بلاگ

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد چیست؟

یکی از وسایل بسیار ضروری برای هر خانه اجاق گاز است. اجاق گاز می تواند ضرورتی چندین برابر بیشتر از وسایل دیگر در خانه داشته باشد. حال آیا می توان هر نوع اجاق گازی را برای آشپزخانه خرید؟ خیر، باید توجه داشته باشید که حتما یک اجاق گاز استاندارد بخرید تا نهایت کیفیت را داشته باشد و همین طور بتوان سال های سال از آن بدون خرابی استفاده کرد. ما در ادامه خصوصیات و ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید یک اجاق گاز مناسب را خریداری کنید.

یک اجاق گاز استاندارد چه ویژگی ها و خصوصیاتی دارد؟

امروزه با توجه به اینکه در بازار انواع زیادی از اجاق گازها تولید و عرضه می شود، شما می توانید به دلخواه و سلیقه خود اجاق گازی مناسب و استاندارد را انتخاب کنید. اولین قدم برای اینکه استاندارد بودن اجاق گاز شما تضمین شود، این است که باید به طور کامل قطعات استاندارد یک اجاق گاز را در هنگام خرید به خوبی بشناسید.

  • انتخاب قطعات استاندارد اجاق گاز رومیزی

مهم ترین و پر اهمیت ترین نکته ای که باید در هنگام خرید اجاق گاز رو میزی به آن توجه کنید، این است که قطعات آن باید دارای بالاترین کیفیت باشد. در واقع اگر قطعات اجاق گاز شما استاندارد باشد، اجاق گاز نیز یک اجاق گاز ایده آل و استاندارد خواهد بود. شما برای انتخاب قطعات می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

  • انتخاب نوع اجاق گاز استاندارد

اگر در زمینه خرید اجاق گاز اطلاعات کافی را داشته باشید باید بدانید که اجاق گازها را بر اساس سیستم اشتعالی که اجاق گاز در آن تعبیه شده به دو دسته کلی طبقه بندی می کنند. یکی از این سیستم های اشتعالی پیلوت دار سنتی و دیگری از نوع الکتریکی پیشرفته است. سیستم اشتعالی پیلوت دار جریان گاز را به طور ثابت نگه می دارد تا شعله روشن شود؛ در نتیجه ثابت نگه داشتن جریان، انرژی بیشتری نیز مصرف می شود که باید به این عامل توجه داشته باشید. نوع الکتریکی پیشرفته سیستم اشتعالی از جریان الکتریسیته مصرف کرده و این باعث می شود چرخه گرمایی در ابتدا روشن شود. در این نوع سیستم اشتعالی نیازی به ثابت نگه داشتن جریان نیست و همین امر باعث می شود تا انرژی کمتری مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد

  • انتخاب اندازه یک اجاق گاز استاندارد
مطالعه کنید
قیمت اجاق گاز سارگاتی به چه فاکتور‌هایی بستگی دارد

یکی از عوامل مهم در خرید اجاق گاز توجه داشتن به اندازه آن است. این عامل کاملا به سلیقه خود شما، اندازه آشپزخانه و تعداد جمعیت خانواده تان بستگی دارد. اگر آشپزخانه شما مساحت کوچکی دارد و می خواهید در هنگام مهمانی ها به صورت بهینه از آشپزخانه خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم که اجاق گاز صفحه ای توکار را برای خرید انتخاب کنید؛ زیرا این مدل اجاق گاز فضای کمتری را اشغال می کنند و نسبت به اجاق گازهای مبله به فضای کمتری نیاز دارند.
پس یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای آشپزخانه هایی با مساحت کم، اجاق گازهای توکار است. اجاق گاز توکار یکی از انواع اجاق گاز های مدرن و ایده آلی است که امروزه طرفداران زیادی دارد؛ همچنین ظاهری شیک به آشپزخانه شما می بخشد. ولی اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که علاقه خاصی به شیرینی پزی دارید، باید بدانید که اجاق گاز های توکار دارای فر جداگانه نیستند و شما باید به طور جداگانه فر برای آشپزخانه خود خریداری کنید.
اگر اندازه آشپزخانه تان بزرگ است، می توانید به انتخاب و سلیقه خود اجاق گاز توکار یا اجاق گاز مبله (ایستاده) را خریداری کنید. ولی پیشنهاد ما در هر صورت خرید اجاق گاز توکار است؛ زیرا این اجاق گازها بسیار مدرن و شیک هستند. مسئله بعدی برای اینکه بتوانید یک اجاق گاز استاندارد را خریداری کنید این است که حتما باید به جمعیت اعضای خانواده خود توجه داشته باشید. مثلا اگر خانواده ای کم جمعیت دارید باید اجاق گازی را انتخاب کنید که تعداد شعله هایش کمتر باشد. ولی اگر خانواده شما کم جمعیت است، در حالی که به گرفتن مهمانی عادت دارید پیشنهاد می کنیم تا تعداد شعله های اجاق گاز برای رفع نیازهایتان در مهمانی مناسب باشد. برای خانواده هایی که جمعیت زیادی دارند نیز اجاق گاز با تعداد شعله بالاتر مناسب است.

  • توان حرارتی یک اجاق گاز استاندارد
مطالعه کنید
مزایا و معایب پکیج دیواری و آبگرمکن دیواری

این موضوع یکی از مهم ترین مسئله هایی است که در هنگام خرید اجاق گاز باید به آن توجه داشته باشید‌. در واقع توان مصرفی هر اجاق گاز میزان استاندارد بودن اجاق گاز را تعیین می کند؛ زیرا توان مصرفی همان میزان گرمایی است که اجاق گاز می تواند به صورت انرژی گرمایی خارج کند. یعنی هرچه توان مصرفی بالاتر باشد گرمای زیادی به غذا می‌ دهد. ولی نمی توان گفت که توان مصرفی بالا لزوما انتخابی مناسب است.
تنظیم میزان شعله و گرما در اجاق گاز با توان بالا بسیار دشوار خواهد بود. توان حرارتی اجاق گازها در ایران با یکای کیلووات تعریف می شود. اگر می خواهید اجاق گازی با مناسب ترین و استانداردترین توان مصرفی را انتخاب کنید، باید توان مصرفی آن بین ۴/۱ کیلووات الی ۶/۳ کیلووات باشد. البته توجه داشته باشید که برای خرید یک اجاق گاز خانگی ایده آل و استاندارد، مناسب ترین توان مصرفی ۰۵/۲ کیلووات است.

  • انتخاب جنس اجاق گاز استاندارد

جنس اجاق گاز نیز از عواملی است که کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد. ولی برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید توضیحاتی درمورد جنس های مختلف اجاق گاز به شما خواهیم داد تا بتوانید یکی از استانداردترین جنس ها را انتخاب کنید. یکی از جنس های اجاق گازهای امروزی که طرفدار زیادی در میان مردم دارد، جنس تمام استیل است. معمولا این نوع جنس اجاق گاز از فولاد زنگ نزن ساخته می شود تا در محیط آشپزخانه که پر از H2O و بخار آب است اجاق گازتان دچار زنگ زدگی نشود.
البته در این مورد باید توجه زیادی داشته باشید تا حتما جنس اجاق گاز استیل از فولاد زنگ نزن باشد. اجاق گازها در جنس های دیگری نیز ساخته می شوند که یکی از این نوع جنس ها جنس شیشه ای است. جنس شیشه مصرفی در اجاق گازهای شیشه ای طوری است که در برابر گرما مقاومت بالایی دارند و اگر سلیقه شما این نوع اجاق گاز است نیازی به نگران شدن نیست.

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد

ویژگی های یک اجاق گاز استاندارد

نکات مهم دیگر برای خرید یک اجاق گاز استاندارد

نکته بسیار حائز اهمیت در خرید یک اجاق گاز استاندارد توجه به برند سازنده آن است. پس باید اطلاعات زیادی در مورد برند سازنده اجاق گازها داشته باشید تا بتوانید یک اجاق گاز با دوام بالا را خریداری کنید. از دیگر نکات برای خرید اجاق گاز مناسب می توان به اندازه شعله ها اشاره کرد که پیشنهاد می شود تا اجاق گازتان شعله هایی با اندازه های متفاوت داشته باشد؛ زیرا در هنگام پخت و پز مشکلی برایتان پیش نمی آید و برای هر اندازه ظرف، شعله متناسب با آن را خواهید داشت. اگر کودک خردسالی در خانه دارید حتما به ایمن بودن اجاق گاز توجه داشته باشید.

مطالعه کنید
معرفی برند کن

سخن پایانی
برای اینکه اجاق گازی را انتخاب کنید که استاندارد باشد، باید بیشتر روی سلیقه و شرایط خودتان متمرکز باشید. سپس می توانید با تحقیقات و گرفتن مشاوره در زمینه برندهای مختلف اجاق گاز و برندهای قطعات اجاق گاز از سایت مسترماکان بهترین انتخاب را داشته باشید. سایت مسترماکان یکی از فروشگاه های آنلاین در زمینه فروش اجاق گازهای اصیل و استاندارد بوده که با خرید از این سایت می توانید از تخفیفات و مشاوره رایگان این سایت بهره مند شوید؛ همچنین یکی از ویژگی های بسیار مهم مسترماکان اصالت کالا است.