بلاگ

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست؟

ست سرویس بهداشتی یکی از ابزارهای مهم است که خرید هوشمندانه آن بسیار مهم است. سال ها قبل از این، تنوع زیادی در ست های بهداشتی نبود. اما در حال حاضر شما می توانید در بازار انواع مختلفی از ست سرویس بهداشتی را پیدا کنید.
اما آیا تمام ست های بهداشتی موجود در بازار مرغوب هستند؟ ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست؟ در این مطلب از مسترماکان می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید یک ست بهداشتی خوب بخرید.

ست بهداشتی ضد آب باشد

یکی از ویژگی های مهم ست بهداشتی این است که ضد آب باشد. با توجه به این که ست بهداشتی بنا به کاربردی که دارد در محیط مرطوب قرار می گیرد اگر ست سرویس بهداشتی ضد آب نباشد باعث عدم رعایت بهداشت می شوید .بهترین جنس های ضد آب : رزین ، پلکسی ، استیل است.

مقاومت در برابر شوینده ها

یکی دیگر از ویژگی های یک ست بهداشتی خوب این است که در مقابل شوینده ها مقاوم باشد. در اغلب موارد هنگام شستشوی حمام یا سرویس بهداشتی از شوینده های ضعیف و قوی استفاده می شود. در صورتی که ست بهداشتی از مقاومت لازم در برابر این شوینده ها برخوردار نباشد پس از مدتی از بین خواهند رفت. به همین دلیل یکی از فاکتورهای اساسی که در ست های قابل استفاده در سرویسهای بهداشتی حاثز اهمیت می باشد، مقاوم بودن در مقابل مواد ضدعفونی کننده و سفیدکننده می باشد. بهترین پیشنهاد استفاده از جنسهای پلکسی، رزین، سرامیکی و استیل است.

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

سازگاری رنگ و طرح ست بهداشتی با دکوراسیون

سال ها پیش از این ست های بهداشتی تاثیر چندانی در دکوراسیون داخلی نداشتند. اما امروزه بسیار مهم است که با سایر عناصر دکوراسیون هماهنگ باشند. به همین دلیل هنگام خرید ست سرویس بهداشتی انتخاب رنگ و مدل و ست کردن آنها با دیگر اجزای مختلف فضای سرویس بهداشتی بسیار مهم است.
بنابراین یک ست بهداشتی خوب باید با محیط خود باید از نظر طرح و رنگ سازگاری داشته باشد. البته با توجه به این که ست بهداشتی در بازار در تنوع های بسیار زیادی موجود است، انتخاب یک ست مناسب با دکوراسیون حمام یا سرویس بهداشتی چندان سخت نخواهد بود. برای گرفتن ایده می توانید در اینترنت جستجو کنید یا مجله های دکوراسیون داخلی را ببینید.

مطالعه کنید
تأثیر شیرآلات در دکوراسیون داخلی

اندازه ستهای بهداشتی

توجه داشته باشید در اکثر منازل فضای اختصاص داده شده به سرویس بهداشتی کوچکترین قسمت منزل می باشد و برای چیدمان ستهای بهداشتی فضای محدودی در اختیار خواهید داشت. پس باید اقلام مورد نظر را متناسب با فضای داخلی سرویس بهداشتی انتخاب کنید. البته اگر شما دارای یک خانه بزرگ با سرویس بهداشتی بزرگ هستید در انتخاب خود گزینه های بیشتری خواهید داشت و می توانید به سراغ یک ست بهداشتی با سایز بزرگ بروید.

برخورداری از قابلیت شستشو

یکی دیگر از ویژگی های ست بهداشتی خوب این است که از قابلیت شستشو برخوردار باشند. چون این ستها باید دائما مورد شستشو قرار بگیرند، تا نظافت کاملا رعایت شود و از انتقال باکتری جلوگیری کند. اگر یک ست بهداشتی قابل شستشو نباشد در واقع بیشتر جنبه تزئینی دارد و نمی تواند کاربرد داشته باشد.

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

ویژگی یک ست بهداشتی خوب چیست

معتبر بودن برند ست سرویس بهداشتی

در حال حاضر برندهای زیادی هستند که اقدام به طراحی و تولید ست سرویس بهداشتی می کنند. برای خرید یک ست بهداشتی خوب باید به برند آن توجه کنید. امروزه برندهای خارجی و ایرانی زیادی هستند که اقدام به تولید ست های سرویس بهداشتی می کنند.
برخی از افراد فکر می کنند که برندهای خارجی قطعا کیفیت بالاتری نسبت به برندهای ایرانی خواهند داشت. اما باید بگوییم که در حال حاضر برندهای ایرانی بسیار زیادی هم هستند که ست بهداشتی بسیار مرغوب تولید می کنند و شما می توانید با خیال راحت از آن ها خرید کنید.
برای خرید ست بهداشتی مرغوب می توانید از محصولات مسترماکان دیدن کنید و در اسرع وقت ست بهداشتی خود را با خرید آنلاین در درب منزل دریافت کنید. فروشگاه مستر ماکان با هدف فروش به صورت اینترنتی شروع به فعالیت کرده تا بتواند در صنعت ساختمان یکی از پیشگامان باشد که فروش مجازی را در صنعت ساختمان در ایران پایه گذاری کند و در امر خرید بهترین محصولات با بهترین قیمت را به مشتری ارائه دهد.

مطالعه کنید
در خرید اجاق گاز رومیزی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *