالاتر است.

  • سنسور دما در هود

سنسور دما در هود در واقع به یک سیستم ترموگارد به کار رفته در هودهای هوشمند گفته می شود که از ویژگی های مخفی به کار رفته در بسیاری از هودهای سنسوردار به حساب می آید. این گزینه جدید قابلیت این را دارد که دمای موتور را کنترل کند و در زمان روشن شدن هود و بالا رفتن دمای بیشتر از حد مجاز موتور به شکل اتوماتیک هود را خاموش کند پس چنانچه در زمان بیرون رفتن از خانه هود را خاموش نکرده بیرون رفتید دیگر جای نگرانی وجود ندارد و شما می توانید با خیال راحت به کار های خود در بیرون خانه ادامه دهید؛ زیرا با بالا رفتن دمای موتور هود به صورت خودکار خاموش می شود.

  • سنسور حرارت و دود هود

از ویژگی های منحصر به فرد و پرکاربرد در هود سنسوردار یا هوشمند می توان به وجود سنسور حرارت و دود در آن اشاره کرد که قابلیت این را دارد که در زمان تشخیص حرارت بالا و یا دود در فضای منزل به صورت خودکار روشن شده و از طریق آلارم هشدار خود به افراد منزل هشدار خواهد داد که اوضاع مساعد نیست.

هود سنسوردار چیست

هود سنسوردار چیست

سخن پایانی
در این مطلب ما به معرفی و بررسی هود سنسوردار و ویژگی های آن پرداختیم. در صورتی که قصد خرید هود هوشمند را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه معتبر و شناخته شده مستر ماکان مراجعه نمایید. امیدواریم مطالب فوق برای آگاهی دادن به شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشد به شما کمک کند که با هودهای هوشمند و سنسور دار به خوبی آشنا شوید و انتخابی مطمئن و مناسب داشته باشید.

مطالعه کنید
راهنمای خرید سینک ظرفشویی