بلاگ

هود چه رنگی خوب است

هود چه رنگی خوب است

هود چه رنگی خوب است؟

رنگ هود آشپزخانه یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید هود، مورد توجه قرار می گیرد. امروزه، استفاده از هود آشپزخانه به یکی از ضروری ترین لوازم خانه تبدیل شده است. رعایت برخی نکات در هنگام خریداری این نوع وسیله، اهمیت بسیار زیادی دارد. آشنایی با نکات مهم در این مورد، به شما در انتخاب بهترین نوع هود با رنگ مناسب کمک می کند.

انواع هود آشپزخانه

انتخاب بهترین نوع هود آشپزخانه به انتخاب و سلیقه شما بستگی دارد. اما توجه به رعایت برخی نکات، بسیار حائز اهمیت است. از هود برای مطبوع ساختن هوای آشپزخانه و عدم چسبیدن هرگونه چربی و بخاربه دیوار آشپزخانه، استفاده می شود. این نوع وسیله بسیار ضروری دارای انواع مختلف است. از انواع مختلف هود می توان به هود زیر کابینتی، هود مخفی، هود مورب، هود شومینه ای و هود فانتزی اشاره کرد. توجه به رنگ هود، در هنگام خرید آن، بسیار مهم است.

هود چه رنگی خوب است

هود چه رنگی خوب است

هود آشپزخانه سفید

رنگ سفید در انتخاب هود آشپزخانه، یکی از متداول ترین رنگ ها در انتخاب این نوع وسیله است. رنگ سفید با هر دکوراسیون تطابق دارد؛ به همین دلیل انتخاب بسیاری از افراد می باشد. اگر علاقه زیادی به رنگ سفید دارید. می توانید از رنگ سفید هود آشپزخانه در کنار کابینت های سفید استفاده کنید تا روح و نشاط بسیار فوق العاده ای به محیط بخشید.

هود آشپزخانه مشکی

رنگ مشکی در هود آشپزخانه، یکی دیگر از رنگ های کلاسیک محبوب در انتخاب این نوع وسیله است. برخلاف رنگ سفید، نیاز نیست در صورت استفاده از این رنگ، کابینت ها را نیز به رنگ مشکی بسازید؛ چرا که در هر صورت جلوه بسیار خاصی خواهد داشت.

مطالعه کنید
افزایش عمر شیرآلات خانگی

علاوه بر رنگ هود باید چه مواردی را مورد بررسی قرار داد؟

در حالت کلی علاوه بر رنگ، باید در هنگام خرید این نوع کالا به عوامل دیگری مانند بدنه، موتور، نوع فیلتر، دودکش و خروجی دود، پنل کنترل و ریموت، نیز روشنایی آن توجه کنید. مستر ماکان، یکی از بهترین فروشگاه های لوازم آشپزخانه است و با مراجعه به همین سایت می توانید بهترین نوع هود آشپزخانه را خریداری کنید.

  • بدنه هود

بدنه هود، در واقع قاب اصلی محصول است. بدنه اغلب از جنس استیل و شیشه است که انواع اجزای دیگر هود مانند، موتور، پنل کنترل، روشنایی و فیلتر نصب شده اند. بدنه های هود با توجه به کارکرد و انواع آن، دارای تفاوت های ظاهری بسیاری هستند. در رنگ های مختلف عرضه می شود. از رنگ های بدنه هود می توان به سفید، شیری و حتی مشکی اشاره کرد.

  • موتور هود

یکی از مهم ترین اجزای هود که در هنگام خرید باید به آن، توجه داشته باشید، موتور آن است. موتور هود در دو نوع است: موتورهای فلزی و موتورهای پلاستیکی.
موتورهای فلزی هود نسبت به موتورهای پلاستیکی دارای طول عمر بیشتری هستند. اما موتورهای پلاستیکی نیز دارای هزینه بسیار مناسب هستند.

  • فیلتر هود

هود دارای فیلترهای مختلف است. یکی از انواع این فیلترها، فیلتر الیافی است. این نوع فیلتر در جذب گرد و غبار و انواع آلاینده های محیط آشپزخانه بسیار موثر است. از ویژگی های آن می توان به تعویض و شستشوی آن اشاره کرد.
فیلتر آلومینیومی یا فلزی از انواع دیگر فیلتر ها شناخته می شود. این نوع فیلتر نیز توانایی جذب آلودگی ها را دارد. همچنین می توان به طوردائمی نسبت به شستشوی آن، اقدام کرد.
فیلتر ذغالی یکی دیگر از انواع فیلترهای مورد استفاده در هود است. معمولا از این نوع فیلتر در هودهایی استفاده می شود که توانایی نصب دودکش ندارند. این نوع فیلترها قابلیت شستشو ندارند. اغلب برای افزایش کیفیت فیلتر زغالی، از فیلترهای دیگری نیز در کنار آن استفاده می شود.

هود چه رنگی خوب است

هود چه رنگی خوب است

نکات مهم در انتخاب هود آشپزخانه

در انتخاب هود آشپزخانه به عوامل مختلف توجه کنید. آشنایی با این موارد می تواند به شما در خرید بهترین نوع این کالا کمک کند.

  • اندازه هود آشپزخانه
مطالعه کنید
نحوه تمیز کردن علم دوش

از مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کرد، اندازه هود است. بهتر است هودی را انتخاب کنید که با اجاق گاز دارای اندازه یکسان باشد یا کمی بزرگتر از آن باشد. هود باید به گونه ای باشد که سطح اجاق گاز را به طور کامل بپوشاند.

  • قدرت هود

از مهم ترین موارد در هنگام خرید هود آشپزخانه، قدرت آن است. یک هود معمولی باید بتواند حداقل ۲۰۰ فوت مکعب در دقیقه، قدرت مکش داشته باشد تا دود را جذب کند.

  • فیلتر هود

نوع فیلتر مورد استفاده در ساخت هود و نیز نحوه نگهداری از آن، بسیار بااهمیت است. امکان شستشو و تمیز کردن فیلتر هود، باعث افزایش طول عمر موتور آن می شود.

  • تعداد فن سرعت هود

معمولا بیشتر هودها دارای فن هایی هستند که سرعت را کنترل می کنند. هود ها دارای دو نوع فن هستند. فن پرسرعت برای استفاده در هنگام پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد و فن کم سرعت، برای ادامه تهویه هوا استفاده می شود.

  • میزان صدای هود آشپزخانه
مطالعه کنید
هود مخفی چیست؟

صدای هود آشپزخانه باید برابر با ۴ سونز باشد و حتی گاهی تا نزدیکی ۸ سونز نیز می تواند افزایش پیدا کند. اما هر چقدر عدد صدای هود کمتر باشد، بهتر است؛ چرا که در طولانی مدت باعث سلب آرامش می شود.

  • روشنایی هود

در زمان خرید، بهتر است به قدرت و میزان گسترش نور هود توجه ویژه داشته باشید. لامپ های LED، دارای طول عمر بیشتری هستند و انرژی کمتری نیز صرف می کنند.

  • مصرف برق هود

اگر میزان مصرف برق برای شما در هنگام خرید هود دارای اهمیت است، هودهای مورب خریداری کنید که دارای میزان برق مصرفی کمی هستند. داشتن تایمر خودکار، توجه به ظاهر هود و هماهنگی آن با فضای آشپزخانه، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، قیمت هود از جمله دیگر مواردی هستند که باید در هنگام خرید هود، به آن توجه کنید.

کلام پایانی
هود یکی از مهم ترین لوازم ضروری آشپزخانه است. رنگ هود در انتخاب این وسیله، به سلیقه شخصی فرد بستگی دارد. معمولا هود به رنگ های سفید و مشکی در بازار عرضه می شود. در هنگام انتخاب هود، علاوه بر رنگ، باید به موارد دیگر نیز توجه کنید. در این مقاله، به دیگر عوامل موثر در انتخاب بهترین نوع هود و انواع اجزای آن، اشاره شده است. آشنایی با تمامی ویژگی ها و نکات مهم در هنگام خریداری هود آشپزخانه، تاثیر به سزایی در انتخاب بهترین نوع این محصول دارد.