بلاگ

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم؟

یکی از ضروری ترین وسایلی که دکور آشپزخانه را تشکیل می دهد و بیشتر کارها در فضای آشپزخانه داخل آن انجام می شود، سینک های ظرفشویی هستند. از سینک برای شست و شو، آشپزی و کارهای بهداشتی در کلیه خانه ها، ادارات، شرکت ها، فروشگاه ها و… استفاده می شود. عدم وجود سینک ظرفشویی در خانه یا آشپزخانه موجب خواهد شد با ظروف کثیف و تلنبار شده مواجه شوید حتی در پخت غذا نیز با مشکل روبرو خواهید شد؛ از همین رو قبل از خرید سینک ظرفشویی باید اطلاعاتی درباره انواع سینک و کاربردهای هر کدام داشته باشید تا بتوانید سینک خوب را از بد تشخیص دهیم.

انواع سینک

قبل از اینکه راه های تشخیص سینک خوب از بد را توضیح دهیم با انواع سینک آشنا شویم. سینک یا لگن ظرفشویی از نظر جنس به چند دسته تقسیم می شود که به شرح زیر است:

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم

  • سینک گرانیتی

سینک گرانیتی از سنگ گرانیت و رزین ساخته شده که دارای رنگ های مختلفی است. این سینک به دلیل انواع رنگی که دارد با انواع مدل و رنگ کابینت تطابق دارد و نسبت به سایر سینک ها بسیار زیبا است. اما با وجود زیبایی که دارد معایب زیادی هم دارد مثل: شکنندگی بالا، تعریق کردن، لک برداشتن و…

  • سینک شیشه ای

سینک شیشه ای همانطور که از نامش پیداست از شیشه ساخته شده است. این نوع سینک در اوایل ساخت و عرضه به بازار با فروش چشمگیری مواجه شد اما به دلیل معایب زیادی که داشت تقاضا برای آن نیز کمتر شد.

  • سینک استیل

سینک استیل، یکی از معمولی ترین و پرفروش ترین سینک ها محسوب می شود که نسبت به سایر سینک ها مقاومت بالایی دارد. سینک استیل به علت دوام بیشتر، تمیز کردن آسان، ظاهر زیبا و ارزان بودن همواره جزو سینک های ظرفشویی محبوب در بین افراد بوده است. این نوع سینک به دو نوع توکار و روکار تقسیم می شود.

  • سینک استیل توکار

سینک استیل توکار در داخل کابینت قرار می گیرد یعنی اطراف سینک استیل با کابینت پوشیده شده است که باعث زیبایی دکور آشپزخانه می شود.

  • سینک استیل رو کار

سینک استیل روکار با کابینت پوشیده نمی شود؛ بلکه بخش بالایی سینک با دیوار در تماس بوده و بخش پایینی آن باز است. این سینک برای افرادی که نگران خراب شدن کابینت هستند گزینه مناسبی است.

مطالعه کنید
روشویی سنگی یا روشویی سرامیکی

راه های تشخیص سینک خوب از بد

سینک ظرفشویی از جمله لوازم ضروری آشپزخانه است؛ از همین رو انواع مختلف سینک با برندهای متفاوت در بازار موجود است؛ به همین علت باید در هنگام خرید سینک دقت کافی داشته باشیم تا مبادا جنس تقلبی به ما بفروشند‌. بسیاری از افرادی که خواهان خرید سینک ظرفشویی هستند از مهم ترین معیارها و راه های تشخیص سینک خوب از بد آگاه نیستند به خاطر همین در هنگام خرید نمی توانند سینک مناسب را انتخاب کنند. در ادامه معیارهایی را برایتان توضیح می دهیم تا بتوانید سینک خوب از بد را شناسایی کنید.

  • عمق لگن یا سینک ظرفشویی

سینک های ظرفشویی در عمق های مختلف ساخته می شود که از جمله آن می توان به ۱۴ سانت، ۱۸ سانت، ۲۰ سانت و ۲۲ سانت اشاره کرد؛ بنابراین در هنگام خرید سینک ظرفشویی دقت کنید که عمق زیادی داشته باشد؛ زیرا هر چقدر عمق سینک بیشتر باشد به همان اندازه از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است. انتخاب سینک عمیق به شما کمک می کند کارهای مربوط به شستشو و آشپزی را به راحتی انجام دهید، بدون اینکه آب به اطراف نشت یا پرتاب شود. در زمان خرید سینک ظرفشویی قد خود را در نظر بگیرید؛ زیرا سینک های خیلی عمیق برای خانم های قد کوتاه مناسب نیست.

  • ضخامت ورق سینک ظرفشویی

سینک های ظرفشویی از لحاظ ضخامت در اندازه های مختلفی همچون ۰/۶, ۰/۸, ۱ و ۱/۲ میلی متر ساخته می شوند. به همین منظور در زمان خرید و انتخاب سینک ظرفشویی به ضخامت ورقه های سینک توجه به خصوصی داشته باشید؛ زیرا هر چقدر ضخامت ورقه کمتر باشد، بر اثر وارد شدن ضربه یا فشار دچار تو رفتگی می شود. سینک ظرفشویی با ضخامت کم خیلی زود دچار خراشیدگی شده و در برابر وزن نیز دوام بالایی نخواهد داشت؛ همچنین اگر در ساخت سینک ظرفشویی از ورقه با ضخامت کم استفاده شود در برابر گرما ضعیف بوده و خیلی زود زنگ می زنند که این دلیل موجب خواهد شد سینک ها طول عمر پایینی داشته باشند. اما اگر به دنبال سینک هایی هستید که بر اثر فشار یا ضربه دچار فرورفتگی و خراش نشود، از مقاومت و طول عمر بیشتری برخودار باشد، سینک هایی با ورقه ضخیم را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید هر چقدر ضخامت ورقه بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

  • جنس ورق سینک ظرفشویی

یکی دیگر از راه های تشخیص سینک خوب از بد، توجه به جنس ورق سینک ظرفشویی است. اگر فردی حساس هستید از خرید سینک هایی با جنس استیل توکار امتناع کنید؛ زیرا باعث مرطوب شدن کابینت اطراف سینک می شود. تا جایی که امکان دارد سینک استیل آجدار نخرید؛ زیرا با وجود اینکه هیچ گونه خط و خشی روی آن نخواهد افتاد، اما تمیز کردن آن بسیار سخت است. به طور کلی سینک های ظرفشویی از جنس استیل در مقایسه با سینک های گرانیتی و شیشه ای از محبوبیت بیشتری برخودار هستند.

  • شیب لگن سینک ظرفشویی

اگر قصد خرید سینک ظرفشویی دارید توجه کنید که لگن دارای شیب مناسب باشد تا آب درون لگن باقی نماند زیرا اگر شیب مناسبی نداشته باشد آب داخل سینک جمع شده و رسوب ایجاد خواهد کرد.

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم

چگونه سینک خوب را از بد تشخیص دهیم

خرید سینک با کیفیت

به طور کلی می توان گفت اساسی ترین نیاز هر آشپزخانه ای وجود سینک ظرفشویی است؛ زیرا نقش بسیار مهمی در تمیزی و بهداشت آشپزخانه دارد. اما باید با راه های تشخیص سینک خوب از بد نیز آشنایی داشته باشید؛ یعنی هر چقدر عمق سینک بیشتر دارای کیفیت بهتر یا هر چقدر دارای ورقه ضخیم تر به همان اندازه کیفیت بهتری دارد؛ از همین رو در مستر ماکان این امکان فراهم شده تا انواع سینک های ظرفشویی از برندهای مختلف را با بهترین کیفیت و قیمت به صورت آنلاین خریداری کنید.

مطالعه کنید
نحوه تمیز کردن علم دوش