بلاگ

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی؟

هودها بر اساس نوع موتور به دو گروه موتور فلزی و موتور پلاستیکی تقسیم می شوند. هر یک از انواع موتورها خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. انتخاب نوع موتور به عهده شماست؛ به همین خاطر بهتر است مزایا، معایب و ویژگی های هر یک از موتورها را بشناسید. برای اینکه بدانید کدام نوع موتور بهتر است به سایت مستر ماکان مراجعه کنید تا انتخاب و خرید بهتری داشته باشید. در ادامه این مقاله کاربردی با ما همراه باشید.

انواع هود از نظر موتور

درون هودها یک موتور قرار داده شده است که نیروی لازم برای چرخش و مکش فن ها را تامین می کند. در هنگام خرید هود توجه به نوع موتور نکته ای مهم است. هودها از نظر موتور به دو گروه تقسیم می شوند که عبارتند از موتور فلزی و موتور پلاستیکی. هر کدام از موتورهای فلزی و پلاستیکی فواید و معایبی دارد. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را بین هود فلزی و پلاستیکی داشته باشید، در ابتدا باید ویژگی های این موتورها را بدانید تا بتوانید تصمیم گیری کنید.

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی

ویژگی هودهای موتور فلزی

هودهای موتور فلزی همانطور که از نامشان پیداست دارای موتورهایی از جنس فلز هستند. هرچه موتور هود فلزی تر باشد، به معنای مقاومت و دوام بالا در برابر حرارت و گرما است. بعضی از هودهای موتور فلزی وجود دارند که نسبت به هودهای موتور پلاستیکی سر و صدای بیشتری ایجاد می کنند. البته در هودهای موتور فلزی مدرن این مشکل برطرف شده و خبری از تولید سر و صدا نیست.
اکنون هودهای موتور فلزی مدرن از هودهای موتور پلاستیکی صدای کمتری ایجاد می کنند. در مجموع هودهای موتور فلزی دارای مقاومت و دوام بالاتر و بیشتری نسبت به هودهای موتور پلاستیکی هستند.
مزایای هودهای موتور فلزی عبارتند از:

مطالعه کنید
۶ مدل هود مدرن با طراحی خاص

• هودهای موتور فلزی از کیفیت و استحکام زیادی برخوردار هستند.
• هودهای موتور فلزی در برابر گرما و حرارت مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.
• هودهای موتور فلزی نسبت به هودهای موتور پلاستیکی ایمن تر هستند.

عیوب هودهای موتور فلزی عبارتند از:

• تولید سر و صدای زیاد در هودهای موتور فلزی البته در مدل های قدیمی.
• هودهای موتور فلزی از قیمت بسیار بالایی نسبت به هودهای موتور پلاستیکی برخوردار هستند.

ویژگی هودهای موتور پلاستیکی

گروه دیگری از هودها وجود دارند که به هودهای موتور پلاستیکی مشهور هستند. کسانی که قصد خرید هود را دارند، اگر در ابتدا نام پلاستیک را بشوند ممکن است دچار ترس و اضطراب شوند؛ چون فکر می کنند که اگر موتور از جنس پلاستیک باشد، خیلی زود خراب می شوند و در برابر حرارت و گرما مقاوم نیستند.
در گذشته هودهای موتور پلاستیکی این مشکل را داشتند. یعنی با گذشت زمان و قرار گرفتن در مجاورت حرارت و گرما شکل موتور تغییر پیدا می کرد. حتی در برخی موارد موجب ذوب شدن موتور و ایجاد آتش سوزی نیز می شد.
اما با پیشرفت علم و گذشت زمان برای ساخت هودهای موتور پلاستیکی از پلاستیک استفاده نمی کنند؛ بلکه به جای آن از ماده ای به نام کربو استفاده می کنند که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. به همین خاطر مشکل تغییر شکل موتور و ذوب شدن در این هودها رفع شده و می توانید با خیال راحت این هود را انتخاب کرده و بخرید.
هودهای موتور پلاستیکی در مقایسه با هودهای موتور فلزی ارزان بوده و قیمت پایین تری دارند. امروزه هودهای موتور پلاستیکی نیز با کیفیت بالایی تولید می شوند. اگر بودجه شما کم و محدود است و قدرت خرید هودهای فلزی را ندارید، هودهای موتور پلاستیکی را خریداری کنید تا مقرون به صرفه باشد.

مطالعه کنید
شیرآلات روکار

مزایای هود موتور پلاستیکی:

• از قیمت پایین و ارزان تری نسبت به هودهای موتور فلزی برخوردارند.

معایب هودهای موتور پلاستیکی:

در مقایسه با هودهای فلزی مقاومت و دوام کمتری دارند.

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی

هود موتور فلزی بهتر است یا پلاستیکی

فرق موتور فلزی وپلاستیکی در چیست؟

هودهای موتور پلاستیکی و فلزی از نظر شکل و ظاهر با هم تفاوت دارند. دقت داشته باشید که موتور درون هود قرار دارد و بر ظاهر خارجی هود اثر نمی گذارد. اما ظاهر خود موتور با توجه به این که پلاستیکی است یا فلزی، متفاوت است. حتی جنس پروانه نیز با توجه به اینکه پلاستیکی است یا فلزی تعیین می شود.
چون فلز در مقایسه با پلاستیک یا کربو وزن سنگینی دارد، موتور هودهای فلزی نیز نسبت به موتور هودهای پلاستیکی سنگین تر است. چون در موتور هودهای فلزی از فلز استفاده شده است، از نظر قیمت گران است و دارای مقاومت و دوام بالا هستند.
سر و صدای هودهای مدرن پلاستیکی و فلزی امروزه بسیاری کمتر از گذشته است. هنگامی که یک هود را تست می کنید و با سر و صدای زیادی مواجه شدید، ممکن است به دلیل تنظیم در حالت توربو بوده باشد. توربو حالتی است که فن ها به سرعت می چرخند تا هود قدرت مکش بالایی داشته باشد.
چون در حالت توربو سر و صدا بیشتر از حالت معمولی است، ارتباطی به پلاستیکی یا فلزی بودن موتورها ندارد. پس هنگام خریداری و تست هودها به این نکته حتما توجه کنید.

مطالعه کنید
کارتریج شیر اهرمی چیست و از چه قطعاتی ساخته شده است؟

سخن آخر
تمام ویژگی ها و خصوصیاتی که در مورد هودهای موتور فلزی و موتور پلاستیکی وجود داشت، گفته شد؛ همچنین با توجه به استانداردها، یعنی مقاومت و دوام بالاتر هودهای موتور فلزی در مقایسه با هودهای موتور پلاستیکی از قیمت بالایی برخوردار است.
در این مقاله سعی شد تا تفاوت بین هودهای موتور پلاستیکی با هودهای موتور فلزی تا حدود زیادی بیان شود. امیدواریم با توجه به نکاتی که درباره موتور هودها برای شما عزیزان عنوان کردیم، بتوانید بهترین انتخاب و خرید را در هودها به خصوص در موتور هودها داشته باشید.
اگر به خرید اینترنتی هود علاقه دارید، می توانید به سایت مستر ماکان مراجعه کنید. در این سایت مشخصات دقیق هودها ذکر شده است. شما می توانید از طریق همین سایت با کیفیت ترین هودها را با بهترین برندها، قیمت ها و در آخر جدیدترین و متنوع ترین مدل های هود را مشاهده کنید.