بلاگ

چگونه حمام خود را مدرن کنیم

چگونه حمام خود را مدرن کنیم

چگونه حمام خود را مدرن کنیم؟

امروزه دیزاین و طراحی بخش های مختلف خانه بسیار رایج شده است. یکی از بخش های مهم و جدایی ناپذیر خانه حمام است که بازسازی و تغییر دکوراسیون آن می تواند تغییر بسیار زیادی را در منزل شما ایجاد کند. باید به این نکته دقت کنید که بازسازی و مدرن کردن حمام مانند سایر مکان های خانه مهم است. مسلماً حس دوش گرفتن در حمامی که از دکوراسیونی زیبا با رنگ های شیک طراحی شده است، بسیار لذت بخش و روح نواز است. حال ممکن است با خود فکر کنید که چگونه حمام خود را مدرن کنیم؟ در این مطلب به شما راهکارهایی ساده برای مدرن و نو کردن حمام آموزش می دهیم؛ بنابراین تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

انتخاب کاشی مناسب

در طراحی حمام های مدرن و امروزی از کاشی های شیک و جذاب استفاده می شود. با انتخاب دو تا سه طرح کاشی می توانید طراحی زیبا و خاص برای حمام خود ایجاد کنید. انتخاب رنگ کاشی از اهمیت بسیاری برخوردار است. رنگ های روشن به خصوص سفید می تواند انتخابی مناسب برای رنگ کاشی های حمام باشد؛ زیرا رنگ های روشن فضا را بزرگتر نشان می دهد علاوه بر این حس آرامش بیشتری را به فرد منتقل می کند؛ همچنین حمام محیطی کاملا بهداشتی است و رنگ روشن آلودگی را بهتر نشان می دهد و در نتیجه برای تمیز کردن حمام زودتر اقدام خواهید کرد.

چگونه حمام خود را مدرن کنیم

چگونه حمام خود را مدرن کنیم

نور پردازی مناسب

نورپردازی از مهم ترین بخش های یک دیزاین مدرن است. اگر شما حمام خود را به بهترین شکل طراحی کنید اما به نورپردازی آن توجه کافی نداشته باشید، هیچ تغییر زیادی را احساس نمی کنید؛ بنابراین استفاده از نورپردازی مناسب برای داشتن یک حمام شیک و مدرن بسیار اهمیت دارد. استفاده از لامپ های کوچک و قرار دادن آن ها در مکان های مناسب در فضای حمام کمک بسیار زیادی در نورپردازی مناسب می کند. البته منظور از نورپردازی استفاده از نور و روشنایی زیاد یا کم نیست بلکه تعادلی بین این دو است.

مطالعه کنید
شوینده های مناسب برای سرویس بهداشتی

استفاده از هواکش

یکی از کارهایی که حتما در بازسازی حمام خود باید انجام دهید استفاده از هواکش و نصب آن است. تهویه مناسب برای دفع بوی نامطبوع و جریان هوا و همچنین تعادل رطوبت حمام اهمیت دارد؛ بنابراین در نوسازی حمام خود از این گزینه غافل نشوید.

استفاده از شیر آلات و دوش مناسب

یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای بازسازی و مدرن کردن حمام خود انجام دهید، تعویض شیر آلات و دوش قدیمی و جایگزین کردن شیر آلات جدید است. باید بدانید که استفاده از شیر آلات و دوش مناسب و نو می تواند تغییر چشمگیری را در فضای حمام شما ایجاد کند. شما می توانید با توجه به سبک حمام خود از مدل های مختلف شیر آلات استفاده کنید. بهتر است با صرف هزینه بیشتر به خرید شیر آلات مرغوب و با کیفیت بپردازید در غیر این صورت پس از مدتی به دلیل رطوبت موجود در حمام شیر آلات رنگ اصلی خود را از دست می دهد و ظاهر حمام شما را زشت و کثیف نشان می دهد.

مطالعه کنید
معرفی برند کن

استفاده از آینه در دکوراسیون حمام

آینه یکی از اجزای جدایی ناپذیر در حمام است برای داشتن یک حمام مدرن و لوکس می توانید از اشکال مختلف آینه استفاده کنید. نکته ای که درباره استفاده آینه در حمام حائز اهمیت هست، محل قرار گیری آینه است که تاثیر بسیاری در جذابیت و جلوه حمام دارد. علاوه بر این توصیه می شود که روشنایی و لامپ در بالای آینه قرار بگیرد؛ زیرا باعث ایجاد نورپردازی مناسب در حمام می شود.

استفاده از قفسه یا شلف در دکوراسیون حمام

استفاده از قفسه و شلف یکی از موارد ضروری و لازم برای قرار دادن صابون، شامپو، نرم کننده، لوسیون بدن و… است. شما می توانید با کمی سلیقه و ذوق شلف ها یا قفسه های مناسب و شیک برای حمام خود تهیه کنید. اگر شما در حمام خود وان دارید، بهتر است قفسه را بالاتر از فضای وان، طوری که دسترسی به آن راحت باشد قرار دهید. اما اگر از دوش استفاده می کنید، می توانید از شلف یا جاصابونی و شامپو استفاده کنید و آن را در جای مناسب، به طوری که به راحتی در دسترس شما باشد نصب کنید.

مطالعه کنید
راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی و مبله مدرن

استفاده از کمد و کابینت در دکوراسیون حمام

برای نگهداری از لوازم جانبی مانند محصولات شوینده، حوله، شسوار می توانید از کمد و کابینت استفاده کنید. معمولا جایگاه کمد و کابینت زیر روشویی حمام است که امروزه طرح ها و مدل های بسیار زیبایی از آن ها وجود دارد. البته اگر حمام شما بزرگ نیست می توانید این گزینه را حذف کنید و تنها از یک روشویی سیار استفاده کنید.

استفاده از دکوری برای تزئین حمام

استفاده از سبدهای توری یا فلزی، جالباسی دیواری، شمع، گیاه های دکوری و… تاثیر بسیار زیادی در جذابیت حمام می گذارد. البته این نکته را در نظر بگیرید که استفاده بیش از اندازه از لوازم دکوری فضای حمام را شلوغ و نامناسب می کند؛ بنابراین پیشنهاد می شود از حداقل دکوری و لوازم تزئینی برای دکور حمام استفاده کنید.

چگونه حمام خود را مدرن کنیم

چگونه حمام خود را مدرن کنیم

جمع بندی
در این مطلب در مورد راهکارهایی که به بازسازی و مدرن شدن حمام شما کمک می کند پرداختیم و دانستیم که با انتخاب طرح و رنگ کاشی مناسب، استفاده از تهویه هوا، نورپردازی مناسب، استفاده از آینه، قفسه، شلف، کابینت، دکوری و شیر آلات مناسب می توانید یک حمام مدرن و شیک داشته باشید. اگر شما قصد بازسازی حمام خود را دارید می توانید از طریق فروشگاه مستر ماکان به خرید انواع شیرآلات مرغوب، روشویی، لوازم بهداشتی و … بپردازید.