بلاگ

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

هود یکی از وسایل کاربردی آشپزخانه است که رطوبت، بو، دود و چربی حاصل از پخت و پز غذا را از طریق مکشی که دارد از بین می برد. در صورتی که در آشپز خانه ای هود نصب نباشد با توجه به افزایش رطوبت، بو، دود و… در خانه ممکن است مشکلات تنفسی و ریوی و حتی آلرژی برای اعضای خانواده ایجاد شود. همین خطرات باعث می شود که از هود به عنوان یکی از ضروری ترین وسایل در هر آشپزخانه ای یاد شود؛ البته حجم صدای برخی از این هودها آن قدر بالاست که برای اعضای خانواده به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست.
همه ما می دانیم که هودها از نظر نحوه عملکرد به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول هودها، رطوبت، بو، دود و چربی حاصل از پخت و پز غذا را می گیرند و هوای تسویه شده را به محیط باز می گردانند. دسته دوم همین رطوبت، بو، دود و چربی را می گیرند و از کانال های خاص خود خارج می کنند.

با کم صدا ترین هودهای آشپزخانه بیشتر آشنا شوید

در این قسمت برخی از کم صداترین هودهای آشپزخانه ای که در بازار ایران وجود دارند را معرفی خواهیم کرد. همان طور که گفتیم یک هود علاوه بر سایر آپشن ها، باید کم صدا باشد. این ویژگی کم صدا بودن آن قدر اهمیت پیدا کرده است که بعد از قیمت، این فاکتور توسط خریداران مورد سوال قرار می گیرد.

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

هود زیر کابینتی اخوان مدل H64-TB

بازه حجم صدی این در حدود تا ۵۴ دسیبل است؛ بنابراین جزء کم صداترین حدود هاست. از دیگر ویژگی‌ های هود اخوان مدل H64-TB این است طولی بالغ بر ۷۰ سانتی متر دارد. از سایر ویژگی های این هود می توان به فیلتر آلومینیومی چندلایه، صفحه کنترل لمسی، لامپ SMD اشاره کرد.
موتور هود اخوان مدل H64-TB با قدرت مکش ۵۶۰ متر مکعب بر ساعت و ۴ دور بر ثانیه می تواند فضای آشپزخانه را کاملا به طور کامل تهویه می کند. بدنه این هود کم صدا از شیشه سکوریت ساخته شده است و ظاهری زیبا و جذاب دارد. قیمت مناسب در کنار سایر ویژگی ها از جمله کم صدا بودن، ارزش خرید این محصول را افزایش داده است.

مطالعه کنید
نحوه تمیز کردن علم دوش

هود زیر کابینتی اخوان مدل H72

این هود نیز حجم صدایی تا ۵۶ دسیبل دارد که باعث می شود در زمره کم صداترین هودها قرار بگیرد. این هود نیز همانند مدل H64-TB با استفاده از شیشه سکوریت در بدنه خود استحکام و زیبایی خاصی را به خریداران خود هدیه کرده است. برخی از ویژگی های این هود کم صدا را در لیست زیر می توانید مشاهده کنید.
۱٫ طول ۹۰ سانتی متری
۲٫ فیلتر آلومینیومی چندلایه
۳٫ صفحه کنترل لمسی
۴٫ لامپ SMD
۵٫ یک موتور توربو با ۴ دور
۶٫ قدرت مکش ۷۰۰ متر مکعب بر ساعت

هود کن مدل مارس

هود کن مدل مارس نیز با بازه صدا ۵۸ تا ۶۳ دسیبلی، جزء کم صداترین هودهای آشپزخانه موجود در بازار است. طول این هود به ۹۰ سانتی متر می رسد و فیلتر چندلایه آلومینیومی دارد که کیفیت آن را افزایش داده است. شما برای کار با این هود یک صفحه کنترل لمسی در اختیار دارید و از شر دکمه های فیزیکی به طور کامل خلاصی پیدا کرده اید. یک لامپ SMD نیز روشنایی لازم را در مواقعی که نیاز به نور بیشتر دارید به شما تقدیم می کند. هود کن مدل مارس یک موتور توربو ساخت ایتالیا با ۳ دور دارد که قدرت مکش ۷۰۰ متر مکعب بر ساعتی ایجاد نموده است.

مطالعه کنید
بهترین مارک سینک ظرفشویی ایرانی و خارجی

هود کن مدل اطلس مشکی سایز ۹۰

اگر قرار باشد در مورد صدایی که هود کن مدل اطلس ایجاد می کند، صحبت کنیم بایستی بگوییم که بازه صدایی از ۵۸ تا ۶۳ دسیبل دارد. این مدل هود کن نیز همانند مدل مارس از طول ۹۰ سانتی متری و فیلتر آلومینومی چندلایه برخوردار است. صفحه کنترل لمسی در این هود باعث شده است که شما بتوانید راحت تر تنظیمات مد نظر خود را اعمال کنید. موتور توربو ساخت ایتالیا با ۴ دور و قدرت مکش ۷۰۰ متر مکعب بر ساعت نیز سبب ایجاد قدرت بیشتری در این هود شده است. طراحی زیبا و بدنه شیشه ای به همراه ۲ سال ضمانت ارزش خرید بالایی را برای این هود رقم زده است.

هود افقی استیل البرز مدل SA202B

هود افقی استیل البرز مدل SA202B نیز مانند هودهای کن طولی در حدود ۹۰ سانتی متر دارد. البته این هود از فیلتر آلومینومی چندلایه، صفحه کنترل لمسی نیز برخوردار است. لامپ فلورسنت، این هود را نسبت به هود هایی که بالاتر معرفی کردیم متمایز کرده است. موتور این هود با ۴ دور و قدرت مکش ۸۵۰ متر مکعب بر ساعت باعث شده است که کیفیت و قدرت مکش بسیار بالایی را تجربه کنید. لازم به ذکر است که بازه صدای این حدود تا ۴۵ دسیبل خواهد رسید. همین بازه صدا تا ۴۵ دسیبل باعث شده است که این هود در لیست هودهای کم صدا قرار بگیرد. استیل البرز بدنه این هود را از شیشه سکوریت مشکی و استیل ضد زنگ ساخته که طراحی زیبایی نیز به همراه داشته است.

مطالعه کنید
هود سفید بخریم یا مشکی

هود افقی استیل البرز مدل SA207

اگر به دنبال یک هود هستید که موتور و مکش قدرتمندی داشته اما بسیار کم صدا باشد هود افقی استیل البرز مدل SA207 گزینه مناسبی است. این هود یک موتور با ۸ دور و قدرت مکش ۸۰۰ متر مکعب بر ساعت دارد اما نکته جالب آن جاست که بازه صدا آن ۴۵ تا ۵۷ دسیبل است. طول ۹۰ سانتی متری، فیلتر آلومینیومی چند لایه، صفحه کنترل لمسی و لامپ فلورسنت نیز نکات مشترکی است که هودهای قبلی نیز وجود دارد. شیشه سکوریت و استیل ضد زنگ نیز بدنه این هود قدرتمند و کم صدا را تشکیل داده است.

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

معرفی کم صداترین هود آشپزخانه در بازار

سخن پایانی
آرامش در هر محل و مکانی از جمله خانه از موارد لاینفک است. یکی از مواردی که این آرامش را مختل می کند، صداهای اضافی و زائدی است. نسل های گذشته و مدل های قدیمی هودها به قدری سر و صدا ایجاد می کردند که آرامش اعضای هر خانه ای را بهم می زدند. حتی گاهی به حدی این حجم صدا بالا بود که برخی قید خرید و استفاده از هود را می زدند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، هودهای آشپزخانه تا حد زیاد و قابل توجهی کم صدا شده اند. در این مقاله چند مدل از کم صداترین هودهای موجود در بازار را به شما معرفی کردیم. اگر قصد دارید که نسبت به خرید هود آشپزخانه اقدام کنید، حتما فاکتور و ویژگی کم صدا بودن را در نظر بگیرید. برای تهیه هر کدام از هودهای ذکر شده می توانید همین الان از طریق سایت مستر ماکان اقدام کنید.